Strona główna > Świat > Cyfrowa waluta euro. Kolejny krok ku zupełnej digitalizacji pieniądza i kontroli obywateli

Cyfrowa waluta euro. Kolejny krok ku zupełnej digitalizacji pieniądza i kontroli obywateli

François Villeroy de Galhau, prezes banku centralnego Francji ogłosił, że już niedługo Francuzi przystąpią do testów zdigitalizowanej formy waluty euro. Mowa o pierwszym kwartale 2020 r.

Zdigitalizowana waluta będzie z początku dedykowana dla prywatnych podmiotów francuskiego sektora finansowego, a z czasem może wyprzeć fizyczny pieniądz.

O pracach nad cyfrowym euro poinformował na Twitterze François Villeroy de Galhau, prezes banku centralnego Francji.

Digitalizacja pieniądza może być niebezpieczna dla obywateli. Cyfrowy pieniądz daje rządowi większą możliwość manipulacji i okradania obywateli.

Francja nie jest jedynym krajem, który chce eksperymentować z walutą. „Rok 2020 będzie zapewne przełomowy pod kątem emisji cyfrowych walut, które podlegają pod firmy czy banki centralne. Oprócz nowego pomysłu Francji, czekamy na Librę i cyfrowego juana” – informuje portal 300gospodarka.

Źródło: http://300gospodarka.pl/live/2019/12/05/francja-pracuje-nad-cyfrowym-euro/

One thought on “Cyfrowa waluta euro. Kolejny krok ku zupełnej digitalizacji pieniądza i kontroli obywateli

 1. Prawdziwy pozytywny przełom, zaistnieje dopiero wtedy, kiedy emisja pieniądza stanie się skorelowana z ceną wstawianego towaru lub usługi w rynek przypisany do danego pieniądza, a zakupy pieniądzem na jego rynku przypisanym, będą wywoływać anihilację pieniądza w wielkości jak cena towaru lub usługi.
  Na przy zakupach takim pieniądzem na innych „cudzych rynkach” pieniądz ma być tylko przesuwany, bo działa wtedy jak pieniądz obiegowy.
  Taki pieniądz ma tzw oparcie na towarze, a nie na długu. Istnieje w obiegu dotąd dopóki istnieje przypisany i dyspozycyjny jemu do nabycia towar rynkowy lub usługa, albo pakiet usług wstawionych na rynek.

  Libra to wielka lipa, bo nie wnosi nic nowoczesnego ma być oparta o pieniądz już istniejący, a ten jest zły, bo opary niestety o zadłużenie, czyli tzw obietnicę o wykonanie pracy w przyszłości. Zadłużanie się, zmniejsza moc nabywczą w przyszłości, czyli wydajność bogacenia się z pracy własnej na przyszłość.

  Obecni teoretycy z ekonomii, nie maja wiedzy o Ogólnej Ilościowej teorii pieniądza, która w poprawny sposób definiuje pieniądz opary o towar. Taki pieniądz ma cechę jednorazowości na jego rynku przypisanym, bo kupuje na swoim rynku tylko jeden raz. O tym teoretycy już pozapominali.

  https://mufineksposypkom.neon24.pl/post/142885,ilosciowa-teoria-pieniadza-ujeta-w-ogolna-itp

  Przykładem pieniądza jednorazowego jest poprawna idea pierwszego pieniądza na rynku złota. Tym rynkiem złota był bank. Przy zakupie złota pieniądz (nota bankowa) był niszczony. Wstawienie złota na rynek tworzyło emisję dla tego kto zostawiał złoto w banku. Złoto w banku było towarem czekającym na klienta który mógł je kupić.
  Taka idea może być stosowana na wszelkie towary. Zaś w szczególności najlepiej nadaje się na towary trwałe i półprodukty.

  Jeśli nad poprawnością procedur będzie czuwał automatyczny system, jako portal handlowy z funkcją emisji i anihilacji pieniądza, to będzie mógł też prowadzić wymianę pieniądza własnego na inne. Może być stworzony jako firma o zbiorowej własności, albo stworzony w technologii blockchain.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.