Strona główna > Świat > Czemu nie mówimy o ludobójstwie chrześcijan?

Czemu nie mówimy o ludobójstwie chrześcijan?

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat mordów dokonywanych przez ISIS. Podczas debaty Ryszard Legutko podkreślił, że w tym kontekście instytucje unijne powinny mówić przede wszystkim o ludobójstwie chrześcijan.

Podczas debaty Wysoka Przedstawiciel ds. Bezpieczeństwa i Obrony przedstawiła oświadczenie w sprawie „systematycznych masowych mordów” dokonywanych przez ISIS. Zdaniem Ryszarda Legutki to zbyt łagodne określenie na działania, których dziś dopuszcza się państwo islamskie. „Sformułowanie systematyczne masowe mordy może być stosowane przez dziennikarzy, ale nie w oficjalnych oświadczeniach politycznych. Właściwym słowem jest tu ludobójstwo. W prawie nie funkcjonuje coś takiego jak systematyczne masowe mordy, tymczasem ludobójstwo zostało bardzo jasno zdefiniowane” – mówił europoseł PiS.

a

a

img_3376_copy_small.jpg

a

a

Ryszard Legutko wezwał Wysoką Przedstawiciel, by otwarcie używała terminu „ludobójstwo” w kontekście masowych zbrodni popełnianych przez ISIS. „Kim są ofiary ludobójstwa? Tak, są nimi przedstawiciele mniejszości religijnych, z pewnością także muzułmanie, ale przede wszystkim – chrześcijanie. Czemu o tym nie mówimy? Pani powinna o tym mówić i powtarzać to” – apelował Legutko.

Źródło: http://www.naszapolska.pl/index.php/categories/swiat/18654-ryszard-legutko-czemu-nie-mowimy-o-ludobojstwie-chrzescijan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.