Strona główna > Świat > Czyżby chwilowa cisza przed burzą?

Czyżby chwilowa cisza przed burzą?

Wygląda na to, że nowa wojna może wkrótce wybuchnąć między Ukrainą a separatystycznymi republikami Donbasu.

Być może teraz również patrzymy na „spokój przed burzą” w Syrii.

Kolejny atak chemiczny –zrobiony pod fałszywą flagą – za który jest ponownie obwiniany rząd syryjski (oni nigdy nie meczą się tym scenariuszem?).

A Rex Tillerson już oskarża Rosję o „ostateczną odpowiedzialność” za ów atak..

„…Ktokolwiek przeprowadził te ataki, Rosja ostatecznie ponosi odpowiedzialność za ofiary w East Ghouta i za niezliczonych innych Syryjczyków, którzy są atakowani za pomocą broni chemicznej, ponieważ Rosja zaangażowała się w Syrii..” – powiedział Tillerson.

Więc wszystko, co trzeba zrobić, to mieć strój terrorysty w Syrii, który potem przeprowadza atak chemiczny, a Rosja automatycznie musi ponosić winę.

Tymczasem Stany Zjednoczone „zdecydowanie odrzuciły” rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ, wprowadzoną przez Rosję, i postawiły sobie za cel powołanie międzynarodowego organu, któremu powierzono zadanie prowadzenia dochodzeń w sprawie syryjskich ataków chemicznych „w przejrzysty i wiarygodny sposób”.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule tutaj.

Jeśli chodzi o nową ustawę przyjętą przez ukraiński parlament – znaną jako „Ustawa o reintegracji Donbasu” – zamieszczono poniżej film, i o tym można dowiedzieć się również w tym artykule.

Mamy więc  DWA POTENCJALNE teatry wojenne, z napięciami przekraczającymi normalną średnia w każdej z nich. WARTO zwrócić uwagę na WSPÓLNY MIANOWNIK:  USA dostarczają śmiercionośną broń partiom zarówno w rządzie na Ukrainie, jak i Kurdom w Syrii!!!

Za każdym razem, gdy świat wydaje się być na krawędzi wojny, Putinowi  w jakiś sposób, udaje się rozładować sytuację, wykonując zręczny manewr dyplomatyczny, jak miało to miejsce po poprzednim ataku chemicznym we wschodniej Ghule w 2013 roku.Może będzie w stanie ponownie osiągnąć coś podobnego. W przeciwnym razie możemy wejść w trudne czasy.

Tłum. Renata

Źródło: https://richardedmondson.net/2018/01/23/calm-before-the-storm/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *