Strona główna > Bez kategorii > Czy Ameryka powiedziała NIE Izraelowi?

Czy Ameryka powiedziała NIE Izraelowi?

źródło: http://www.veteransnewsnow.com/2012/09/01/did-america-say-no-to-israel/

Gdy żydowskie lobby w Ameryce do spółki z Ehudem Barakiem i Netanyahu starają się wywołać nowy światowy konflikt, Ameryka może wciąż jeszcze zostać od niego wybawiona dzięki kilku mózgowcom, którzy zaczynają rozumieć, że Izrael jest największym zagrożeniem dla światowego pokoju. 

autor: Gilad Atzmon

W ciągu kilku ostatnich godzin dowiedzieliśmy się, że USA ogłosiły masową redukcję w zakresie udziału swoich wojsk we wspólnych ćwiczeniach wojskowych z Izraelem. Pierwotnie wyznaczony kontyngent 5 tysięcy żołnierzy został ograniczony i Waszyngton pośle tylko 1500, aby wzięli udział w ćwiczeniach „Austere Challenge 12”. Najwyraźniej administracja amerykańska  bierze na poważnie możliwy izraelski atak na Iran.

Niektórzy izraelczycy wydają się niemiło zaskoczeni amerykańską decyzją. The Times zacytował starszego stopniem oficera izraelskiego wojska: “Zasadniczo to, co Amerykanie nam mówią tym posunięciem oznacza – nie ufamy wam”. No cóż, Ameryka ma bardzo dobry powód, aby nie ufać Izraelowi.

Jedynym pytaniem jest – dlaczego Ameryce zajęło tyle czasu, aby zrobić ruch we właściwym kierunku?

Choc Waszyngton wciąż będzie wysyłał rakiety typu Patriot do systemów obronnych, jak planowano, załogi do ich obsługiwania nie przybędą z USA. I o ile spodziewano się dwóch okrętów wyposażonych w rakiety balistyczne Aegis, które miały przypłynąć na wspólne ćwiczenia, to teraz okazuje się, że przypłynie może tylko jeden z nich.

Przesłanie dla Izraela jest czytelne – jeżeli macie ochotę wywołać wojnę światową bez aprobaty amerykańskiej, lepiej się zastanówcie, jak się bronić i jak bronić swą ludność.

Nie odnosząc sie specjalnie do tych planowanych ćwiczeń wojskowych, Szef Połączonych Sztabów Armii USA, Martin Dempsey w czwartek powiedział, że nie ma ochoty być „wmieszany w to”, jeśli Izrael zdecyduje się na uderzenie na irański program atomowy. Dempsey dodał również, że atak “na pewno spowoduje zwłokę, ale prawdopodobnie nie zniszczy irańskiego pragramu atomowego”.

Należy wspomnieć też, że poglądy Demseya cieszą się ogromnym poparciem większości izraelskich ekspertów wojskowych, którzy również twierdzą, że Izraelowi brakuje zdolności militarnych, aby zaatakować Iran, pomijając już fakt, że nie stać go na naruszenie irańskiego programu jądrowego.

Gdy żydowskie lobby w Ameryce do spółki z Ehudem Barakiem i Netanyahu starają się wywołać nowy światowy konflikt, Ameryka może wciąż jeszcze zostać od niego wybawiona dzięki kilku mózgowcom, którzy zaczynają rozumieć, że Izrael jest największym zagrożeniem dla światowego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.