Strona główna > NWO > Apokalipsa > Czasy ostateczne i Antychryst

Czasy ostateczne i Antychryst

Prawosławni Chrześcijanie (ale także rzymscy-katolicy czy protestanci)  znający eschatologiczną naukę Cerkwi Św. opierającą się na Piśmie Świętym i na Świętych Ojcach, wyróżniają się innym spojrzeniem na rzeczywistość niż reszta ludzkości. Chodzi o podejście do spraw takich jak do globalizmu, światowych rządów (wielkiego zrzeszenia państw o charakterze sekularnym – demo-liberalnym lub komunistycznym), zakulisowych tajnych organizacji (politycznych, plutokratycznych lub wolnomularskich), czy do ekumenizmu.

a,1

Pan nasz, Jezus Chrystus, powiedział: „Królestwo moje nie jest z tego świata” (Jn. 18:36) i nazwał Złego „księciem tego świat.” (Jn. 18:36). Niestety ludzkość, łącznie z wieloma nominalnymi i naiwnymi chrześcijanami, ciągle dąży do budowy ziemskiej utopii, nowej wieży Babel.  Jak mówił świętej pamięci o. Seraphim Rose  „Jest poźniej niż wam się wydaje” – a więc czasy eschatologiczne zbliżają się.

Św. Paweł wskazał na to co wstrzymuje przyjście antychrysta (II Tes. 2:7): „Albowiem już działa  tajemnica bezbożności.  Niech tylko ten , co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, a  wówczas ukaże się Niegodziwiec…”  Według Św. Jana Chryzostoma (Złotoustego) oraz innych Ojców komentujących ten werset, tym co wstrzymuje ujawnienie się na świecie antychrysta jest istnienie prawowitej władzy reprezentowanej i symbolizowanej przez Rzymskie Imperium.  Idea ta wcieliła się w najpełniejszej formie w Chrześcijańskim Imperium: najpierw przez Bizancjum, kiedy to Konstantynopol stał się drugim Rzymem; a następnie poprzez Ortodoksyjne Rosyjskie Imperium, gdy z kolei Moskwa stała sie Trzecim Rzymem.  „Wiek Konstantyński” dobiega swojego kresu w r. 1917, gdy upadło Prawosławne Imperium Rosyjskie a w świecie nastąpił wiek bezprawia, ateizmu i apostazji, wojen i ludobójstwa, takiego jakiego jeszcze świat nie widział. Według bł. o. Seraphima Rose i św. bp. Jana Maksymowicza, Cesarz Męczennik Mikołaj II -Romanov – był ostatnim reprezentantem tego ideału prawowitej powszechnej chrześcijańskiej władzy – tym który „powstrzymywał” panowanie antychrysta.  Jego okrutne i wymowne morderstwo dokonane przez mroczne siły kabalistyczne było więc wstępem do czasów eschatologicznych.

Ludzkość zmęczona wojnami i głodem wciąż oczekuje na nowego zbawcę, który zakończy wszystkie konflikty, połączy ludzkość w jeden nowy polityczny organizm (tzw. Novus Ordo Seclorum), zjedna wszystkie wyznania w jedno ekumeniczne ciało, oraz zorganizuje lepszą, na światową skalę, dystrybucje ziemskich zasobów. W rezultacie obali głód i doprowadzi do ziemskiego pokoju – niestety będzie to pokój zgubny dla ludzkiej duszy.  Tym nowym zbawcą ludzkości będzie nie Chrystus, ale jego przeciwnik: antychryst.

Czasu jego przyjścia nie można precyzyjnie określić, możemy jedynie poznać jego poprzedników oraz znaki jego przyjścia. Może ujawnić się to za kilka albo kilkaset lat. Temat antychrysta jest dziś często przemilczany  w „postępowych” kręgach prawosławnych, aby nie zakłócać pozornie błogiego spokoju.  Niestety, dzięki nowoczesnej technologii (radiokomunikacja, TV, komputery, GPS, micro-chipy) światowy rząd jest realną możliwością i staje się coraz bardziej prawdopodobny. (Chrześcijanie słusznie obawiają się znamienia antychrysta, w formie dowodów osobistych – micro-chipów zawierających numery 666, i chirurgicznie implantowanych na dłoni lub na czole.)

Zachęcamy więc do zapoznania się z treścią broszur opisujących epokę antychrysta.  Podajemy podobne informacje po polsku, po angielsku, oraz po rosyjsku. Treść tych broszur jest oparta na Świętej Tradycji, Piśmie Świętym, oraz pismach Ojców Kościoła. Czyli to nie jest czyjaś prywatna opinia, ale nauka Cerkwi Świętej. Nie dajmy się zwieść przez ciemne siły światowego establishmentu, które przygotowują grunt pod globalny ustrój antychrysta.

Brat Antoni

WRÓG CHRYSTUSA (pdf)

http://prawoslawnikatolicy.pl/wp-content/uploads/2015/07/wrog-chrystusa.pdf

«Антихристъ» Прот. Борисъ Молчановъ († 1963 г.)  http://www.russportal.ru/index.php?id=church_writing.molchanov_boris1966_00_001

APOSTASY AND ANTICHRIST (pdf)  http://prawoslawnikatolicy.pl/wp-content/uploads/2013/05/Apostasy-and-antichrist.pdf

Za: http://prawoslawnikatolicy.pl/viii-sobor-czasy-ostateczne/#more-3884

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *