„Człowiek napletek” zaatakowany przez koczowników

„Człowiek napletek” jest to amerykański komiks stworzony przez Matthew’a Hess’a, będący humorystyczno – szyderczą odpowiedzią na politykę obrzezania które w amerykańskich szpitalach niekiedy odbywa się nawet BEZ WIEDZY I ZGODY RODZICÓW, zaraz po urodzeniu dziecka, jako rutynowy „zabieg”. Problem był w przeszłości wielokrotnie poruszany nawet i przez polskojęzyczny mainstream, co łatwo sprawdzić w internetowej wyszukiwarce. Nie dziwić nas zatem może, że taki pomysł powstał. Nie od dziś wiemy, że z brutalną rzeczywistością należy także walczyć za pomocą śmiechu, humoru. Okupantów z piedestału należy ośmieszać, to także forma walki i pod względem psychologicznym niezwykle efektowna. Weźmy za przykład władzę – gdy człowiek się z niej śmieje, to przestaje jej się bać. A gdy się jej nie boi, to chętniej przeciwko niej występuje. Dlatego w stalinowskich czasach w łagrach lądowali ludzie nawet za „niepoprawny politycznie” dowcip. Ale wracając do tematu, obecnie autorzy pomysłu stali się celem ataku wielu izrahellskich portali, i tak na witrynie http://www.israellycool.com (dokładny link pod artykułem) przed naszymi oczyma ukazuje się porównanie komiksu „Człowieka napletka” do nazistowskiej propagandy, podnosząc przy tym głośne jęki, że „antysemityzm wciąż dziś istnieje”:

a

Natomiast koczowniczy portal www.virtualjerusalem.com (dokładny link pod artykułem) posunął się znacznie dalej, kilka miesięcy wcześniej, i całkowicie pomijając prawdziwe motywy jakie „Człowieka napletka” stworzyły, rozwodził się nad jego „antysemickimi” stereotypami.

Koczownicy oburzają się, że są ukazani jako śniadzi mężczyźni z długimi nosami, że są oświetleni od dołu co dodaje im potworny image. Oczywiście narzekają także, że superbohater czyli Człowiek napletek został przedstawiony jako Aryjczyk, z blond włosami i niebieskimi oczami. Koczownik naturalnie wolałby aby naszym bohaterem był murzyn biegający z pistoletem po ulicy i krzyczący „joł madafaka”. Ale nie tym razem!

Całe szczęście, w obecnych mrocznych czasach, mamy jeszcze prawdziwego komiksowego superbohatera, na którym może wzorować się i nasza młodzież. Poniżej szczypta jego bohaterskiej działalności:

a

a

a

a

a

(….)

Nie zdradzamy mrożącej krew w żyłach akcji w całości a także jej zakończenia. Walkę Człowieka napletka z koczownikami należy obejrzeć w źródle: http://www.foreskinman.com/

Komiks wydrukuj i podaruj swemu dziecku. Każdy z nas w dzieciństwie miał swych superbohaterów. A303

Na podstawie:

http://www.israellycool.com/2013/05/14/foreskin-man-creator-surprised-his-work-compared-to-that-of-nazis/

http://www.virtualjerusalem.com/blogs.php?Itemid=10975

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *