Strona główna > Świat > CISPA przegłosowana w cieniu wydarzeń z Bostonu

CISPA przegłosowana w cieniu wydarzeń z Bostonu

Źródło/skrót: http://www.pcworld.pl

Projekt ustawy Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA) pozwala na przekazywanie informacji o ruchu w internecie pomiędzy różnymi agencjami rządowymi i prywatnymi firmami. Jest to bardzo kontrowersyjne rozwiązanie ostro krytykowane m.in. przez organizacje zajmujące się ochroną danych osobowych oraz…sam Biały Dom.

Kilka dni temu projekt ten został stosunkiem głosów 288-127 przyjęty przez Amerykańską Izbę Reprezentantów w czym największy udział mieli republikanie. Jeden z nich, konkretnie Mike Rogers, powiedział nawet, że osoby, które sprzeciwiają się CISPA to najpewniej „14 latki siedzący w swoich piwnicach”. Wypowiedzią tą dolał oliwy do ognia i wywołał protestacyjną akcję w Internecie, do której nawoływali przede wszystkim członkowie grupy Anonymous.

W momencie pisania tego tekstu do protestu przyłączyły się dokładnie 394 strony internetowe, które zawiesiły swoją działalność i zamieściły banery z napisami „Stop CISPA”. Co interesujące, przyglądając się im okazuje się jednak, że w odróżnieniu do podobnych protestów związanych z ACTA, nie ma wśród nich jakichś naprawdę znanych serwisów. Większość stanowią blogi oraz strony osób prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *