Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Co łączy paryskich zamachowców?

Co łączy paryskich zamachowców?

Co łączyło zamachowców dokonujących masakry w Paryżu? Jaki był powód żeby zabić niewinnych ludzi, czy zrobili to w imię Allaha? Dowiedz się więcej na temat trzech podejrzanych o dokonanie listopadowej masakry.

546518460

Amimour należał do trzyosobowego komanda, które 13 listopada wpadło na koncert amerykańskiego zespołu rockowego w klubie Bataclan i otworzyło ogień do zebranych ludzi. Zginęło 89 osób. Wszyscy terroryści wysadzili się w powietrze

W 2011 roku dostał oficjalną, legalną licencję na posiadanie broni. Należał także do policyjnego klubu strzeleckiego. Brał udział w policyjnym kursie obsługi broni(!!!)

151127135451-samy-amimour-paris-attacker-split-large-tease
W 2012 roku Amimour trafił na listę osób podejrzanych o współpracę z terrorystami. Został zatrzymany za próbę wyjazdu do Jemenu, gdzie miał przyłączyć się do jednej z ekstremistycznych grup. Został jednak zwolniony. (!!!)
Rok później wyjechał do Syrii, gdzie wstąpił w szeregi Państwa Islamskiego. Wysłano za nim list gończy. Rodzina próbowała nakłonić go do powrotu do Francji, ale Amimour pozostał w Syrii, gdzie miał wziąć ślub. Nie wiadomo, kiedy wrócił do Europy.

http://www.tvp.info/22876365/zamachowiec-z-paryza-przeszkolony-przez-policje-chodzil-do-klubu-strzeleckiego

  151116115255-paris-attackers-salah-abdeslam-super-169

Kolejny podejrzany to osoba, którą z islamem łączyło zbyt wiele, nadużywający narkotyków gej, bywalcec gejowskich klubów, gdzie nazywany był przez personel ‚rent boy’ (chłopiec do wynajęcia), czyli męska prostytutka. Informacje na temat intymnego życia terrorysty były opublikowane  w najpopularniejszym brytyjskim tygodniku The Sunday Time:

http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/news/focus/article1636047.ece

Jak wynika z śledztwa przeprowadzonego przez stacje RT Salah był trzykrotnie zatrzymywany przez policje za poważne wykroczenia, m.in. napad z użyciem broni, mimo wszystko udawało mu się uniknąć długoletniego więzienia.

2015-11-16_new_14649764_I3

Abdelhamid Abaaoud,  został opisany przez  byłą żonę w wywiadzie dla The Telegraph, w skrócie możemy powiedzieć, że podobnie jak pozostali podejrzani nie był osobą religijną:

  • Nigdy nie chodził do Meczetu
  • Nigdy nie był opozycjonistą wobec polityki zachodu
  • Był bezrobotny i palił codziennie marihuanę
  • Był dwukrotnie aresztowany

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/12002062/Paris-bomber-Ibrahim-Abdeslam-smoked-cannabis-every-day-but-had-no-gripe-with-the-West-says-former-wife.html

Co łączy wszystkich podejrzanych to fakt, że mieli wielokrotny kontakt ze policją (służbami bezpieczeństwa) oraz, że z pewnością nie byli osobami religijnymi, prostytuowanie się, kradzieże i używki są surowo zabronione przez Koran.

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *