Strona główna > NWO > Członek Loży Masońskiej przyznaje się do czczenia Lucyfera [wideo]

Członek Loży Masońskiej przyznaje się do czczenia Lucyfera [wideo]

Członek loży masońskiej oświadczył: Lucyfer to czysta, cnotliwa, zdrowa, niewinna jednostka, która pomaga ludziom. Dlaczego masoni czczą Lucyfera?

masonic-temple_photographer_joakim-blockstrom

7 listopada 2012 na łamach  gazety The Masonic Leader  został opublikowany artykuł wyjaśniający braciom masonom jak interpretować słowa odnoszące się do Lucyfera.

Na wstępie fragment z Księgi Izajasza 14;12

„Jakże to spadłeś z niebios,
Jaśniejący, Synu Jutrzenki?
Jakże runąłeś na ziemię,  
ty, który podbijałeś narody?”

 Dalej podawane są fragmenty wybitnych masońskich mistrzów: Alberta Pike i Manly P. Hall

„Lucyfer, nosiciel światła! Dziwne i tajemnicze imię dla Ducha Ciemności! Lucyfer, Syn Poranka! Czy to on niesie Światło, i swoim splendorem nie do wytrzymania oślepia, słabe, zmysłowe i samolubne Dusze? Nie wątpcie w to!” 

[Albert Pike, „Morals and Dogma” wstęp]

“Kiedy Mason pozna, że kluczem jest nauka odpowiedniego okiełznania żywego dynama mocy życia, wtedy zrozumie sekret rzemiosła . Kipiąca energie Lucyfera będzie w jego rękach.”

[Manly P. Hall, „Utracone klucze od masonerii” 1923r. str.48]

 Według masońskiej doktryny:

  • Lucyfer nie jest Biblijnym Szatanem
  • Czczenie Lucyfera jest słuszne i uzasadnione

 Ja, Jezus, wysłałem swego anioła, aby oznajmił wam to, co dotyczy kościołów. Jestem zarówno przodkiem, jak i potomkiem Dawida, promienną Gwiazdą Poranną” – Apokalipsa 22,16

Masoński mistrz dowodzi, jakoby Jezus nazywa siebie „Gwiazdą świecącą poranka”, a zgodnie z interpretacją słów Alberta Pike oznacza to, że Jezus nazywa siebie Lucyferem, a więc Lucyfer nie jest upadłym aniołem, a duchowym światłem, pomostem między Bogiem a ludzkością, nauczycielem i kosmiczną energią oświecającą ludzką rasę.

Żydowski mistycyzm oraz wywodzące się z niego numerologia i Karty Tarota odkrywają znaczenie piktogramu Lucyfera (pentagram) jako drzwi do wiedzy gnostyckiej. Budda, Mahomet i Jezus byli prorokami, którzy przekazywali Lucyferyczną kosmiczną energię (światło) dla ludzkości.  Pełna treść omawianego artykułu znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa The Masonic Leader w linku poniżej:

http://themasonicleader.com/lucifer-and-the-craft/

„Kabalista powie że prawdziwym imieniem Lucyfera jest Pan (Bóg) czyli inwersja, ale Lucyfer nie jest czarnym bogiem, on jest negacją Boga. Dla wtajemniczonych, to nie jest osoba, ale siła…”

[Albert Pike, „Morals and Dogma”, str.102]

„Aby wyobrazić sobie Boga … Kabała opisuje Go jako „najbardziej tajemne światło „.”

[Albert Pike, „Morals and Dogma”, str. 740]

„Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.”

[2 list do Koryntian 11:14,15]

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.