Strona główna > Świat > Czekiści tworzą „niezależny” internet

Czekiści tworzą „niezależny” internet

BRICS

BRICSCzekiści z międzynarodówki w ramach swej zwyczajowej taktyki dialektyki heglowskiej obstawiania co najmniej dwóch stron, bredzą coś o „niezależności”. Niezależny kabel internetowy grupy państw BRICS powstaje na przekór internetowi amerykano-centrycznemu

Prezydent Brazylii, Dilma Rousseff, ogłosiła publicznie projekt stworzenia światowego systemu internetowego niezależnego od USA i Wielkiej Brytanii („US-centric internet”).

Niewielu rozumie, że choć wyzwalaczem tej decyzji (z jednoczesnym odwołaniem spotkania z prezydentem USA) były rewelacje na temat skandalu szpiegowskiego NSA, to taki historyczny krok jest przełomową decyzją dotyczącą budowy alternatywnej infrastruktury: kabla internetowego BRICS od Władywostoku, do Shantou, do Chennai w Indiach do Cape Town, aż do Fortaleza w Brazylii, i plany jego budowy są naprawdę w końcowej fazie realizacji.

Aj-waje brazylijskich czekistów

Żadna ilość prowokacji i prób wywołania „wiosny”, destabilizacji i kolorowej rewolucji na Bliskim Wschodzie, w Rosji czy w Brazylii, nie może zatrzymać tego procesu. Ogromna zaawansowana część planu BRICS nie jest jeszcze bliżej znana szerszej publiczności.

Mimo to, plan jest bardzo realny i bardzo skuteczny. Tak rzeczywisty, że międzynarodowi inwestorzy już teraz „wskakują” w niego „obiema nogami”. Zmiana już się dokonuje.

Brazylia zamierza porzucić amerykano-centryczny internet wskutek powszechnego oburzenia skandalem szpiegowskim Waszyngtonu, a ten ruch uważany jest przez wielu ekspertów jako potencjalnie niebezpieczny pierwszy krok w kierunku politycznego rozpadu globalnej sieci zbudowanej przy minimalnej ingerencji ze strony rządów.

Prezydent Rousseff zarządziła szereg działań, mających na celu zwiększenie brazylijskiej niepodległości internetowej i bezpieczeństwa po wyjściu na jaw informacji, że amerykańska National Security Agency przechwytywała jej komunikację, włamała się do sieci państwowego przedsiębiorstwa naftowego Petrobras i szpiegowała Brazylijczyków, którzy powierzali swoje dane osobowe firmom technologicznym z USA, jak Facebook czy Google.

Brazylia w rekach żydowskich

Kabel BRICS: 34 000 km długości, dwu-włóknowy światłowód, pojemność 12,8 Tbit /s, planuje się oddać go do użytku w drugiej połowie 2015 roku.

 netw_geo

źródło: http://www.globalresearch.ca/the-brics-independent-internet-in-defiance-of-the-us-centric-internet/5350272?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=the-brics-independent-internet-in-defiance-of-the-us-centric-internet

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *