Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Co wpływowi Żydzi sądzą o nie-Żydach ?

Co wpływowi Żydzi sądzą o nie-Żydach ?

George Orwell sugerował, że ten, kto rządzi przeszłością ma w swoich rękach przyszłość; zaś ten, kto kieruje teraźniejszością, ma władzę nad przeszłością. Naszymi dyskusjami nie jesteśmy w stanie zmienić przeszłości, ale mamy możliwość zmieniania jej percepcji. Zniekształcając przeszłość, pomijając pewne jej elementy lub świadomie wyostrzając inne, aby uczynić z nich narzędzie manipulacji i propagandy, tworzymy obecny dyskurs, który wyznaczy tor przyszłych wydarzeń  i życia następnych pokoleń.

Pomijając wszelkie zarzuty o antysemityzm, wypominanie wykorzystywania „Holokaustu” do budowania mitu i wielkiego biznesu, trzeba się zastanowić nad kilkoma wypowiedziami bardzo wpływowych przedstawicieli społeczności żydowskiej, z których bynajmniej nie wynika, by „Naród Wybrany” chciał twórczego dialogu z resztą cywilizacji. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego w te narracje wplecione są myśli tak godzące w godność ludzką?

Nieżyjący już lider Chabad Lubawicz – Menachem Mendel Schneerson – ten sam, przy którego grobie Ivanka Trump wraz z mężem Jaredem Kushnerem modliła się o zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, miał powiedzieć:

„Zepsuj młodych i zrób z nich zboczeńców – a zdobędziesz naród! Takie jest nasze motto. Pozbawimy wasze społeczeństwo młodych ludzi, degradując ich seksem, muzyką rockową, przemocą, alkoholem, paleniem papierosów, narkotykami, czyli wasze społeczeństwo pozbawimy przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy wskaźnik urodzeń. […] Najważniejszy jest pieniądz. Pieniądz robi wszystko. Pieniądz to władza. Pieniądz to siła. Człowiek posiadający pieniądze ma broń, najbardziej zaawansowana broń, i armię najemników. Pieniądz posiada media, które ogłupiają miliardy ludzkiego bydła. Pieniądz przekupuje ludzi, których potrzebujemy. Pieniądz eliminuje tych, którzy nie chcą nam ulec. Pieniądz wysadza w powietrze tych, którzy się nam sprzeciwiają. O wszystkim decyduje kapitał i przejmowanie władzy. Ćwiczymy nasze umiejętności w gromadzeniu kapitału i przejmowaniu władzy od ponad 3.000 lat, i nikt nas w tym nie pokona. Wy (bydło) nie macie pieniędzy. Wy (bydło)  nie macie władzy. I wy (bydło) nigdy nie będziecie mieć pieniędzy i władzy. Nie damy wam żadnych pieniędzy, ani żadnej władzy!

Biorąc pod uwagę fakt, jak wpływowy jest ruch Chabad Lubawicz i jak jego doktryna wspiera logikę działania państwa Izrael, należy zastanowić się w jaki sposób prowadzić rozmowy o naprawie świata z ludźmi, którzy myślą tak samo jak Schneerson?

Menachem Begin, premier Izraela w latach 1977-1983 oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla, był jeszcze bardziej dosadny:

„Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. […] Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.

Czy takie słowa powinna wypowiadać osoba nagrodzona pokojowym Noblem?

Najdalej jednak poszedł w swych sądach na temat człowieka inny członek Chabadu, rabin Yitzhak Ginsburg, który stwierdził:

Dusze nie-Żydów są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. […] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA (z komórki ciała Żyda) jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego. […] Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła (bowiem) życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda niż w życiu nie-Żyda.

Nie wiadomo czy to USA roztacza parasol ochronny nad Izraelem czy może mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Faktem bezspornym jest to, że jeżeli najważniejszymi sektorami gospodarek i rządów kierują osoby o poglądach podobnych bądź identycznych do powyższych, to jakiekolwiek próby zaprowadzenia porządku na świecie, są uzależnione od tego jak mocno zbliżone są w swym wydźwięku do postulatów radykalnych talmudystów. Ważniejszym pytaniem jest to, dlaczego polscy politycy tak bardzo boją się w polemice z Izraelem przywoływać podane tu wypowiedzi, skoro one ewidentnie pokazują, kto jest stroną prowokującą?

Embedded video

WHITERED.MEDIA@whiteredmedia

! Swiezo mianowany szef izraelskiego MSZ Israel Katz „Polacy kolaborowali z nazistami, mordowali Żydów, wyssali antysemityzm z mlekiem matki, nigdy tego nie wybaczymy i nie zapomnimy. Każdy izraelski Żyd o tym wie.”. To wypowiedzenie wojny. Czy to jasne ?

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/co-wplywowi-zydzi-sadza-o-nie-zydach
18.02.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *