Strona główna > Świat > COVID-19 w UK: Ukarany za „kręcenie się” po szpitalu, w którym „nie ma pandemii”!

COVID-19 w UK: Ukarany za „kręcenie się” po szpitalu, w którym „nie ma pandemii”!

Wczoraj opisaliśmy wyprawę Pawła Pałki do szpitala w Manchester. Kilka dni wcześniej pokazaliśmy nagranie Macieja Krzeptowskiego z Warrington. Obaj Polacy przekonują, że pandemia koronawirusa pokazywana w telewizji ma się nijak do faktycznego stanu zastanego w dwóch szpitalach w Anglii. Jak się okazuje takie wizyty nie podobają się brytyjskim władzom.

Kierran Stevenson (l.32), który odwiedził z kamerą Stoke Mandeville Hospital w Buckinghamshire doprowadzony został przed sąd, gdzie potępiono jego zachowanie. Mężczyznę skazano na 12 tygodni więzienia i nakazano wypłatę £300 tytułem odszkodowania na rzecz szpitala.

Dociekliwi vlogerzy udają się do szpitali, by na własne oczy przekonać się jak wygląda sytuacja w ich lokalnym szpitalu. Sytuację z Wielkiej Brytanii postanowili udokumentować Polacy – Maciej Krzeptowski z Warrington oraz Paweł Pałka z Manchester. Na nagraniach obu Polaków, które opublikowano na portalu Youtube nie widać paniki ani poruszenia związanego ze wzrostem zagrożenia rozwoju pandemii koronawirusa.

Podobne nagrania napływają z innych regionów kraju. Do Stoke Mandeville Hospital w Buckinghamshire wybrał się Kierran Stevenson, który pokazał jak puste są obecnie szpitalne korytarze. Mężczyzna wypatrzony został przez operatora CCTV. Jego obecność w szpitalu w dniu 30 marca zgłoszona została policji. Mężczyzna został aresztowany przez Thames Valley Police i doprowadzony przed sąd, gdzie zarzucono mu brak poszanowania prawa ustanowionego dla ratowania życia.

W akcie oskarżenia odczytanym przed Oxford Magistrates Court przeciwko 32-latkowi zapisano, że pojawił się on w wielu miejscach szpitala, gdzie nie miał potrzeby przebywać. Kierran Stevenson zamieszkały przy Sewell Close w Aylesbury w Buckinghamshire przyznał się do obu stawianych mu zarzutów „nieprzestrzegania ograniczeń rządowych i zakłócenie pracy personelu szpitala”.

32-latek skazany został na 12 tygodni pozbawienia wolności. Nakazano mu również zapłatę £300 tytułem odszkodowania na rzecz szpitala.

Raport ze szpitala w UK. Jak to wygląda od środka

Polak mieszkający w Manchester ujawnia prawdę

Źródło: https://www.thepolishtelegraph.co.uk/wiadomosci/artykul/754-covid-19-w-uk-ukarany-za-krecenie-sie-po-szpitalu-w-ktorym-nie-ma-pandemii?fbclid=IwAR1c1Pah-FVpPonw20bJGorEnE6lZLgBOM8ELneXV00y3vxJPUPt6GLmJlk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.