Strona główna > Bez kategorii > Ćwiczenia anty-terrorystyczne przed olimpiadą

Ćwiczenia anty-terrorystyczne przed olimpiadą

Źródło polskie: http://newworldorder.com.pl

Tłumaczenie: handsome

Sztuczny atak terrorystyczny na londyńskie metro jest częścią ogromnych ćwiczeń do przetestowania bezpieczeństwa zawodów sportowych w 2012r. Ćwiczenia te sprawdzą czas reakcji na zamach terrorystyczny na londyńskie metro w czasie olimpiady.

Około 2500 ludzi – obejmuje wszystkich od dzielnicowych do oddziałów COBR zwanych potocznie Cobra, komitet rządowy najwyższego poziomu, który zasiada podczas narodowych katastrof i kryzysów, który jest wprowadzony w ich przebieg podczas dwóch dni ćwiczeń.

Nieużywana stacja Aldwych, rzut kamieniem od sądów królewskiej sprawiedliwości w centrum Londynu, będzie sceną ćwiczeń, gdzie wiele akcji będzie się działo za zamkniętymi drzwiami.

Ćwiczenia są reżyserowany jak by to był 8-9 sierpnia – dwa ruchliwe dni podczas olimpiady.

Narodowy Olimpijski Koordynator Bezpieczeństwa, asystent komisarz Chris Allison powiedział: „Ćwiczenia i wykonanie jest niezbędne do uzyskania naszego bezpieczeństwa i funkcjonowania zabezpieczeń dla prawa igrzysk. Musimy być pewni, że mamy odpowiednich ludzi na odpowiednich miejscach, że rozumiemy, jak inni działają i że mówimy do siebie na tych samych poziomach i we właściwy sposób.

Jest to część serii ćwiczeń, które prowadzimy by przygotować się do zawodów, ale jest to pierwszy z tak dużym znaczeniem dla służb ratowniczych na miejscu. Początkowy incydent będzie testować taktyczną odpowiedź w tym ewakuacji stacji, ratowanie rannych i zarządzanie sceną zbrodni.

Działania te przetestują jak starsi decydenci poradzą sobie z impaktem incydentu, w wyniku dochodzenia by złapać winnych oraz zakres zagadnień takich jak zakłócenia podróży, protestów i zorganizowanej przestępczości, które mogą mieć wpływ na sprawny przebieg Igrzysk Olimpijskich.”

Minister bezpieczeństwa James Brokenshire powiedział: „Chcemy, by dostarczone igrzyska były osiągnięciami sportowymi i by duch olimpijski pozostał w ludzkiej pamięci – nie bezpieczeństwo. Aby zapewnić, że tak się stanie musimy przetestować nasze plany a te ćwiczenia dają nam możliwość poinformowania, uspokojenia i budowania zaufania do bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii w tej operacji bezpieczeństwa i ochrony.

Jesteśmy zdeterminowani by nic nie pozostawiać przypadkowi, aby zapewnić bezpieczne igrzyska, którymi może się cieszyć Londyn i świat.”

Źródło: http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/local-national/uk/preolympic-antiterror-drill-held-16120943.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.