Strona główna > Wyróżnione > CZEKA TO RÓWNIEŻ LUDZI… NIE PODDAWAJCIE SIĘ SZCZEPIENIOM! Badania szczepionek na koronowirusy zawsze kończyły się śmiercią zwierząt.

CZEKA TO RÓWNIEŻ LUDZI… NIE PODDAWAJCIE SIĘ SZCZEPIENIOM! Badania szczepionek na koronowirusy zawsze kończyły się śmiercią zwierząt.

Pomimo tego, że koronawirusy są znane od dawna, nie ma na nie szczepionek. Wszystkie opracowane szczepionki powodowały śmierć zwierząt doświadczalnych – powiedział w rozmowie z Public News Service akademik Rosyjskiej Akademii Nauk, wirusolog Witalij Zwieriew.

„Podjęto próbę opracowania szczepionki przeciwko koronawirusowi świńskiemu. Ale od szczepionek świnie umierały i szybciej zarażały inne. Sytuacja powtórzyła się, gdy Stany Zjednoczone zaczęły opracowywać szczepionkę przeciwko SARS (chorobie, wywoływanej przez jeden z koronawirusów): doszli do badań klinicznych na zwierzętach. 

Otrzymali oni wysoki titr (moc, koncentrację) przeciwciał, ale gdy świnki morskie zaczęto zakażać w warunkach laboratoryjnych, te zaczęły zdychać. Jeśli chodzi o MERS (rodzaj koronawirusa znany jako „grypa wielbłądzia”), to o opracowaniu szczepionki przeciwko niemu nic nie wiadomo. Chociaż w Instytucie Badawczym imienia Gamaleja niby ogłoszono o opracowaniu szczepionki, ale nigdzie żadnych wyników nie było. Kogo i od czego szczepiono – nie wiadomo ” – powiedział Witalij Zwieriew.

Jeśli chodzi o opracowanie krajowej szczepionki przeciwko COVID-19 (chorobę wywołuje wirus SARS-CoV-2), to na razie nie ma informacji o poważnych powikłaniach po szczepieniu. Twórcy nie opublikowali jeszcze wyników badań. „W mediach mówi się o ponad setce niepożądanych reakcji. Ale dopóki nie zobaczymy wyników badań, to nie ma o czym mówić. Ponadto minęło zbyt mało czasu ”- powiedział wirusolog.

Jak wyjaśnił naukowiec, próby szczepionek są zwykle przeprowadzane w trzech etapach. Pierwsza faza obejmuje badanych o dobrym stanie zdrowia, po której następuje 180 dni obserwacji. Podczas drugiej fazy szczepionka jest testowana na setkach ochotników i ponownie wymaga sześciu miesięcy obserwacji. W trzeciej fazie szczepionka jest masowo testowana na tysiącach ludzi, a reakcja jest ponownie monitorowana przez sześć miesięcy.

„Nie możemy eksperymentować na ludziach, jak na świniach czy świnkach morskich. Nie wiemy jeszcze, jak szczepionka zachowa się u osób z chorobami przewlekłymi . Wszystko to jest ustalane w trzeciej fazie badań klinicznych ”- podsumował Witalij Zwierew.

Źródło:

 

ЭТО ЖДЁТ И ЛЮДЕЙ… НЕ ДЕЛАЙТЕ ПРИВИВКИ! Испытания вакцин от коронавирусов всегда заканчивались смертью животных

https://3rm.info/main/82556-jeto-zhdet-i-ljudej-ne-delajte-privivki-ispytanija-vakcin-ot-koronavirusov-vsegda-zakanchivalis-smertju-zhivotnyh.html

9.11.2020 r.

 

 

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

12.11.2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *