Strona główna > Rosja > Chwała Bogu! Patriarchat gruziński odrzucił projekt dokumentu soboru wszechprawosławnego o stosunku do niepełnosprawnych

Chwała Bogu! Patriarchat gruziński odrzucił projekt dokumentu soboru wszechprawosławnego o stosunku do niepełnosprawnych

Po niedawnej reakcji Metropolity Limassolskiego Afanasija (Cerkiew Cypru) na teksty Świętego i Wielkiego Soboru jeszcze jeden głos rozlega się z Gruzji, pisze Romfea. Według informacji greckiej agencji prasowej Rhomphaia Święty Synod Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej podczas niedawnego posiedzenia odrzucił tekst zatytułowany „Stosunki Cerkwi Prawosławnej z resztą świata chrześcijańskiego”.

Oprócz tego poinformowano, że Prawosławna Cerkiew Gruzji również wyraziła protest i niezadowolenie z powodu innych dokumentów Wielkiego Soboru.

Głowa Gruzińskiego Patriarchatu Katolikos-Patriarcha Eliasz II (ros. – Ilia II) ogłosił, że Święty Synod kierowanej przez niego Cerkwi na posiedzeniu w dniu 16 lutego odrzucił dokument pt. „Stosunki Cerkwi Prawosławnej z resztą świata chrześcijańskiego”, przygotowany na nadchodzący Wszechprawosławny Sobór przez Naradę Międzyprawosławną w Chambesy.

a

Udział w zbliżającym się Wielkim Soborze powinny wziąć wszystkie lokalne Autokefaliczne Cerkwie oficjalnego Prawosławia. Jednocześnie przy tym stwierdzono, że dokumenty, w odniesieniu do których nie zostanie osiągnięta powszechna zgoda, zostaną usunięte z porządku obrad .

„Święty i Wielkiej Sobór powinien odbyć się w czerwcu … Nasza Cerkiew pozostanie na starym kalendarzu … Nasza Cerkiew była, jest i będzie obrończynią Prawosławia. Gruzińska Cerkiew Prawosławna odrzuca projekt dokumentu o ekumenizmie, przygotowany na Wielki Sobór. Nasza Cerkiew – to jest to, co uratowało nasz kraj i nasz naród”- powiedział Katolikos-Patriarcha Ilia II.

Źródło:

Portal „Moskwa – Trzeci Rzym”

http://3rm.info/main/61687-slava-bogu-gruzinskiy-patriarhat-otverg-proekt-dokumenta-vsepravoslavnogo-sobora-ob-otnoshenii-k-inoslavnym.html

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.