Strona główna > Świat > CIA potwierdza, że Arabia Saudyjska posiada arsenał nuklearny

CIA potwierdza, że Arabia Saudyjska posiada arsenał nuklearny

Arabia Saudyjska, zbrodniczy reżim który bombarduje cywilów w Jemenie, zwalcza wolność słowa, stosuje karę śmierci wobec każdego kto sprzeciwi się królowi, przyczynia się do islamizacji Europy i jednocześnie „walczy” o prawa człowieka w ONZ, jest w posiadaniu broni jądrowej. Oświadczenie to ma bardzo niebezpieczny charakter, zwłaszcza w obliczu wojny w Syrii oraz napięć między Rosją a Turcją.

a33

Według podawanych informacji, Saudowie posiadają do sześciu bomb nuklearnych, które można przenosić za pomocą rakiet balistycznych DongFeng. W ich zasięgu znajdują się wszystkie najważniejsze kraje Bliskiego Wschodu – Jemen, Iran, Syria, Irak, Turcja, Pakistan, Egipt a nawet część Indii i Libii. Ładunki nuklearne można dostarczyć również przy pomocy myśliwców F-15.

Należy dodać, że informacja ta nie została podana do wiadomości publicznej przypadkiem, tylko celowo. Jak powiedział Stansfield Turner, były dyrektor CIA w wydziale operacyjnym, jedynym powodem dla którego ktoś mógł poinformować o tym fakcie jest to że Waszyngton sam tego chciał. W przeciwnym wypadku, udostępnianie tajnych informacji byłoby surowo karane.

Oczywiście Arabii Saudyjskiej nie grożą żadne sankcje, choć podpisała układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Głosi on wyraźnie, że jego uczestnikom nie wolno produkować i nakłaniać inne państwa do rozpoczęcia prac nad bombami atomowymi, ale najwyraźniej nie zakazuje zakupu tego typu broni. Saudowie już w przeszości zapowiadali, że mogą kupić arsenał nuklearny od Pakistanu, który przecież nie należy do traktatu.

Arabia Saudyjska wyposażona w broń masowego rażenia jest zatem bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem dla Iranu a także dla samej Rosji, która przecież otwarcie udziela wsparcia dla armii rządowej. Informacja o jej potędze ma najwyraźniej zmusić Assada do zrezygnowania z funkcji prezydenta i ostrzec Rosję przed dalszym zaangażowaniem w regionie. Mimo tego, najbardziej prawdopodobna wydaje się właśnie wojna między Rosją a Turcją, która również posiada głowice jądrowe w ramach programu Nuclear Sharing i otwarcie ingeruje w konflikt syryjski, wysyłając do terrorystów tony uzbrojenia.

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/cia-potwierdza-ze-arabia-saudyjska-posiada-arsenal-nuklearny

Data publikacji: 22.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.