Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Co warto wiedzieć na temat regeneracji turbosprężarek?

Co warto wiedzieć na temat regeneracji turbosprężarek?

Nie ma co się oszukiwać, naprawa niesprawnej turbosprężarki to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy w czasie remontu całego układu napędowego. Niestety spora część osób bardzo sceptycznie podchodzi do samej regeneracji turbosprężarek. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że trudno uwierzyć, jak to możliwe, że uszkodzona turbosprężarka najzwyczajniej w świecie odzyskuje pełną sprawność. Co warto wiedzieć na temat regeneracji turbosprężarek? Jakie efekty zapewnia nam ten proces? Czy jest on opłacalny? Przekonajmy się!

Regeneracja turbosprężarki – co warto wiedzieć?

Znacząca utrata mocy silnika, charakterystyczny gwizd w czasie przyspieszenia, czy kłęby siwego dymu wydostający się z wydechu to najczęściej objawy problemów z funkcjonowaniem turbosprężarki. Co robić w takiej sytuacji? Najważniejsze jest to, aby zareagować tak szybko, jak to tylko możliwe. Takie działanie może sprawić, że uda nam się uniknąć ogromnych kosztów, które już i tak są bardzo duże. Co więcej, szybka reakcja może uchronić nas przed zupełnym zniszczeniem urządzenia, a to mogłoby prowadzić nawet do uszkodzenia niektórych części silnika. Warto również pamiętać, aby poinformować mechanika o wszystkich zaniedbaniach, jakich się dopuściliśmy. Niepełne zdiagnozowanie awarii turbo to coś, co może w przyszłości bardzo negatywnie się na nas odbić, dlatego warto tego unikać.

Jak wygląda rozpoczęcie regeneracji turbosprężarki?

Dobry mechanik zawsze rozpocznie swoją pracę od diagnozy. Wyżej opisane objawy nie zawsze będą oznaczały, że nasza turbosprężarka jest niesprawna. W przypadku, gdy okaże się, że naprawa jest konieczna, będziemy zmuszeni wybrać między zakupem nowego urządzenia a regeneracją uszkodzonego. Nie możemy zapomnieć, że naprawą turbosprężarkę zajmują się tylko i wyłącznie wyspecjalizowane w tym serwisy. Jest to spowodowane tym, że cały proces jest naprawdę skomplikowany oraz wymaga odpowiednich narzędzi. Liderem w branży regeneracji turbosprężarek jest firma Turbokrymar.pl. Oferuje ona swoim klientom usługi najwyższej jakości, które sprostają wymaganiom nawet bardzo wymagających klientów.

Do czego prowadzą błędy popełnione w czasie naprawy turbosprężarki?

Jak już wspominaliśmy, regeneracja turbiny to coś, co wymaga wiele wiedzy. Jakiekolwiek błędy popełnione w czasie tego procesu mogą sprawić, że nasza turbosprężarka niedługo potem znowu przestanie funkcjonować. W związku z tym mechanicy, którzy mówią, że wyważenia czy dokładne czyszczenie urządzenia jest zbędne, to niekompetentne osoby, z których usług po prostu nie powinniśmy korzystać. Praca turbo jest naprawdę ciężka, dlatego wszystko musi zostać zrobione naprawdę dokładnie. Pod żadnym pozorem nie należy również używać zamienników z Chin. Kuszą one nas swoją ceną, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Czy regeneracja turbosprężarki jest opłacalna?

Mimo tego, że naprawa turbosprężarki to naprawdę niełatwy proces, to jest on wart tego wysiłku. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że po jego zakończeniu nasze urządzenie będzie wyglądało zupełnie jak nowe. Nie możemy jednak nie wspomnieć, że sama regeneracja turbo pozwoli nam na ujawnienie pierwotnych problemów. Bardzo często dzięki takiemu działaniu możliwe jest wykrycie innych usterek w silniku. Wymiana filtrów oleju oraz powietrza, oczyszczenie przewodów dolotowych, czy zastąpienie starego środka smarnego nowym, to coś, co naprawdę warto zrobić. W przeciwnym razie nasz samochód może nam służyć o wiele krócej, niż byśmy się spodziewali, a przecież nikt z nas tego nie chce.

Zapraszamy również do:
Auto Klinika Białystok
http://autoklinika.bialystok.pl/felgi/malowanie-proszkowe-felg/
ul.Sosabowskiego 1
15-178 Białystok