Strona główna > NWO > Apokalipsa > Czerwona krowa zwiastunem Apokalipsy

Czerwona krowa zwiastunem Apokalipsy

Ostatnio Instytut Świątynny, naukowo-badawczy instytut, muzeum i centrum oświatowe w Jerozolimie, opublikował oświadczenie, w którym informuje się o tym, że 28 sierpnia w Izraelu narodziła się całkowicie czerwona jałówka, która, co możliwe, posłuży do restauracji Trzeciej Świątyni, informuje portal „Rubliew”.

Oświadczenie opublikowano na stronie Instytutu Świątynnego na Facebook’u. Dnia 17 Elula (Elul – dwunasty miesiąc kalendarza żydowskiego; szósty, licząc od wyjścia żydów z Egiptu – Redakcja Rublev.com), roku 5778 (28 sierpnia 2018 roku), na ziemi Izraela narodziła się ruda jałówka. Jako możliwą kandydatkę do roli czerwonej jałówki będzie ona hodowana i doglądana w ramach programu „Raise a Red Heifer” („Wyhodujmy czerwoną jałówkę”), realizowanego przy wsparciu Instytutu Świątynnego” – mówi się w dokumencie.

W oświadczeniu powiedziano także, że w ciągu tygodnia po narodzeniu specjaliści-rabini przeprowadzili wszechstronne badanie zwierzęcia. Doszli oni do wniosku, że nowo narodzona jałówka jest realną kandydatką do spełnienia roli ofiarnej czerwonej krowy, „para aduma”, o której mówi się w 19 rozdziale księgi Chisel: „Powiedzcie kolanom izraelskim, że one złożą tobie czerwoną krowę bez plamki, która jest bez skazy i która nigdy nie nosiła jarzma”.

Za trzy miesiące eksperci Instytutu Świątynnego przeprowadzą jeszcze jedno badanie ażeby upewnić się, że zwierzę odpowiada wszelkim wymaganiom opisanym w Torze. Jednocześnie podkreśla się, że, chociaż zwierzę posiada wszystkie niezbędne cechy, w każdej chwili w przyszłości może być zdyskwalifikowane „z przyczyn naturalnych”, dlatego jałówka będzie się znajdować pod obserwacją i będzie przechodzić okresowe badania.

Składanie ofiary z czerwonej krowy – 113 wymagane przykazanie Tory, według interpretacji wykazu przykazań żydowskiego teologa i filozofa Mojżesza Majmonidesa (1135 – 1204). Rytuał przygotowania popiołu z czerwonej krowy jest opisany w Torze. Popiół ze spalonej ofiary był wykorzystywany do rytuału oczyszczenia przez starożytnych Izraelczyków, którzy mieli kontakt z trupami. Oparciem dla rytuału są słowa z 19 rozdziału księgi Chisel. Odnośnik dotyczący składania ofiary z czerwonej krowy znajduje się także w księdze proroka Daniela (12:20). Ofiarna krowa zabijana jest metodą rytualną a następnie jest spalana poza obrębem zamieszkania.

Cały traktat o czerwonej krowie, „Traktat Para” („Krowa”), znajduje się w Mishna, głównym zbiorze praw ustnych w judaizmie. Według tego traktatu obecność chociażby dwóch czarnych włosków od razu czyni krowę nieprzydatną do przeprowadzenia rytuału. Oprócz tego powinny być zachowane i wszystkie inne zwykłe wymagania dotyczące nieskazitelności zwierzęcia przeznaczonego na ofiarę.

Zgodnie z judaistyczną tradycją, w okresie od Mojżesza do zniszczenia Drugiej Świątyni zostało zabitych jedynie dziewięć czerwonych krów. Traktat „Mishna Para” podkreśla osiem faktów złożenia ofiary, twierdząc, że Mojżesz zabił pierwszą, Ezdrasz drugą, Szymon Sprawiedliwy i arcykapłan Yonahan zabili każdy po dwie i Elonai ben Kayfash i Ananel Egipcjanin zabili po jednej krowie.

O dziesiątej czerwonej krowie Majmonides napisał co następuje: „Dziesiątą czerwoną jałówkę złoży w ofierze król, moshiach (mesjasz). Niechaj nadejdzie on niebawem, amen. Niechaj będzie to zgodne z wolą bożą”.

Wyznawcy judaizmu wiążą narodzenie czerwonej jałówki nie tylko z odbudową Świątyni Jerozolimskiej ale i z nadejściem moshiacha (mesjasza). Wierzenia te podzielają także i niektórzy protestanci amerykańscy. Zakładają oni, że Drugie Przyjście Chrystusa nie wydarzy się dopóki w Jerozolimie nie będzie wzniesiona Trzecia Świątynia.

Przykładowo, amerykański farmer Clyde Lot, hodowca bydła z Nebraski, celowo hoduje czerwone krowy i eksportuje je do Izraela w nadziei na wyhodowanie rasy czerwonych krów, które pomogą w budowie Trzeciej Świątyni i przybliżą Drugie Przyjście Chrystusa.

Główną organizacją, która zajmuje się poszukiwaniem odpowiedniego zwierzęcia jest Instytut Świątynny. W przeciągu ostatnich dziesięcioleci eksperci Instytutu Świątynnego znaleźli dwie krowy, jedną w 1997 roku a drugą w 2002 roku i oświadczyli, że obie odpowiadają wymaganiom kashrut ale później eksperci uznali obie za nieodpowiadające wymaganiom. W marcu 2010 roku przedstawiciel organizacji powiedział w wywiadzie radiowym, że w Izraelu jest znaleziona idealna czerwona krowa. Tym nie mniej poszukiwania ciągle trwają do tej pory.

Instytut Świątynny został utworzony w 1987 roku w Jerozolimie przez rabina Israela Ariela. Instytut studiuje i bada Świątynię Jerozolimską – Świątynię Salomona (Pierwsza Świątynia) i Świątynię Zorobabela (Druga Światynia). Cała działalność Instytutu Świątynnego jest nakierowana na odbudowę Świątyni w historycznym miejscu, na Wzgórzu Świątynnym. Grupa uczonych Instytutu Świątynnego odtworzyła naczynia niezbędne do przeprowadzania świątynnych nabożeństw, a także szaty kapłańskie. Wszystko to jest wyeksponowane w muzeum istniejącym przy Instytucie Świątynnym.

Na Wzgórzu Świątynnym, gdzie judejczycy pragną zbudować Trzecią Świątynię w której zamierzają witać swojego moshiacha (mesjasza), stoją obecnie muzułmańskie meczety, jedna z trzech najważniejszych świętości islamu, meczet Al-Aksa, meczet Omara i meczet Kopuła na Skale. Żydowscy radykałowie regularnie nawołują rząd Izraela do zniszczenia tych meczetów w celu przygotowania „placu budowlanego” dla wzniesienia Trzeciej Świątyni. Co pewien czas meczety stają się miejscem prowokacji, które wywołują masowe protesty nie tylko Palestyńczyków ale i muzułmanów całego świata. Rząd Izraela jak na razie nie zdecydował się na zniszczenie muzułmańskich świętości.

Z punktu widzenia prawosławnych chrześcijan, moshiach (mesjasz), którego przyjścia żydzi wypatrują jako zbawiciela świata, jest Antychrystem. Dlatego wszystkie wiadomości dotyczące Trzeciej Świątyni wzbudzają zainteresowanie i trwogę w prawosławnym świecie.

Jeden prawosławny kapłan wyraził swoje zaniepokojenie w następujących słowach: „Osłabienie Rosji poprzez sankcje, majdany, itp.; wyjście USA i Izraela z UNESCO, która to organizacja zapewnia nienaruszalność Wzgórza Świątynnego, przeniesienie stolicy Izraela z Tel-Aviv do Jerozolimy; konflikt w Syrii; schizma w łonie Prawosławia poprzez autokefalię na Ukrainie prowadząca do dyskredytacji światowego Prawosławia; możliwy konflikt Izraela z Iranem z zastosowaniem broni jądrowej; destabilizacja na całym świecie i w gospodarce, to wszystko są, prawdopodobnie, ogniwa tego samego łańcucha, którego ostatecznym celem jest budowa Trzeciej Świątyni i nadejście Antychrysta. Powinniśmy to wszystko rozumieć i być czujnymi” !

UWAGA ! Zaleca się włączenie automatycznego translatora w celu przetłumaczenia treści video.

Źródło: http://ruskline.ru/news_rl/2018/09/15/stroitelstvo_tretego_hrama_i_prihod_antihrista_ne_za_gorami/

Za: http://protivkart.org/main/12943-korova%20konca%20vremen.%20(+video).html

Publikacja 16.09.2018

Przekład Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *