Czernobyl razy trzy

fukushima

radioaktivitaet-fukushima-ia-14586-20130711-71Grunt pod elektrownią Fukushima przepuszcza radioaktywną wodę. Woda zawiera 3 razy więcej cezu niż ogólny wyciek podczas katastrofy w elektrowni Czernobyl razem wzięty.

To stan absolutnej katastrofy, od dnia 11 marca 2011 r., i nadal będzie trwać długo w przyszłości„, powiedział Shaun Burnie, niezależny konsultant nuklearny.

Mówi, że na terenie elektrowni woda zawiera trzy razy więcej cezu, niż wydostało się do środowiska wskutek awarii w Czernobylu, w 1986 roku – najgorszym na świecie przypadku katastrofy nuklearnej. „To podkreśla skalę tego zagrożenia. A ono trwa i trwać będzie, nie wiadomo, jak długo jeszcze”.

Co gorsza …zakład w Fukushima jest usadowiony nad samym środkiem podziemnej warstwy wodonośnej.

Co się dzieje, gdy zalewasz setkami tysięcy ton wody (400 ton codziennie przez 2,5 roku razy 365 dni w roku, to razem wynosi 365.000 ton wody) teren, który znajduje się nad ogromną warstwą wodonośną?

Zużyte pręty paliwowe w Fukushima 4 to podstawowe krótkoterminowe zagrożenie dla ludzkości i kwestia narodowego bezpieczeństwa dla Ameryki.

Dosłownie każdy powinien być zaalarmowany tym, co się dzieje. To zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzkości, ziemi i wszystkiego, co na niej żyje. To prawdziwy holocaust, oparty na faktach. Powolny, bolesny i śmiertelny. TEPCO nie wie, co robić i udowodniło swoją niezdolność do radzenia sobie z tą sytuacją.

Fukushima zawiera też 5 razy więcej materiału jądrowego przechowywanego w basenach z zużytym paliwem i reaktorach niż Czernobyl. Więcej dopiero przed nami.

na podstawie: http://beforeitsnews.com/alternative/2013/08/ground-beneath-fukushima-sinking-nuke-water-has-3-times-more-cesium-than-chernobyls-total-release-2732136.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.