Strona główna > Zdrowie > Czosnek i jego niesamowite właściwości – naturalny antybiotyk

Czosnek i jego niesamowite właściwości – naturalny antybiotyk

czosnek i jego właściwości Wolna Polska

czosnek i jego właściwości Wolna PolskaCzosnek jest jednym z najbardziej istotnych składników żywności, który każdy powinien mieć w swojej kuchni. Jest stosowany w medycynie od tysięcy lat i nie bez powodu.

Czosnek zwalcza choroby. Ma silnie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze właściwości. Te niezwykle korzystne dla naszego organizmu właściwości czosnku mogą pomóc prowadzić zdrowsze życie.

Antybiotyk natury

Szczególnym składnikiem czosnku jest allicyna sprawiająca to, że czosnek ma również funkcję naturalnego i zdrowego antybiotyku. Już dawno udowodniono, że czosnek potrafi likwidować całe spektrum bakterii pozostawiając nienaruszone bakterie pożyteczne dla jelit. Wirusy podatne na allicyny to między innymi ‚herpes simplex’ typu 1 i 2, ludzki ‚rinowirus’ typu 2, oraz wirus paragrypy (parainfluenza) typu 3.

Inną zauważalną leczniczą cechą stosowania czosnku jest jego skuteczność w usuwaniu pasożytów. Chociaż istnieje wiele rodzajów leków farmaceutycznych stosowanych do usuwania pasożytów, to jednak nie są one zawsze w 100% skuteczne. Ponadto mają one szkodliwe skutki uboczne, a każdy lek ma działanie lecznicze dla wybranego pasożyta.

Czosnek może być stosowany w leczeniu wielu rodzajów zakażeń pasożytniczych. Pomaga wzmocnić system odpornościowy organizmu jak i pomaga oczyścić układ limfatyczny. Nie ma żadnych skutków ubocznych, jest bardzo tani i łatwo dostępny.

Zastosowania

Bardzo popularnym zastosowaniem czosnku jest leczenie np.: ugryzień, zadrapań, skaleczeń, trądziku, przeziębienia, grzybic jak i opryszczki. Czosnek może być nawet używany jako repelent (środek odstraszający – łac. repellere – odstraszać, odrzucać) insektów, a także mieć działania profilaktyczne w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Jeśli nie przeszkadza ci zapach możesz zrobić własny odstraszający owady syrop z wyciśniętego czosnku. Odrobinę oleju jadalnego dodać do zbiornika od spryskiwacza wypełnionego wodą i sokiem z czosnku. Ta mieszanina może być używana jako odstraszacz natrętnych owadów dla Ciebie jak również dla roślin w ogrodzie. Ta mikstura z czosnku będzie łagodna dla roślin i będzie na bieżąco działać odstraszająco na owady przed jedzeniem roślin.

Same korzyści bez skutków ubocznych

Najważniejszą korzyścią wynikającą z zastosowania czosnku jako naturalny antybiotyk lub środek przy pielęgnacji ogrodu jest zupełny brak szkodliwych efektów ubocznych.

Mogą wystąpić łagodne objawy takie jak wzdęcia, bóle brzucha i nieświeży oddech, ale to po prostu oznacza, że czosnek działa. Te „skutki uboczne” nie są szkodliwe – są one po prostu trochę irytujące.

Uważaj na czosnek sprzedawany jako „bezzapachowy”. To ALLICYNA daje czosnkowi jego charakterystycznie silny zapach i jest także jego aktywnym, niezbędnym składnikiem. Produkcja bezwonnego czosnku znacznie zmniejsza ilość allicyny i sprawia, że jego naturalnie zdrowotne właściwości są w ilościach śladowych.

Czosnek może być spożywany na wiele sposobów. Najlepiej włączyć go do swojego stylu życia. W ten sposób będziesz czerpać korzyści zdrowotne czosnku przez całe życie. Na przykład posiekanym czosnkiem posypywać sałatki czy kanapki. Jest to świetny sposób, aby spożywać go w trakcie głównych posiłków do których podawane są surowe warzywa.

Bądź kreatywny. Znajdź sposoby by w twojej codziennej diecie znalazły się surowe warzywa, których jedzenie daje nam same zdrowotne korzyści.

tł. ls

‚Naturalnews’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *