Strona główna > Świat > Cisza medialna wokół muzułmańskiej rzezi chrześcijan. Dr Thomas D. Williams

Cisza medialna wokół muzułmańskiej rzezi chrześcijan. Dr Thomas D. Williams

Polityczni liderzy i osoby publiczne potykali się o siebie w ostatni weekend potępiając ataki na meczety w Nowej Zelandii, podczas gdy dziesiątki chrześcijan wyrżnęli muzułmanie w Nigerii przy dźwiękach  świerszczy.

Ataki na meczety były naprawdę straszne i zasługiwały na powszechne potępienie. Prezydenci, premierzy, monarchowie i liderzy religijni spieszyli ze składaniem kondolencji dla ofiar i ich rodzin – co powinni robić – potępiając nienawiść, która rzekomo motywowała strzelaninę.

Bez wyjątku media głównego nurtu przyznawały strzelaninie najlepszą oglądalność, a gazety publikowały historię na pierwszych stronach gazet i telewizyjne kanały informacyjne pokazywały tę historię.

Dziwaczny aspekt tych relacji nie polegał w rzeczywistości na haniebnej zbrodni popełnionej w Nowej Zelandii, ale na absolutnej ciszy otaczającej równoczesną masakrę dziesiątek chrześcijan przez muzułmańskich bojowników w Afryce.

Kiedy tylko Breitbart News informował / reported pośród głównych agencji informacyjnych, dżihadyści Fulani wymordowali ponad 120 chrześcijan w ostatnich 3 tygodniach w środkowej Nigerii, przy użyciu maczet i karabinów żeby wyrżnąć mężczyzn, kobiety i dzieci, paląc ponad 140 domów, niszcząc własność i szerząc terror.

New York Times nie zamieścił tej historii na pierwszej stronie, w ogóle się nią nie zajął. Najwyraźniej, oceniając „wszystkie informacje nadające się do druku”, rzeź afrykańskich chrześcijan na to nie zasłużyła. To samo można powiedzieć o Washington Post, Chicago Tribune, Detroit Free Press, LA Times, i każdym innym czołowym dzienniku w USA, oraz stacjach TV: ani w CNN ani w MSNBC.

Istnieje kilka możliwych wyjaśnień tego niezwykłego milczenia i żadne z nich nie jest dobre.

Skoro w rzeczywistości muzułmańscy radykałowie zabijają chrześcijan na całym świecie z alarmującą częstotliwością, to jest prawdopodobne, że kolejna rzeź nie wydawała się szczególnie warta publikowania dla decydentów w głównych agencjach informacyjnych. Z drugiej strony, zabijani muzułmanie zasługują na uwagę, gdyż jest to tak rzadkie wydarzenie.

Drugi motyw milczenia mediów wokół rzezi chrześcijan w Nigerii może być geopolityczny i rasowy. Nowa Zelandia jest krajem Pierwszego Świata, gdzie takie rzeczy nie mają miejsca, natomiast wielu ludzi Afrykę uważa za zacofane miejsce, gdzie brutalne mordy są częste.

Ponadto, rzeź czarnych chrześcijan w Afryce może nie wywoływać oburzenia wśród ludzi Zachodu tak jak mord białych i brązowych muzułmanów w Nowej Zelandii – tak.

W końcu historia po prostu nie pasuje do agendy politycznej, którą wiele głównych mediów chciałoby rozwijać. Ile można zarobić na muzułmanach mordujących chrześcijan, gdy chrześcijanie w Ameryce są często postrzegani jako przeszkoda dla „postępu” wymaganego przez liberałów? Lewica postrzega chrześcijan w USA jako część problemu i stara się podważyć ich wiarygodność i wpływ na każdym kroku, a nie ośmielać ich.

Anty-chrześcijańskość słusznie nazwano „ostatnim dopuszczalnym uprzedzeniem”, które niewielu potępia.

„Nikt nie przejmuje się o obrażaniem chrześcijan” – napisała koalicja afro-amerykańskich pastorów w eseju w ubiegły wtorek. „W rzeczywistości kpiny, pomniejszanie i bluźnierstwo przeciwko chrześcijaństwu stają się trendem w naszej kulturze. Anty-chrześcijańska bigoteria jest ostatnim akceptowalnym uprzedzeniem”.

„Pokazywana hipokryzja jest zdumiewająca”, kontynuowali pastorzy. „Chrześcijaństwo jest dominującą religią w naszym kraju. Jest fundamentem naszego rządu i moralności. A jeszcze chrześcijan traktuje się jako ofiary szyderstwa i obrazy”.

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie, a media głównego nurtu rutynowo to ignorują, jakby było to nieważne i nieciekawe. W rezultacie wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy jak powszechne są te prześladowania, albo że 75% ofiar prześladowań religijnych na świecie to chrześcijanie.

Niezależnie od powodu – czy powodów – milczenia mediów wokół ostatnich rzezi chrześcijan w Nigerii, jak i licznych innych takich wydarzeń, powinno zmusić rozsądnych ludzi do myślenia.

W każdym razie śmiertelne zastrzelenie kilkudziesięciu muzułmanów w Nowej Zelandii to ogromna historia i zasługuje na obszerne relacje. Ale to tylko powód dla którego podobne relacje powinny być o rzezi chrześcijan.

Na razie służy to jako wzruszające przypomnienie, że podwójny standard działa, jeśli chodzi o relacje informacyjne, i że to chrześcijanie nieuchronnie wyciągają krótką słomkę.

Media Silence Surrounds Muslim Massacre of Christians

Dr Thomas D Williams -17.03.2019

https://www.breitbart.com/the-media/2019/03/17/media-silence-surrounds-muslim-massacre-of-christians/

Tłum. Ola Gordon

One thought on “Cisza medialna wokół muzułmańskiej rzezi chrześcijan. Dr Thomas D. Williams

  1. Odpowiedz jest bardzo prosta, dlaczego tak jest, gdyz wiadomo powszechnie, do kogo naleza mendia swiatowe produkujace scieki mainstreamowe… I endemicznie nienawidzace chrzesci-
    jan !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.