Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Co gdyby pewnego dnia wyrżnięto Żydów jak Gazańczyków w 2018?

Co gdyby pewnego dnia wyrżnięto Żydów jak Gazańczyków w 2018?

Wszyscy wiemy, że gdyby tego rodzaju przemocy gdziekolwiek użyto wobec protestujących Żydów, ich wycie słychać by było na całym świecie.

[Od red: Nie wybrałem tytułu dla prowokacji, a żeby nadać ton zadaniu pytania, które powinno się zadać dawno temu, i zadawać codziennie od tego czasu.

Dlaczego żydowsko-syjonistyczny Izrael ma karnet na wymierzanie tego rodzaju kary na prawdziwie semickich Palestyńczyków? Oni mają starożytne DNA na potwierdzenie, i wielu Izraelczyków ma nie więcej ode mnie, noszącego nordyckie markery młodego chłopaka po-chowanego tam w jaskini.

Wszyscy wiemy, że gdyby tego rodzaju przemocy gdziekolwiek użyto wobec protestujących Żydów, ich wycie słychać by było na całym świecie, i sprawcy napotkaliby na wracające do nich wycie – „pamiętaj Gazę”.

Mielibyśmy hollywoodzki film o rzezi w całej jej brutalności, i sprawców publicznie wychłostanych  jak może zrobić tylko ten, kto rzekomo kontroluje Hollywood. Ale nie mieliśmy czegoś takiego dla palestyńskich ofiar.

Nie tylko nie dostali żadnego odszkodowania za to smutne wydarzenie, ale Netanyahu po-dwoił swój zakład przejmując teraz Zachodni Brzeg, przy wsparciu amerykańskiego prezydenta.

Kiedy wirus i recesja dominują w mediach teraz, i w nadchodzących miesiącach, źli ludzie wiedzą, że to jest czas na dokonywanie brzydkich rzeczy bez zwracania na siebie uwagi mediów.

Nie znałem Mr Inlakesha, ale wykonał dobrą robotę poniżej, łącznie z zagrabieniem BBC za to, że zanurkował z powodu swojego okropnego milczenia na temat tych rzezi wymierzonych przez syjonistów. Ktoś trzyma palce na gardle BBC żeby po lekkim ucisku trzymali się daleko od zakazanych tematów.

Jeśli masz w domu świeczkę, zapal ją dzisiaj dla uhonorowania ofiar, których jedyną zbrodnią było oprotestowanie strasznego traktowania swojego ludu, i przez Żydów którzy roszczą sobie wyłączne prawo do wszelkich ofiar w przeszłości, teraz i w przyszłości… Jim W. Dean ]

1

Wbrew twierdzeniom izraelskiego reżimu, „dzień niepodległości” Izraela ma mało wspólnego z niepodległością i z prostym poczuciem „dumy narodowej”.

Co naprawdę oznacza dzień niepodległości Izraela to wybielanie czystek etnicznych w Palestynie i teraz do tej listy dodaje się wybielanie rzezi cywilów w Gazie dokonanej w tym samym dniu.

14.05.2018 izraelskie siły okupacyjne stacjonujące na obwodzie nielegalnie oblężonej Strefy Gazy wyrżnęły co najmniej 61 bezbronnych palestyńskich cywilów, raniąc też tysiące. Ani jeden Izraelczyk nie zginął tego dnia, a tylko jeden żołnierz rzekomo do-znał lekkiego zadrapania.

Ale zachodnia prasa głównego nurtu pisała o wydarzeniu jako „wrogich starciach na granicy” i próbowały rozmydlić rzeź którą później potępiły UNHRC, Amnesty International, Prawa Człowieka jak i Lekarze bez Granic, i wiele innych czołowych organizacji NGO i międzynarodowe organy przedstawicielskie.

Haniebny brak prawdziwych informacji o rzezi doprowadził do dalszych rzezi na mniejszą skalę, kiedy izraelscy snajperzy dalej angażowali się w większości pokojowe demonstracje ze śmiertelną siłą przez pole drutów kolczastych i pod napięciem ogrodzeń.

Protesty przeciwko Izraelowi rozpoczęły się 30.03.2018, i wymordowano ponad 330 bez-bronnych Palestyńczyków w Gazie, jak i rany odniosło co najmniej 40.000 z nich. Po izraelskiej stronie ani jednego zgonu, ani jednej poważnej rany, nawet jednej zasługującej na odnotowanie w izraelskiej prasie.

Powód tej rzezi cywilów dokonanej dokładnie 2 lata temu w Gazie jest tak ważny, gdyż używaną przez Izrael narrację dla usprawiedliwienia swojej rzezi w 2018 można idealnie zrównoważyć z izraelską narracją do uzasadnienia obchodów swojej tzw. niepodległości.

W latach 1947-1949 syjonistyczni bojownicy: Irgun, Haganah i Gang Sterna, naruszyli  ONZ-owski plan podziału dla utworzenia państwa żydowskiego wewnątrz 55% historycznej Palestyny, pomimo że żydowscy osadnicy stanowili wtedy tylko 33% ludności.

To naruszenie planu podziału, na który publicznie zgodził się syjonistyczny lider David Ben-Gurion, pociągnęło za sobą aneksję ok. 78% historycznej Palestyny jak i czystki etniczne 800.000 rodowitych Palestyńczyków z ich ziemi.

Tę czystkę etniczną upamiętnia się 15 maja jako Dzień Nakba (katastrofa), tylko jeden dzień po celebrowaniu przez Izrael swojego grzechu pierworodnemu. Jak w przypadku rzezi w Gazie w 2018, zachodnia prasa, urzędnicy rządowi i sam Izrael twierdzą, że Izrael był ofiarą w 1948.

To oczywiście nie jest zgodne z całą społecznością międzynarodową, kilkoma rezolucjami ONZ, relacjami Palestyńczyków którzy cierpieli, izraelskimi dokumentami pokazującymi prawdę o tym co się wydarzyło i zasadniczo każdym poważnym badaczem i organizacją praw człowieka.

Pomimo dobrze udokumentowanej prawdy, czarno-białej i wyjątkowo łatwej do przyjęcia, zachodnia prasa dalej okłamuje swoich  czytelników. BBC nie zajmie się palestyńską Nakba, ani rzezią 2018, o której haniebnie próbowali kłamać i bronić Izraela.

Dlatego teraz reszta świata powinna nalegać by ludzie przyglądali się temu co robi Izrael na miejscu, kiedy sekretarz stanu USA Mike Pompeo odwiedził Izrael w celu omówienia aneksji jeszcze większych palestyńskich terenów, i na pewno w procesie tej kradzieży ziemi, nieuchronną rzeź jeszcze większej liczby palestyńskich cywilów.

Nadszedł czas by pozwać nasze media w krajach zachodnich za rasistowski brud jaki generuje wokół sprawy Palestyna-Izrael, i rozliczyć BBC za jawne podwójne standardy i ciągłe korzystanie z izraelskich instytucji a nie niezależnych grup praw człowieka, ONZ i innych autorytatywnych organów jeśli chodzi o fakty na miejscu.

https://www.veteranstoday.com/2020/05/14/what-if-jews-are-slaughtered-someday-like-gazans-in-2018/

tłumaczenie: Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *