Strona główna > Świat > Co dzieje się za oceanem – garść informacji

Co dzieje się za oceanem – garść informacji

Jak informuje GUARDIAN WEEKLY batalia prezydenta Trumpa o  przyznanie środków na budowę muru granicznego z Meksykiem trwa. Czwartkowe wygrane głosowanie Demokratów w Izbie Reprezentantów (220 : 198) przywróciło na fotel marszałka Nancy Pelosi, potencjalnej kontrkandydatki Trumpa w wyborach 2020r. Uchwalone dwie ustawy tego dnia nie przewidują środków na budowę muru mającego przeciwdziałać masowemu przedostawaniu się osób trudniących się przemytem ludzi, narkotyków i broni. W Senacie Republikanie mając większość zdecydują o dalszym biegu legislacji.

W zorganizowanej konferencji prasowej z udziałem Prezydenta pojawili się przedstawiciele straży granicznej opisujący skrajnie niebezpieczne okoliczności  ludności zamieszkującej teren nadgraniczny. Te relacje miały zdopingować ustawodawcę do  przyznania środków na trwalsze rozwiązanie jakim byłaby budowa muru zamiast dotychczas istniejącego  – siatki.

Według niezależnych źródeł dziennikarzy śledzących potyczki liberalnych Demokratów z Republikanami, uruchomiona została specjalna komisja FBI badająca nielegalne poczynania Fundacji Clintonów. Zarejestrowana jako non-profit, wbrew zadeklarowanemu charakterowi Fundacja była wykorzystywana do prania brudnych pieniędzy, przejęła fundusz  mający pomóc ofiarom kataklizmu na Haiti, ma zarzut handlu narkotykami, farmaceutykami oraz bronią. Najcięższy zarzut – zdrady państwa związany jest z przekazaniem najnowszych technologii obcemu państwu. Materiały przedstawione w tym śledztwie obejmują nie tylko sms-y, zdjęcia, ale także zeznania świadków uczestniczących w procederze fundacji swym zadeklarowanym charakterem „non-profit” gwarantującej parasol bezpieczeństwa. Jeden ze świadków zeznał, że w zamian za milczenie o trwających machinacjach przyjął około 1,5 mln dolarów.

Jola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 7 =