Strona główna > Rosja > Co jest strasznego w świętowaniu dnia 8 marca ?

Co jest strasznego w świętowaniu dnia 8 marca ?

Ojczulku, co takiego strasznego jest w świętowaniu 8 marca ? Chociaż tylko jednego dnia miliony kobiet otrzymują odrobinkę więcej uwagi, dostają kwiaty i słyszą dobre słowa. Wraz z 8 marca odczuwa się jakby i nadejście wiosny. A w pracy dzień wypoczynku – jakie to przepiękne!

Odpowiada ojciec Paweł Ostrowskij (miasto Moskwa):

Dzień wolny od pracy to piękna sprawa pod warunkiem, że spędzony jest z pożytecznie ! Zgadzam się ze wszystkim w stu procentach ! A teraz zwróćmy się do samej istoty święta. 8 marca jest świętem jedynie w byłych krajach sowieckich, poczytajcie sobie w internecie historię stworzenia tego święta to osiwiejecie. A dodatkowo podam jeszcze interesujący szczegół o którym w internecie mało kto wspomina ale on bezpośrednio dotyczy tego święta.

8 marca – dzień aresztowania rodziny carskiej. Każdy uczci go po swojemu.

8 marca zawsze wypada w Wielkim Poście, zazwyczaj wszystkie zabawy mają miejsce wieczorem tegoż dnia. A my wiemy, że w dni szczególnie czczone w Cerkwi, w przeddzień odbywają się szczególnie uroczyste, wielkie nabożeństwa. Tak więc 8 marca wieczorem we wszystkich świątyniach odprawiane jest nabożeństwo poświęcone I i II odzyskaniu głowy świętego proroka Jana Chrzciciela, który został ścięty mieczem właśnie z powodu kobiecej podstępnej perfidii.

Jak myślicie, czy przypadkowo żydówka Zetkin ze swoimi kumpelkami (grupa żydowskich feministek) wybrała na święto tę datę ? Zamiast tego żeby iść na wielkopostne nabożeństwo gdzie wspomina się cierpienia największego z proroków, zamordowanego z powodu, jak już wspominałem, kobiecej perfidii i rozpustnej, cudzołożnej namiętności, powinniśmy kobietom składać życzenia z okazji „międzynarodowego” dnia kobiet.

A ja swoją żonę kocham, swoją mamę kocham, kocham swoje córeczki…i gotów jestem darowywać im prezenty kiedy tylko można…kiedy zechcę. No ale przymuszać mnie do świętowania czegoś szczególnie kobiecego w dzień, w którym wyznaczony jest przez Cerkiew najsurowszy post (Wielki Post + Odzyskanie Głowy Jana Chrzciciela)…mnie sumienie by zamęczyło.

Uwaga Redakcji portalu www.3rm.info – Drogie nasze kobiety, my mamy przepiękny dzień kobiecy i święto Świętych Niewiast Niosących Wonności (праздник – ЖЕН МИРОНОСИЦ), które obchodzone jest po przeminięciu Święta Paschy Chrystusowej ( w tym roku to święto wypada w dniu 22 kwietnia).

 

 

Za: http://3rm.info/main/70660-sovest-zamuchaet-chto-zhe-uzhasnogo-v-prazdnovanii-8-marta.html

Data publikacji: 8.03.2018

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *