Strona główna > Bez kategorii > Cz.2- “Odrodzenie Rosji”. Za takie wyniki nagrodą jest tylko nabicie na pal – cz.2

Cz.2- “Odrodzenie Rosji”. Za takie wyniki nagrodą jest tylko nabicie na pal – cz.2

PATRZ CZĘŚĆ 1, http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/03/20/odrodzenie-rosji-za-takie-wyniki-nagroda-jest-tylko-nabicie-na-pal-cz-1

Źródło: http://3rm.info/31847-za-takie-itogi-est-tolko-odna-nagrada-osinovyy-kol.html

Data publikacji: 10.01.2013

put1

Wszystkie dane liczbowe, za rok 2012, zaczerpnięte zostały z oficjalnych oświadczeń zamieszczonych w mediach i autoryzowanych przez urzędników państwowych oraz państwowych ekspertów pracujących na stanowiskach państwowych.

DEMOGRAFIA

– W moskiewskich porodówkach 30% porodów to porody imigrantek (Dyrektor Instytutu Badań Demograficznych, Igor Biełoborodow).

– 180 tysięcy rodzin w Rosji znajduje się już na czarnej liście rodzin „dysfunkcyjnych”. Ich dzieci albo zostały już odebrane przemocą przez służby socjalne prawa dla nieletnich (przy czym zasadniczo przed sądowym podjęciem decyzji o pozbawieniu praw rodzicielskich) albo grozi im dopiero odebranie dzieci na zawsze (Szef Społecznego Centrum Ekspertyz Prawnych i Działań Legislacyjnych, Olga Lietkowa).

– Prawie 250 ludzkich embrionów znaleziono w lesie na Uralu (Szef Służby Prasowej Zarządu Głównego MWD w regionie swierdłowskim, Walierij Goriełych).

– Syberia i Daleki Wschód staną się bezludnymi. 40% mieszkańców Dalekiego Wschodu i Syberii chce opuścić swoje miejsca zamieszkania z powodu drożyzny, narkomanii, alkoholizmu, niepokojów społecznych i braku perspektyw (Według ankiet i sondaży społecznych).

– Wedlug różnych szacunków od 17% do 30% obywateli chce opuścić Rosję na zawsze (Fundacja „Opinia Publiczna” i Firma Analityczna „Romir”).

– Naturalny spadek liczby ludności w regionach słowiańskich wyniósł 92 tysiące ludzi. Regiony o naturalnym przyroście liczby ludności to Czeczenia, Tuwa, Ałtaj (wkrótce Inguszetia) (Dyrektor Instytutu Badań Społecznych, Igor Biełoborodow).

– Rosyjskie miasta zajęły 40% miejsc w międzynarodowym ratingu najbardziej wymierających miast świata. W ratingu miast najbardziej rozwijających się nie ma ani jednego rosyjskiego miasta. (5 miejsce Niżnyj Nowgorod- ubytek 11,76% mieszkańców, 6 miejsce Saratow- ubytek 11,54% mieszkańców, 9 miejsce Perm- ubytek 9,67% mieszkańców, itd.) (Raport ONZ „Stan miast świata 2012/2013).

– W ciągu 9 miesięcy 2012 roku „zniknęło” 1 milion 274,3 tysiące ludzi, mniej więcej 14% z nich umiera w wyniku czynników zewnętrznych. Udział procentowy zmarłych z powodu niedostatecznych lub spóźnionych działań medycznych jest niemożliwy do określenia (Rosstat i wydawnictwa dla internistów i lekarzy).

– Przyrost migracyjny całkowicie kompensował straty liczbowe ludności spowodowane „naturalnym wymieraniem” i przewyższył je o 9,2 raza (Rosstat).

ARMIA

– Poddano dezaktywacji (zniszczeniu) ponad 7,5 tysiąca strategicznych głowic jądrowych (Media- na podstawie analizy programu rozbrojeniowego).

– Zniszczono około 1 tysiąca międzykontynentalnych rakiet balistycznych (Media- na podstawie analizy programu rozbrojeniowego).

– Zniszczono 33 (trzydzieści trzy) podwodne okręty atomowe (Media- na podstawie analizy programu rozbrojeniowego).

– Poziom korupcji wśród urzędników wojskowych wzrósł w ciągu roku o 2,5 raza. Przy czym w danych statystycznych jeszcze nie ujęto strat wynikających z toczonej sprawy karnej w związku z aferą „Oboronoserwis”, strat, które osiągnęły już poziom 6,7 miliarda rubli (Szef Głównego Wojskowego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, Alieksandr Soroczkin).

– Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej planuje likwidację 161 arsenałów w których składuje się amunicję i rakiety, 29 z nich już zlikwidowano, pozostałe będą zlikwidowane do 2014 roku (Naczelnik Głównego Zarządu Artyleryjsko-Rakietowego (GRAU), generał-major Nikołaj Parszin).

– Ogólnie przez styczeń i luty 2012 roku gestii wojskowych organów śledczych SK FR znajdowało się 1 tysiąc 634 spraw dotyczących korupcji w armii. W większości z nich śledztwo dotyczy oszustw, fałszerstw, przekupstwa i sprzeniewierzenia (Szef Głównego Wojskowego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, Alieksandr Soroczkin).

W Ulianowsku rozpoczęła swoje działanie wojskowa baza NATO (Ministerstwo Spraw Zagranicznych FR).

– Liczba zabójstw w Armii Rosyjskiej wzrosła o 53%. Dwukrotnie wzrosła ilość łapówek, liczba przypadków nielegalnego handlu narkotykami wzrosła o 25% (Główny Prokurator Wojskowy, Siergiej Fridinskij, na kolegium Prokuratury Generalnej FR).

– Chińczykom zezwolono na dokonywanie zdjęć lotniczych rejonów przygranicznych Federacji Rosyjskiej (Premier rządu Dmitrij Miedwiediew).

– Kazachstan ogłosił, że chce odebrać Rosji kosmodrom Bajkonur (Szef Kazkosmos, Tałgat Musabajew).

PRAWA CZŁOWIEKA I OBYWATELA

– Rosja zajęła 92 miejsce wśród 97 krajów ujętych w rankingu „Państwo prawa” (World Justice Project).

– Federacja Rosyjska zajęła 88 miejsce pod względem poziomu demokracji wyprzedzając Nigerię (Łącznie na liście figurują 104 państwa (Democracy Rating)

– Rosja zajęła 172 miejsce pod względem wolności prasy (Rating Freedom House).

– Pracownicy Centrum Przeciwdziałania Ekstremizmowi MWD otrzymali dostęp do poufnych danych podatkowych (Rozporządzenie szefa MWD, Władimira Kołokolcziewa).

– Duma Państwowa przygotowała projekt ustawy, który pozwoli sędziom na ograniczanie pracy środków masowego przekazu podczas rozpraw sądowych (Wiceprzewodniczący Komisji ds. Ustawodawstwa Konstytucyjnego, Wadim Sołowjew).

– Rosja złożyła do Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego przy ONZ pakiet propozycji w sprawie wzmocnienia kontroli rządów nad internetem (Minister Łączności Nikołaj Nikiforow).

– Od 1 stycznia 2013 roku w Rosji pojawi się jedyna Komisja Śledcza (Informacje medialne w oparciu o źródła rządowe).

– Od stycznia 2013 roku wynagrodzenie pracowników komisji śledczych wzrośnie o 100% i dodatkowo o 75% w październiku 2013 roku. Planowany całościowy wzrost wynagrodzeń wyniesie 175% („Jedinaja Rossija”).

– Za „utrzymanie porządku” na wiecach majowych (w 2012 roku) pracownicy MWD i wojskowi otrzymali premie na ogólną kwotę 300 milionów rubli (Mer Moskwy Siergiej Sobianin).

– W Rosji podpisano ustawę o stworzeniu listy stron internetowych z zakazanymi treściami w celu zwiększenia blokady na terytorium Rosji. Na listę mogą trafić wszystkie strony internetowe organizacji opozycyjnych i niezależnych mediów (RIA Novosti).

– Ponad 2 tysiące stron internetowych (czyli ponad 96% wszystkich źródeł internetowych na liście) jest wprowadzone do rejestru i są one nielegalnie blokowane (Eksperci RosKonSwoboda).

– Organy ścigania będą wykorzystywać „Skype” do podsłuchu. Serwis rozpoczął całkowitą współpracę z organami ścigania o ile jest to możliwe pod względem technicznym i prawnym (Media w oparciu o informacje Microsoft).

– Według opinii wice-ministra MWD Rosji, „jedna trzecia urządzających się u nas nie ukrywa, że czyni to z egoistycznych pobudek” (Wice-minister MWD Rosji Siergiej Gierasimow)

– Zwiększono 50-krotnie wysokość kar finansowych za demonstrowanie pewnych symboli ekstremistycznych (symbole dziesiątek organizacji politycznych zakazanych na terytorium FR lub symbole PRZYPOMINAJĄCE (!) je (Informacje medialne w oparciu o dane pochodzące z Dumy Państwowej).

– W Moskwie będzie zlikwidowany szereg uczelni wyższych „uznanych za zbyteczne”. Przyczyną likwidacji jest „optymalizacja strumieni transportowych” (Ministerstwo Edukacji).

– Od 2013 roku w Federacji Rosyjskiej wchodzą w użycie plastikowe karty identyfikacyjne UEK (Uniwiersalnaja Eliektroniczieskaja Karta), które zastąpią dowody tożsamości, karty bankomatowe, ubezpieczenia medyczne i świadectwa ubezpieczenia emerytalnego (Informacje medialne w oparciu o dane regionalnej administracji Kraju Chabarowskiego).

– Wniesiono poprawki do ustawy o zgromadzeniach według których, w rzeczywistości, likwiduje się prawo obywateli dowolności zgromadzeń. Za „organizację masowego zgromadzenia ludzi” i udział w takich zgromadzeniach wprowadza się ogromne kary finansowe, minimalny poziom kary jest równy średniej miesięcznej pensji obywatela Federacji Rosyjskiej (Informacje medialne w oparciu o dane Rady Federacji).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.