Strona główna > Zdrowie > Cudowna trawka pszeniczna przywraca siwym włosom naturalny kolor i zapobiega rakowi

Cudowna trawka pszeniczna przywraca siwym włosom naturalny kolor i zapobiega rakowi

(Danica Collins) Siwe włosy: ostateczna oznaka starzenia się. Średnio połowa 50-latków ma przynajmniej 50% siwych włosów. Próbujcie przełożyć w czasie tę nieuchronność drogimi, o okropnym zapachu farbami, walka z siwizną jest przewidywalna. . . siwizna to sprawa z którą nie da się wygrać. Ale czy na pewno?

a

Regularna konsumpcja młodej trawy pospolitej pszenicy może przekoloryzować tę siwiznę byście mogli cieszyć się bujnym, naturalnym kolorem włosów w późnych latach. I to wydaje się nie kończyć na siwiźnie. Ta młoda trawa opóźnia cały proces starzenia, bo odmładza wasze komórki, detoksykuje organizm, zwalcza guzy i napina luźną i wiotczejącą skórę.

Siwizna to nie tylko oznaka starzenia

Odwieczny system uzdrawiania Tradycyjnej Medycyny Chińskiej(TCM) łączy pigmentację włosów z jakością krwi i siłą nerek. Według TCM, siwy nie oznacza stary, bo wskazuje na słabe nerki i krew.

Składająca się w 70% z chlorofilu, trawa pszeniczna, z rośliny triticum aestivum, przywraca zdrowie nerkom i krwi.

Chlorofil pomaga wzmacniać, budować i dotleniać krew. Jest bardzo podobny do hemoglobiny, składnika przenoszącego tlen do krwi. Kiedy się go spożywa, chlorofil przenosi się do krwi, następnie przenosi substancje odżywcze takie jak tlen do naszych komórek, tkanek i narządów, odmładza je, chroni i wzmacnia.

Znany specjalista od żywienia, dr Bernard Jenson, odkrył, że soki z trawy pszenicznej i innych zielonych bogate w chlorofil, są najlepszymi naturalnymi budulcami krwi. W książce Magia zdrowia z chlorofilu z żywych roślin [Health Magic Through Chlorophyll From Living Plant Life], opisuje kilka przypadków, w których mógł zwiększyć liczbę czerwonych krwinek w przeciągu kilku dni, poprzez jedynie wchłanianie przez pacjentów chlorofilowanej wody podczas kąpieli w niej.

Nie tylko upiększanie, ale i całkowite zdrowie organizmu

Trawa pszeniczna składa się z imponującego wachlarza składników odżywczych, które odmładzają i wzmacniają wszystko, od komórek i tkanek do narządów i systemów ustrojowych. Poza 70% chlorofilu, trawa ta zawiera 17 istotnych aminokwasów, 90 minerałów, 13 witamin i 80 enzymów. Wybitny naukowiec dr Earp-Thomas mówi, że „15 funtów [6,8 kg] trawy pszenicznej odpowiada 350 funtom [159 kg] marchwi, sałaty, selera itd.”

Trawa daje nieprzenikalną linię obrony przed chorobami. Absolutnie naturalny i potężny środek detoksu, trawa chroni wątrobę i oczyszcza krew, bo neutralizuje substancje toksyczne takie jak kadm, nikotyna, stront, rtęć i polichlorek winylu.

Fakt: komórki rakowe nie mogą powstać w środowisku bogatym w tlen!

Detoks to tylko pierwszy krok. Następnie trawa prowadzi atak jako sprawdzony czynnik przeciwnowotworowy, który wręcz zatrzymuje powstawanie guzów.

Trawa pszeniczna jest bogatym źródłem płynnego tlenu. Zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi i zwiększenie ilości tlenowe krwi pomagają w zwalczaniu komórek rakowych, bo nowotwory nie mogą przetrwać w tak bardzo alkalicznym środowisku.

Opublikowane ostatnio w czasopiśmie Mutation Researchwyniki badań, porównały chlorofil z betakarotenem i wit. A, C i E. Wykazały one, że chlorofil miał większy skutek przeciwrakowy niż wszystkie inne substancje odżywcze. Trawa pszeniczna to całkowity środek odżywczy w jednym łyku!

Praktycznie co tydzień dokonuje się nowych przełomowych odkryć alternatywnych dla zdrowia. Większość z tych terapii anty-starzeniowych i długowieczności już naukowo udowodniono, że leczą różne choroby. . . eliminują ból. . . spowalniają albo odwracają proces starzenia się. . . i zwiększają całkowitą odnowę biologiczną organizmu. Ale te potężne alternatywy dla zdrowia, z których większość jest tania lub darmowa, są nieznane dla większości ludzi, ponieważ MGN rzadko je propagują. Przeciwnie, te potężne rozwiązania dla zdrowia są systematycznie tłumione, a nawet zakazywane.

Powód tego jest prosty: te niedrogie naturalne metody leczenia stanowią zagrożenie dla zysków dla medycyny głównego nurtu i przemysłu farmaceutycznego. Wyobraźmy sobie, co by się stało z zyskami wielkich firm farmaceutycznych i przemysłu medycznego, gdyby ludzie mieli informacje potrzebne by wyleczyć się z praktycznie każdej choroby czy problemu zdrowotnego. Każdy mógłby zoptymalizować swoje zdrowie i dobre samopoczucie . . . i nikt nigdy nie potrzebowałby pomocy medycznej, z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych.

– – –

Od tłumacza:

Jak zrobić sok z trawki pszenicznej

Trzeba pamiętać, że pszenica ma silny system korzeniowy, wobec czego do wysiana jej potrzebne jest niewysokie naczynie, maks. 5 cm, mogą to być nawet pojemniki styropianowe po warzywach itd. Kiedy ‚zbierze się plon’ ziemię trzeba wyrzucić, jest pełna korzonków. Na 1 osobę potrzebne jest naczynie 25 x 25 cm, albo kilka mniejszych.

Do naczynia wsypać 2 cm ziemi, lekko ugnieść dłonią, wysiać ziarenka, przysypać 0.5 cm warstwą ziemi, jeszcze raz ugnieść, i podlewać. Można też codziennie albo 2-3 razy dziennie spryskiwać tę ‚działkę’, są małe zraszacze. a nie podlewać. Postawić na parapecie albo kuchennym stole, i trzeciego dnia już wychodzi trawka.

Kiedy będzie miała 8-10 cm wysokości, ścinamy ją nożyczkami przy samej ziemi [dlatego nie może to być wysokie naczynie, bo będzie trudno ją ścinać, o tym się przekonałam] i przekładamy do miseczki, następnie rozdzieramy ją na krótsze kawałki. Lepiej nie kroić nożem, chyba że plastikowym.

Teraz potrzebujemy moździerz, wodę niegazowaną, sitko plastikowe i naczynko pasujące do sitka.

Do moździerza wkładamy trawę po trochu, najpierw ją tłuczemy, dodajemy 2-3 łyżki wody, i teraz ucieramy. Powstały sok wlewamy do położonego na naczynku sitka, trawa zostaje w moździerzu. Dodajemy kolejną porcje trawy, tłuczemy, dodajemy wodę i ucieramy. Przecedzamy aż do końca. Teraz tłuczemy jeszcze raz pozostałą w moździerzu trawę, dodajemy wodę i ucieramy. Najlepiej gdybyśmy robili to dotąd aż trawa stanie się prawie biała, żeby nie wyrzucać cennego chlorofilu.

Sok przelewamy do szklanki, ma bardzo dobry smak i zapach, pięknie wygląda, fantastyczny bogaty zielony kolor. Wypić w czasie maks. pół godziny od przyrządzenia.

Wysiewać rotacyjnie, codziennie jedną dawkę.

Może rzeżucha też tak działa i smakuje, jest zielona, ale nie wiem, nie sprawdzałam. W końcu ten artykuł mówi też o innych zielonych roślinkach.

Wheatgrass Turns Gray Hair Back To Its Natural Color

http://healthydebates.com/wheatgrass-turns-gray-hair-back-natural-color/

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *