Strona główna > Polska > Cisza wyborcza o Konfederacji

Cisza wyborcza o Konfederacji

Już w niedzielę w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Będzie to prawdziwy i miejmy nadzieję realny, pomiar rzeczywistych sympatii wyborców. Interesująco wygląda też perspektywa dobrego rezultatu formacji, która była zwalczana przez wszelkie partie okragłostołowe, czyli Konfederacji. 

Pluralizm polityczny w Polsce nie istnieje. Formacja polityczna, która ma w niektórych badaniach opinii publicznej od 6 do 8 procent głosów jest konsekwentnie bojkotowana w mediach należących do pogrobowców zmowy Okrągłego Stołu.

Przez większość kampanii wyborczej udawano, że nie ma takiego ogólnokrajowego komitetu wyborczego jak Konfederacja. Gdy Internet znowu pokazał siłę i mimo brutalnego zamilczenia, Polacy zaczęli odwracać się od PiS, który, delikatnie mówiąc, nie spełnił pokładanych w tej formacji nadziei.

Na dodatek widmo bezspadkowych roszczeń organizacji żydowskich stało się realne. To kolejna teoria spiskowa, która spektakularnie się odspiskowała. Dzięki Konfederacji stało się jasne, że temat istnieje, jest realny, a rząd dogaduje się na realizację niemal rozbiorowego scenariusza, ale dopiero po wyborach.

Gdy okazało się, że mimo blokady informacyjnej, a może właśnie przez nią, popularność prawdziwie prawicowego komitetu wyborczego rośnie, zaczęły się serie ataków, które trwały do końca kampanii wyborczej i to przy braku możliwości jakiegokolwiek ustosunkowania się do wyssanych z brudnego palca zarzutów.

Do samego końca kampanii obie okragłostołowe formacje dodawały swoje podejrzane „sondaże”, które miały za zadanie wykreowanie rzeczywistości, poprzez zasugerowanie wyborcom, kogo warto popierać, a kogo nie.

Mimo szczelnego kordonu medialnego przemilczenia względem Konfederacji, środowisku temu udało się dotrzeć z przekazem do bardzo wielu Polaków. Coraz większa panika obecnych formacji politycznych, które do końca atakują Konfederację świadczy o tym to, że w tych czasach nie da się zamilczeć konkurencji nawet antydemokratycznie pozbawiając ją głosu.

Dzisiaj o północy rozpoczyna się tak zwana „cisza wyborcza”. Jakakolwiek agitacja będzie zabroniona. Ten nieżyciowy paragraf jest coraz bardziej groteskowy, zwłaszcza w erze internetu. Zamiast go jednak eliminować kultywuje się ten zwyczaj, udając, że jest podstawą demokracji.

Patrz także ” Folksdojcze, targowiczanie i szabesgoje

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/cisza-wyborcza-o-konfederacji

24.05.2019

6 thoughts on “Cisza wyborcza o Konfederacji

 1. co za naiwnaik napisał ten tekst….Konfederacja, to tak samo sami żydzi jaki ci z POPiS-u, Psl-lu, SLD, czy Nowoczesnej Wiosny…

 2. Dzięki Ci dobrodzieju Piaście Kołodzieju!

  żyd czy Żyd – „dylemat” nie przerywa ciszy wyborczej bo OFICJALNIE żadna formacja nie jest żydowska

  Aleksander Fredro „Zemsta”
  DYNDALSKI do CZEŚNIKA
  Żyd jaśnie panie.
  Lecz w literę go przerobię.
  CZEŚNIK
  Jak mi jeszcze kropla skapie,
  To cię trzepnę tak po łapie,

  Teofil Nowosielski

  Żydek w kajecie.

  Kłamstwo dla dzieci wielka to ohyda,
  Jaś zrobił siostrze na kajecie żyda[1],

  Nie chcąc się jednak wydać przed nikiém,
  Wnet żyda z brodą zlizał językiem.
  Lecz zawsze czarna została plama.
  Bał się Jaś, żeby nie łajała mama;
  Nie przyznał się więc do złego,
  I spędził to na drugiego.
  Lecz się kłamstwo zawsze wyda;
  Bo choć się Jaś wyparł żyda,
  I obwiniał swą siostrę o niesłuszne skargi,
  Czarne od atramentu wydały go wargi.
  O! jakże wtedy chłopczyk się zawstydził;
  Ale się odtąd zawsze kłamstwem brzydził.

  żyd — kleks, plama z atramentu

  SJP – żyd

  1.kleks, plama z atramentu
  potocznie, pogardliwie: osoba skąpa, chytra, sprytna, zawsze patrząca na swój interes

  2. sknera, skąpiec

  „U mnie się mówiło „nie bądź żyd, pożycz złotówkę”. Albo, że ktoś „żydzi”, czyli skąpi pieniędzy na coś.

  Swoją drogą ciekawa kwestia, czy stereotyp żydowskiego skąpstwa jest związany z narodowością, czy wyznaniem?

  3.na kamienia mówi się żyd; albo na przydrożny kamień o który potyka się wędrowiec mówi się żyd;
  „z tymi kamieniami to pamiętam jak się w noża grało, że to żydy były. Ostatnio zaskoczyła mnie jedna żona męża, bo ja zawsze kozy w nosie miałem, a ona: z siorką żydy!?”

  4.pogard. skąpiec, skąpiradło, starozakonny, mosiek, wyznawca judaizmu/Mojżesza, skąpy, gudłaj, sknera, kutwa, żyła, harpagon, centuś, dusigrosz, pies ogrodnika

  5.żyd- widoczny pęcherz, nierzadko podrdzewiały, na malowanej powierzchni, np. karoserii samochodu.

  6.potocznie- kibic Cracovi, Tarnovi

  7.żyd to przekręt, oszustwo i nieuczciwość,

  nie ma uzasadnionego tłumaczenia Juda na Żyd

  słowo „żyd” w rozmaitych językach ma negatywną konotację

  8.żyd po angielsku jako jew to
  starozakonny wyznawca religii mojżeszowej, judaizmu? ale czy wszyscy?

  A arab -jest przecudnej urody koniem,
  w odróżnieniu od Araba – człowieka uznającego arabski za język ojczysty, nie należącego jednak do jednolitej grupy etnicznej, zamieszkującego głównie państwa Azji Zachodniej, Afryki Północnej i częściowo Środkowej.

  Jest Arab, Ormianin, Tatar, ale gdzie zamieszkuje jednolita grupa etniczna mówiąca językiem żydowskim??? określana słowem Żyd?

  Skoro piszemy Polak, Niemiec, Francuz, Włoch
  to kim jest:

  polski żyd, niemiecki żyd, francuski żyd, włoski żyd,

  oczywiście „wierzącym”; tak jak:

  polski katolik, niemiecki katolik(protestant), francuski katolik, włoski katolik itp.

  Można pisać Amerykanin (jako mieszkaniec tzw. USA) polskiego pochodzenia, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego ale skąd niby miałby pochodzić Amerykanin żydowskiego pochodzenia, dajmy nato z przed 1948 r???

  z Polski, Francji, Hiszpanii, Włoch a może z mitycznej „Żydolandii”

  z neta

  ” O korzeniach wschodnioeuropejskich żydów:
  „Pochodzą oni, jak wieść niesie, od pradawnych Khazarów – wojowniczego plemienia, które przyjęło Judaizm jako wiarę powszechną. Jako wyznawcy religii judaistycznej poczuli się żydami, braćmi tamtych, wywodzących się z Ziemi Świętej. Dla rozróżnienia, jednych zwie się Aszkenazyjczykami, a drugich Sefardyjczykami”

  Podobno pochodzenie etniczne lub stanowe żydów to ci co wywodzą się z „Ziemi Świętej”; ale czy aby na pewno i co to ta „ziemia święta” – Azjia Zachodnia?, Afrika Północna? i częściowo Środkowa???

  1. Tyle że Legutko i Poręba to PIS, więc jakby nie potwierdza to tezy że żydzi są w Konfederacji…

 3. Ludzie konfederacja to nie jest partia polityczna, wiec przestancie pisac bzdury. To jest zrzeszenie czyli konfederacja. I mamy tam wielu polityków. Np hubert czerniak, Robert Majka czy Wilk. Juz wkurza mnie te najezdzanie na konfederacje ze tez zydzi itp. W pis i Po rzadzi partia polityczna, a w konfederacji jest inaczej, tam jest grupa ludzi, ktora ma plan. I jak dalej bedzie rządziło pis i po to wiadomo ze Polski juz nie bedzie, a my bedziemy niewolnik. Wiec przestancie opowiadac glupoty, a ruszcie dupy do wyborów. Bo juz nie ma nic gorszego od pis i po

 4. Sergiusz Królak (Plejada .pl): – W jednym ze swoich wpisów personalnie zaatakowałeś Krzysztofa Bosaka, dokonując jego gejowskiego coming-outu. Jak wytłumaczysz się z tych słów?

  Michał Piróg: – Nienawidzę ludzi, którzy są przedstawicielami danej grupy, ale udają, że tak nie jest i jeszcze nawołują innych do potępiania tej samej grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.