Strona główna > Bez kategorii > Czy chcemy, aby nasze dzieci żyły w państwie bezprawia i pełnej kontroli?

Czy chcemy, aby nasze dzieci żyły w państwie bezprawia i pełnej kontroli?

Źródło: http://anw14.wordpress.com/

Data publikacji: 21.02.2013

Do sejmu, z inicjatywy rządu, trafił projekt ustawy nr 1066. Ustawa ta przewiduje nadanie funkcjonariuszom i ratownikom obcych państw, w tym także państwom z poza Unii Europejskiej, specjalnych praw. W projekcie ustawy czytamy, że w ramach „wspólnych operacji” obcy funkcjonariusze będą mogli korzystać z takich samych uprawnień jak polscy policjanci czy agenci ABW, czyli będą mogli posiadać i używać broni palnej, korzystać z środków przymusu bezpośredniego oraz środków pirotechnicznych.

aut1

 

Konieczność wprowadzenia takich rozwiązań prawnych rząd argumentuje wymaganiami przepisów Unii Europejskiej. Jednak sama ustawa wzbudza wiele kontrowersji, między innymi dlatego, że w ramach tzw. „ wspólnej operacji” obce służby porządkowe, mogą uczestniczyć w ochronie imprez masowych, wspólnych patrolach, obserwacjach (czyt. inwigilacja), ale także w tłumieniu ewentualnych wystąpień polskich obywateli, a użycie zwrotu„ratownicze działania”, wydaje być się przykrywką faktycznego charakteru ustawy. Takowy projekt ustawy w połączeniu z wcześniejszymi nowelizacjami ustaw, między innymi ostatniej kontrowersyjnej dotyczącej zgromadzeń publicznych i możliwości wprowadzenia przez prezydenta stanu nadzwyczajnego, wzbudza wiele obaw. Czyżby władze Polski obawiały się w najbliższej przyszłości gwałtownych wystąpień polskiego społeczeństwa? Czy polski rząd nie potrafi w odpowiedni sposób zapewnić „bezpieczeństwa” swoim obywatelom? Kraj nasz, coraz bardziej małymi kroczkami oddala się od swojej suwerenności, a coraz bliżej zbliża się do totalitarnego państwa policyjnego, w którym wolność oraz swoboda Polaków jest w drastyczny sposób ograniczana przez polską policje, a może niedługo także przez obce służby. Ile razy jeszcze będziemy słyszeć o porannych zatrzymaniach osób, które zalazły władzy za skórę? Represje za poglądy w tworze zwanym III Rzeczpospolita, stały się coraz częstszym zjawiskiem. Przykładem może być chociażby prześladowanie zwolenników, uczestników, organizatorów Marszu Niepodległości oraz zamykanie stadionów, zakazy stadionowe czy historia „Starucha” kibica Legii Warszawa, o której słyszał chyba każdy Polak. Czy chcemy, aby nasze dzieci żyły w państwie bezprawia i pełnej kontroli?

Jeśli sprzeciwiasz się planom wprowadzenia w życie wyżej wymienionej ustawy, szykanowaniu za głoszone poglądy, brutalności policji to wyraź swój sprzeciw i przyjdź głośno zademonstrować! Niech narodowy opór zabrzmi na ulicach Poznania! Narodowy opór naszym prawem!

Miejsce: Poznań, Plac Wolności

9 marca 2013

Start o godz. 13:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.