Strona główna > Świat > Co planuje demoniczny Netanajahu na piękny miesiąc maj? Prof. Norman Gary Finkelstein

Co planuje demoniczny Netanajahu na piękny miesiąc maj? Prof. Norman Gary Finkelstein

Finkelstein komentuje: Parę dni temu napisałem to do kilku korespondentów:

„Trump musi odnawiać/lub nie odnawiać umowę z Iranem co 120 dni. 

To prawda, że w styczniu 2018 r. powiedział, że data następnego odnowienia będzie decydująca. Ale Trump nie jest zbyt  punktualny odnośnie swoich własnych terminów. Dlaczego więc Netanyahu inwestuje tak wiele w TEN KONKRETNY termin?

Nie zgadzam się z teoriami spiskowymi, ale nie mogę oprzeć się tej myśli: NASTĘPNY TERMIN TO  12 maja. Punktem  kulminacyjnym Wielkiego Marszu Powrotu (The Great March of Return – jaki ma miejsce w strefie Gazy) będzie 15 maja. 

Jeśli Trump wycofa się z porozumienia 12 maja, media będą przykuwać uwagę na los umowy z Iranem. To idealny moment, ABY Netanjahu popełnił masową MASAKRĘ, gdy Gazańczycy będą próbować pokonać ogrodzenie. 

Netanjahu (i generalnie izraelscy przywódcy) są doskonale dostrojeni do amerykańskiego cyklu informacyjnego, więc należy to uznać za realną możliwość. 

Przypomnijmy na przykład, że Netanjahu rozpoczął inwazję naziemną zwana Protective Edge w tym SAMYM DNIU, w którym malezyjski samolot pasażerski został zestrzelony nad Ukrainą, kiedy wszystkie aparaty fotograficzne odwróciły się od Strefy Gazy w kierunku Ukrainy. 

Już w 1989 r. podczas Pierwszej Intifady (powstania Palestyńczyków)  Netanjahu skrytykował rząd izraelski za to, że nie przeprowadził na dużą skalę wydalenia Palestyńczyków, podczas gdy kamery przeniosły się na chińską masakrę w Tienanmen Square. 

Inna możliwość jest taka, że Netaniahu przeprowadzi na wielką skalę okrucieństwo lub ZABÓJSTWO przywódców Hamasu/ Islamskiego Dżihadu 12 maja w celu sprowokowania „rakietowego” ataku ze Strefy Gazy, który dostarczy Izraelitom pretekstu do ATAKU na Gazę 15 maja. 

W 2008 r. Izrael czekał do 4 listopada, w dniu historycznych wyborów, w których Obama przejął władzę, by rozpocząć najazd komandosów do Gazy, który przerwał zawieszenie broni. Nikt nie zauważył nalotu komandosów, ponieważ wszystkie kamery skupiały się na Obamie. Kiedy zawieszenie broni załamało się po morderczej izraelskiej PROWOKACJI i, obwiniono za to Hamas…”

Dzisiaj Izrael prawie na pewno zabił sześciu bojowników Hamasu w Gazie, podobnie jak zabił sześciu bojowników Hamasu w Gazie w przeddzień operacji „Płynny ołów” w 2008 roku.

Rozpaczliwie próbuje on sprowokować gwałtowną reakcję Hamasu, aby uzyskać PRETEKST do zatopienia masowego, odbywającego się bez przemocy, Wielkiego Marszu Powrotu w Gazie, w morzu krwi. To bardzo smutny komentarz, że podczas gdy Gazańczycy przygotowują się do wkroczenia do „Doliny Śmierci” w ostatniej, rozpaczliwej próbie wybicia się z „największego obozu koncentracyjnego, jaki kiedykolwiek istniał” (słowa socjologa z Hebrajskiego Uniwersytetu, Baruchs Kimmerling), międzynarodowy Ruch Solidarności z Palestyną zagubił się gdzieś w braku działania.

Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia: „Sześć osób zabitych w  Gazie:

Przyczyny wybuchu w Deir el-Balah, który zabił sześć osób, k jeszcze nie zostały ustalone, mówi palestyńska służba zdrowia.”

Co najmniej sześć osób zostało zabitych przez eksplozję w Strefie Gazy, zgodnie z palestyńskim ministerstwem zdrowia na terenie administrowanym przez Hamas.

Co najmniej trzej inni zostali ranni podczas sobotniego wybuchu, którego przyczyna pozostaje niejasna – podało Ministerstwo.

Eksplozja miała miejsce w Deir el-Balah, w centralnej Strefie Gazy, poinformowała palestyńska agencja WAFA.

Wojskowe skrzydło Hamasu powiedziało, że Izrael jest odpowiedzialny za eksplozję, która miała miejsce podczas „złożonej operacji bezpieczeństwa i wywiadu”, podała agencja informacyjna AFP.

Izraelscy urzędnicy zaprzeczyli zarzutowi.

„Izraelskie Siły Obronne (IDF) nie są w żaden sposób zaangażowane w ten incydent” – powiedział rzecznik izraelskiego wojska.

Sobotni wybuch podąża za tygodniami protestów na granicy Gazy z Izraelem  w ramach ruchu Wielkiego Marszu Powrotu.

Protesty maja  się zakończyć 15 maja, aby upamiętnić to, co Palestyńczycy nazywają Nakba, czyli katastrofą, związaną z utworzeniem Izraela w 1948 roku, kiedy to 750 000 Arabów zostało przymusowo wyrzuconych ze swych ziem w  Palestynie.

Od kiedy protesty rozpoczęły się 30 marca, co najmniej 41 Palestyńczyków w nadmorskiej enklawie zostało zabitych przez siły izraelskie, a ponad 7 000 zostało rannych.

Źródło:  http://normanfinkelstein.com/2018/05/06/israel-has-begun-the-countdown-to-may-15/

PAMIĘTAJMY!!! My wszyscy jesteśmy Palestyńczykami. Oni już na własnej skórze, od 70 lat doświadczają „dobroci” i „przyjaźni” Izraela. 

Polskę chyba już to też wkrótce czeka. Ustawa 447 przeszła. 

Tłum. i opracowanie: Renata

P.S. Suplement filmowy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *