Strona główna > Bez kategorii > Ciągle uważacie, że nie jesteście niewolnikami?

Ciągle uważacie, że nie jesteście niewolnikami?

Źródło: http://www.3rm.info/25506-vy-do-sih-por-schitaete-chto-vy-ne-raby.html

Data publikacji: 27.06.2012

Tłum. RX

Niewolnictwo jest systemem organizacji społeczeństwa w którym człowiek (niewolnik) jest własnością innego człowieka lub państwa. W ustępie 4 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ rozszerzyła rozumienie terminu „niewolnik” do każdej osoby, która nie może dobrowolnie zrezygnować z pracy.

Współcześni niewolnicy zmuszani są do pracy za pomocą następujących, skrytych mechanizmów:

1-      Przymusem ekonomicznym niewolników do wykonywania stałej pracy. Współczesny niewolnik zmuszony jest pracować bez przerwy aż do śmierci ponieważ środki zarobione przez niewolnika przez miesiąc pracy wystarczają na miesięczną opłatę za mieszkanie, za miesięczne wyżywienie i miesięczny przejazd do pracy. Ponieważ współczesnemu niewolnikowi pieniędzy wystarcza tylko i zawsze na jeden miesiąc życia to zmuszony jest on pracować do śmierci. Emerytura także jest wielką fikcją. Niewolnik-emeryt wydaje całą emeryturę na mieszkanie i jedzenie i takiemu niewolnikowi nie pozostają już żadne pieniądze.

2-      Drugim mechanizmem ukrytego przymusu niewolników do pracy jest stworzenie sztucznego popytu na towary pozornie potrzebne, które wciska się niewolnikowi za pomocą reklamy telewizyjnej, PR (public relations), rozmieszczania towarów na odpowiednich miejscach hipermarketach. Współczesny niewolnik bierze udział w nieprzerwanej pogoni za „nowinkami” i z tego także powodu zmuszony jest do pracy bez przerwy.

3-      Trzecim skrytym mechanizmem ekonomicznego przymusu współczesnych niewolników jest system kredytowy za „pomocą” którego współcześni niewolnicy coraz bardziej wpadają w niewolę kredytową i wyzysk poprzez mechanizm „oprocentowania kredytowego”. Z każdym dniem współczesny niewolnik powinien doświadczać coraz większego pragnienia posiadania. Współczesny niewolnik ażeby spłacić jeden kredyt musi zaciągać następny nie oddając starego i tworzy w ten sposób piramidę zadłużenia. Dług, stale wiszący nad współczesnym niewolnikiem dobrze stymuluje tegoż niewolnika do pracy nawet za nędzną płacę.

4-   Czwartym mechanizmem zmuszania współczesnych niewolników do pracy na rzecz  niewidzialnego właściciela niewolników jest mit o państwie. Współczesny niewolnik uważa, że pracuje dla państwa ale w rzeczywistości niewolnik pracuje na pseudo-państwo. Pieniądze niewolnika wpadają w rzeczywistości do kieszeni właścicieli niewolników a pojęcie państwa jest wykorzystywane do otumaniania umysłów niewolników ażeby nie zadawali oni zbytnich pytań w rodzaju: „dlaczego niewolnicy pracują całe życie i zawsze są biednymi?” lub „Dlaczego niewolnicy nie mają udziału w zyskach?” albo „Komu konkretnie przekazywane są pieniądze płacone przez niewolników w postaci podatków?”.

5-  Piątym mechanizmem skrytego wyzysku niewolników jest mechanizm inflacji. Wzrost cen przy braku wzrostu wynagrodzenia niewolnika zapewnia skryte, dyskretne ograbianie niewolników. Tym sposobem współczesny niewolnik popada coraz bardziej w nędzę.

6-  Szóstym ukrytym mechanizmem jest zmuszanie niewolników do pracy za darmo.

Pozbawienie niewolnika środków na wyjazd i na zakup nieruchomości w innym mieście lub w innym kraju. Mechanizm ten zmusza współczesnych niewolników do pracy w jednym przedsiębiorstwie i do „znoszenia” lichwiarskich warunków. Innych możliwości niewolnicy po prostu nie mają i nie mają dokąd uciec ani nie mają po co.

7-  Siódmym mechanizmem zmuszającym niewolnika do pracy za darmo jest ukrywanie Informacji o prawdziwej wartości pracy niewolnika, rzeczywistej wartości towaru wyprodukowanego przez niewolnika oraz o części płacy niewolnika, którą zabiera właściciel niewolników poprzez mechanizm rozliczeń księgowych wykorzystując niewiedzę niewolników i brak kontroli niewolników nad wartością dodaną, którą przejmuje właściciel niewolników.

8-  Ażeby współcześni niewolnicy nie żądali swojego udziału w zyskach, nie żądali oddania zarobionych przez ich ojców, dziadów, pradziadów i prapradziadów pieniędzy, stosuje się przemilczanie faktów zagrabienia przez właścicieli niewolników bogactw, które były wytworzone przez liczne pokolenia niewolników na przestrzeni tysiącletniej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.