Strona główna > NWO > Apokalipsa > Co zrobić, jeśli nie masz Mszy? Dziesięć wskazówek od J. Exc. x biskupa Daniela L. Dolana

Co zrobić, jeśli nie masz Mszy? Dziesięć wskazówek od J. Exc. x biskupa Daniela L. Dolana

Co zrobić, jeśli nie masz Mszy ?
Dziesięć wskazówek od biskupa Daniela L. Dolana:
JESTEM CZĘSTO pytany: „Co powinienem zrobić, jeśli nie mam [dostępu do] Mszy?”
Po pierwsze, nie jest grzechem nieuczestniczenie we Mszy z powodu dużej odległości lub innych poważnych okoliczności usprawiedliwiających. Grzechem jest jednak uczestniczyć w Novus Ordo. Obiektywnie rzecz biorąc, grzechem jest także uczestniczenie w tradycyjnej mszy łacińskiej, która jest ważna i oficjalnie w łączności z modernistycznym fałszywym „papieżem” i jego hierarchią. (Aby uzyskać wyjaśnienie, patrz: Szczypta kadzidła: Sedewakantyści i msze una cum, i Czy powinienem uczestniczyć we Mszy, w której wymienia się w Kanonie imię „papieża Franciszka”?) Kościół nigdy nie zezwoliłby na takie uczestnictwo w przeszłości. To kłamstwo, świętokradztwo i jest strasznie obraźliwe dla Wszechmogącego Boga.
Ale co zrobić, jeśli nie mam dostępnej dobrej Mszy? Ks. Cekada niedawno doradził korespondentowi: „Pogłębiaj swoją wiedzę na temat wiary katolickiej, ucz się na temat błędów modernistów, uświęcaj się, formuj członków rodziny w wierze słowem i przykładem, staraj się zachować radosnego ducha w obliczu przeciwności i oddaj wszystko w ręce Boga i szczerze naśladuj Jego słowa.”
Jednym słowem: rób wszystko, co możesz w domu, bez księdza!
Oto kilka przykładów:
1. ZRÓB RODZINNY OŁTARZ: Zbuduj ołtarz rodzinny lub kaplicę. Intronizuj tam Najświętsze Serca Pana Jezusa jako Króla Miłości w twoim domu. (Możesz otrzymać ceremonię od nas.)
2. KORZYSTAJ Z SAKRAMENTALIÓW: Miej i używaj pobłogosławionych świec, wody święconej (wyślemy ci, jeśli tylko pokryjesz koszty wysyłki), a także pobłogosławiony krucyfiks i posągi oraz święte obrazy, medaliki i szkaplerze. Zdobywajcie i korzystajcie z różnych sakramentaliów poświęconych na specjalne święta roku liturgicznego: Krzyże palmowe, Zioła i kwiaty na Wniebowzięcie, błogosławieństwo Trzech Króli, pobłogosławione palmy, itp.
3. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO! Często krop dom wodą święconą, błogosław swoje jedzenie i swoje dzieci. Rób częste znaki krzyża.
4. USTAL STAŁY CZAS NA NIEDZIELNE DZIĘKCZYNIENIE: Każdej niedzieli przeznaczaj czas na modlitwy mszalne (z mszalika), czytanie duchowe i katechizm, szczególnie dla dzieci.
5. MÓW SPECJALNE MODLITWY NIEDZIELNE: 
Twoja niedzielna godzina dziękczynienia może przybierać różne formy:
6. SŁUCHAJ NASZYCH KAZAŃ: Mamy wspaniałe archiwum doskonałych kazań na stronie internetowej Świętej Gertrudy, wygłoszonych przez różnych kaznodziejów i obejmujących szereg tematów: liturgia, święty dnia, doktryna katolicka, apologetyka, tematy moralne, współczesne problemy, pytania o szczególnym znaczeniu dla tradycyjnych katolików i wiele, wiele innych.
Możesz słuchać kazań online lub pobierz je na odtwarzacz mp3.
7. OBEJRZYJ MSZĘ W INTERNECIE: Skonfiguruj komputer i użyj Internetu aby śledzić nasze transmisje na żywo z Mszy na SGGResources.org.. Godziny stałe planowanych transmisji (wschodnia strefa czasowa) są następujące:
  • Msze niedzielne: 7:30, 9:00 (Suma), 11:30, 17:45. 
  • Dni szkolne: 11:20 (Suma) z kazaniem dla dzieci
  • Piątki: 17:45 z błogosławieństwem.
  • Soboty: 7:30, 8:10
  • ŚwiętaPoranki i wieczory jak ogłoszono w biuletynie SGG
(wg. czasu polskiego należy każdorazowo dodać 6 godzin!)
Harmonogram naszych innych usług i Mszy św. Pojawia się w cotygodniowym biuletynie SGG, który można pobrać z naszej strony głównej parafii. Niektóre z nich są transmitowane, ale ponieważ nasz harmonogram zmienia się co tydzień, nie można z wyprzedzeniem ogłaszać wszystkich transmisji internetowych, więc po prostu sprawdź, czy jest nadawane.
A oto wskazówka: powiększając obraz ekranu, możesz znacznie poprawić swoje wrażenia z oglądania Mszy w Internecie. Można to łatwo zrobić, podłączając kabel HDMI z komputera do portu HDMI dużego monitora komputerowego lub telewizora z płaskim ekranem.
8. BRAK INTERNETU? UŻYJ DVD: Jeśli nie możesz obejrzeć jednej z naszych transmisji na żywo, zakup DVD z Mszą, na przykład nasze Trzy Tradycyjne Msze DVD Oglądajcie i słuchajcie z pobożnością, jednocząc się z Mszami ofiarowanymi tego dnia.
9. SZKOŁA DOMOWA? UCZCIE SIĘ! Odwiedź naszą stronę internetową w dni szkolne o 11:20 (godz. 17.20 czasu polskiego), aby obejrzeć transmisję Mszy świętej i krótkie kazanie skierowane do dzieci szkolnych (w j. angielskim).
10. ZOSTAŃ PARTNEREM „WIRTUALNYM” SGG! Zarejestruj się jako „wirtualny” członek parafii Św. Gertrudy Wielkiej. Wspieraj nas regularnie jak własną parafię. (Możesz to zrobić tutaj.) Pozostań z nami w kontakcie. Przeczytaj niedzielny biuletyn online. Jeśli mieszkasz w USA, postaramy się wysłać do ciebie księdza, jeśli to w ogóle możliwe, przynajmniej od czasu do czasu. Możemy również znać innych dobrych kapłanów w twojej okolicy lub pomóc ci znaleźć jednego.
Co mam zrobić, jeśli nie mam Mszy? Zrób coś. Rób wszystko, co możesz! Bóg już więcej nie prosi i nigdy nie prześcignie się w hojności. Niech Najświętsze Serce króluje w twoim domu jako Król Miłości!

Za: http://tenetetraditiones.blogspot.com/2020/01/co-zrobic-jesli-nie-masz-mszy-dziesiec.html

3.01.2020

One thought on “Co zrobić, jeśli nie masz Mszy? Dziesięć wskazówek od J. Exc. x biskupa Daniela L. Dolana

  1. Watykan to pasożytnicze państwo które za pomocą swoich lokalnych przedstawicielstw
    nazywanych ogółem Kościołem Katolickim żeruje na poszczególnych państwach finansowo, pogłębiając w nich ubóstwo, podziały społeczne,nienawiść i ciemnotę.Trzeba pamiętać że Kościół zawsze zabiegał o to żeby ludzie nie mieli dostępu do wiedzy.Kto w średniowieczu potrafił czytać i pisać tylko zakonnicy.Oni uchodzili za rozwiniętych intelektualnie.A pospólstwo na nich pracowało.Dzisiaj nic się w Polsce nie zmieniło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.