Strona główna > Świat > Czeski minister zdrowia wzywa media, aby przestały straszyć: To zwykła choroba zakaźna.

Czeski minister zdrowia wzywa media, aby przestały straszyć: To zwykła choroba zakaźna.

Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Vojtěch i minister edukacji Robert Plaga wzywają media do zaprzestania szerzenia strachu i paniki .

Apel ministra Vojtěcha do mediów jest punktem zwrotnym w walce z pandemią. Swoim wyzwaniem Minister pośrednio  wskazał media jako winowajcę sytuacji, w której gospodarka krwawi, ludzie mają problemy psychiczne, a społeczeństwo coraz bardziej sprzeciwia się działaniom ochronnym.

Liczba samobójstw zwiększyła już ponad dwukrotnie, i przewyższa liczbę osób, które są wymienione w (bardzo kontrowersyjnej) kolumnie  „zmarły na koronawirusa” . Media, na czele z czeską telewizją, codziennie bombardują obywateli katastrofalnymi danymi, których wartość jest w rzeczywistości rażąco zniekształcona.

Minister Zdrowia: Przestańcie stygmatyzować, niszczyć życie!

Minister zdrowia  Adam Vojtěch  stanowczo wezwał media, by przestały straszyć ludzi, zwłaszcza  starszych, bardziej ufnych obywateli, którzy łatwo wpadają w sidła „łajdaków” kupując zniekształcone wiadomości z Telewizji Czeskiej.

„Chodzi o interpretację. Jeśli media interpretują powszechną chorobę zakaźną jako coś katastrofalnego, a zarażeni czują się obciążeniem dla społeczeństwa, to jest to błąd ”-  powiedział 18 sierpnia minister zdrowia  Adam Vojtěch na konferencji prasowej poświęconej działaniom w szkołach.

„We wszystkich ankietach, zarówno czeskich, jak i światowych, wyraźnie stwierdza się, że COVID 19 ma niszczący wpływ na zdrowie psychiczne populacji. Znany jest na przykład na liniach kryzysowych. Istnieje ogromna stygmatyzacja zarażonych –  powiedział minister  Vojtech .

To fundamentalne stanowisko Ministra Zdrowia zostało przez media całkowicie utajnione.

Media rozpoczynają drugą falę: będą codziennie straszyć odbiorców.

Apel ministra Vojtěcha pojawia się w momencie, gdy budzi się tzw. Epidemia „drugiej fali”, a media zaczynają wykrzykiwać liczby zarażonych.

Jednak dane o tak zwanej epidemii koronawirusa są jak z obszaru najbardziej podupadającego brukowca i ich wymowna wartość jest bliska zeru.

Dane dotyczące liczby „zainfekowanych” rosną wraz z liczbą pomiarów. Będą rosły jesienią wraz z początkiem grypy. Ponadto zdecydowana większość „zakażonych” nie ma żadnych objawów, jest to naturalna immunizacja.

Jedyne istotne dane znajdują się w kolumnie  „zmarł na koronawirusa” , ale nawet tam są bardzo rozmyte krawędzie. Jak dotąd nie jest znany przypadek śmierci z powodu koronawirusa.

Eksperci twierdzą, że pandemia koronawirusa nie spełnia żadnych kryteriów pandemii. Jest to powszechna, statystycznie raczej marginalna choroba zakaźna , z powodu której media wywołały światową panikę.

Nagranie video z konferencji prasowej:

źródło: rymag.cz

 

5 thoughts on “Czeski minister zdrowia wzywa media, aby przestały straszyć: To zwykła choroba zakaźna.

  1. A u nas : Wyją PiS pałeczkę i pokazał że ma szczepionkę i maseczkę. Na pałeczki i maseczki my nie pozwolimy a szczepionką cały PiS zaszczepimy. PiS to wredzizna bo go zaraziła masońską wścieklizna. Więc od prezesa w PiSie aż do pionka znajdzie się i na to z cipem szczepionka . A ta z cipem szczepionka jest w mocy nie bywała , firma Billa ją produkowała . Ma GPSesa i Windowsa więc pasować będzie tam gdzie sieć 5G działać będzie. Kwarantanna też wskazana i lepiej niech będzie długa ,bo za te męki i bule , skopią dupę wam wy ciule

  2. Brawa dla Czechów. Niech ludzie zaczną się budzić, niech zrzucą niezgodne z konstytucją maseczkowe kagańce! Mówiąc – media – minister jest ostrożny, przecież wiadomo, że żadne media same z siebie nie prowadzą polityki, to jedynie narzędzia w rękach władców, podobnie jak katastrofalnie zadłużone rządy. Poszukajcie na własną rękę filmów i artykułów na temat Człowieka 2.0, na temat szybko przygotowywanej nibyszczepionki (przez firmy, które nigdy wcześniej ich nie robiły), wszystko będzie bardziej jasne, dlaczego tak napędzana jest spirala covidowa i skąd te niezgodne z prawem rozporządzenia. W UK rozważa się zaostrzenie zakazów spotykania się ludzi w rodzinie zostawiając jednocześnie działające puby ï szkoły, pomyślcie, czy to cokolwiek ma wspólnego z ochroną zdrowia!?

  3. NARESZCIE PRAWDA ZACZYNA SIĘ UJAWNIAĆ LECZ NIE OD POLAKÓW KŁAMCZÓCHÓW I ZŁODZIEJÓW Z SEJMU TYLKO NASZYCH SĄSIAÓW CZECHÓW O COVID 19.

  4. Prawdopodobnie za taką wypowiedz w mediach już nie jest ministrem. Jego następca już przykręca śrubę, a od początku października ma w planie zaprowadzić stan wyjątkowy w Czechach.

    Media tak zaczęły straszyć, a ich sanepid wysyła ludzi na przymusowe badania, że powstają rano wielkie kolejki ludzi do badań, dlatego mamy taki medialny wzrost zachorowań w Czechach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *