Strona główna > Zdrowie > Cztery sposoby wyleczenia nieszczelnego jelita i choroby autoimmunologicznej

Cztery sposoby wyleczenia nieszczelnego jelita i choroby autoimmunologicznej

Od tłumacza: przyczyną nieszczelnego jelita są antybiotyki spożywane przez nas w każdym kęsie mięsa, plasterku wędliny i w nabiale. Producenci nie chcą mieć strat i chcą szybkiego przyrostu wagi zwierzęcia, więc dodają do paszy antybiotyki. Liczą się zyski producenta, a nie zdrowie konsumenta. Każda dawka antybiotyku dostająca się do naszego przewodu pokarmowego niszczy florę bakteryjną, natychmiast wprowadzają się złe bakterie, a te z kolei 'przegryzają' ścianki jelit, i te złe bakterie w przeciwieństwie do dobrych nie rozkładają pokarmu, i to on w postaci niestrawionej przez te dziurki w ściance jelitowej przedostaje się do krwiobiegu.

Jest jedyna metoda sprawdzenia czy masz nieszczelne jelito: po wypiciu kubka barszczyku buraczanego, nawet tego rozpuszczalnego, zobacz czy siusiasz na czerwono. Jeśli tak, to niestety, masz nieszczelne jelito [brzydsza nazwa to grzybica jelit].

Ono powoduje nietolerancję pokarmową – to żadna alergia. Z rozmów z członkami rodziny i przyjaciółmi wynika, że ponad 90% z nich cierpi na tę dolegliwość, a myśli że ma bardzo zdrowe nerki.

dr Josh Axe:

Zespół nieszczelnego jelita jest szybko rozwijającą się chorobą, z którą boryka się na co dzień coraz więcej osób. Stan ten może być przyczyną alergii, braku energii, bólu stawów, chorób autoimmunologicznych i nadwagi. W tym artykule przedstawię szczegółowo w jaki sposób można wyleczyć nieszczelne jelito.

Znaczenie ścianek przewodu pokarmowego

Pomyślmy o tych ściankach jak o siatce z niezwykle małymi dziurkami, przez które przedostają się tylko specyficzne substancje. Ścianki stanowią barierę zatrzymującą większe cząsteczki, które mogą uszkodzić twój system. Kiedy ma się nieszczelne jelito (często nazywane zwiększoną przepuszczalnością jelit) „siatka” układu trawiennego ulega uszkodzeniu, co powoduje powstanie większych dziurek, więc to co zwykle nie może przez nie się wydostać – wychodzi. Niektóre z tych rzeczy które mogą się przedostać to gluten, złe bakterie i niestrawione cząsteczki pokarmu. Do krwiobiegu mogą też przechodzić toksyczne odpady, co wywołuje reakcję immunologiczną.

Powstawanie i rozwój nieszczelnego jelita

a

nieszczelne jelito

nietolerancja pokarmowa

nieprawidłowości w odporności

choroba autoimmunologiczna

To prowadzi do powstania stanu zapalnego w całym systemie i może wywołać następujące objawy:

– wzdęcia
– wrażliwość pokarmowa
– choroby tarczycy
– zmęczenie
– bóle stawów
– bóle głowy
– problemy skórne: wysypka i trądzik
– problemy trawienne
– nadwaga
– syndrom X

a

Jednym z najważniejszych objawów ostrzegawczych może być doświadczanie różnych wrażliwości pokarmowych. Częściowo strawione białka i tłuszcze mogą przedostać się przez ścianki jelitowe do krwiobiegu, co wywołuje reakcję alergiczną. Ta reakcja nie oznacza, że dostaniesz wysypki na całej skórze, ale może prowadzić do jednego z wymienionych wyżej objawów. Jeśli tego się nie naprawi, mogą powstać poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby zapalne jelit, podrażnione jelito [IBS], zapalenie stawów, egzema, łuszczyca, depresja, lęk, migrenowe bóle głowy, bóle mięśni i przewlekłe zmęczenie.

Plan 4 kroków w wyleczeniu nieszczelnego jelita

  1. Wyeliminuj spożycie glutenu, cukru i produktów mlecznych
  2. Spożywaj lecznicze produkty takie jak olej kokosowy, warzywa, wywar z kości, nasiona chia, bogaty w probiotyki kefir
  3. Napraw układ trawienny leczniczymi substancjami odżywczymi takimi jak L-glutamina, aloe vera i enzymy trawienne.
  4. Przywróć równowagę bakteryjną probiotykami w pokarmach i suplementach.

dr Josh Axe, tłum. Ola Gordon

Źródło: http://be.well.org/4-steps-to-heal-leaky-gut-and-autoimmune-disease/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.