Strona główna > Bliski Wschód > Przyrost chorób psychicznych w izraelskiej armii

Przyrost chorób psychicznych w izraelskiej armii

Przyrost chorób psychicznych w izraelskiej armii

Szef Działu Zdrowia Psychicznego w izraelskiej armii ostrzegł, że liczba pacjentów z chorobami psychicznymi wśród żołnierzy IDF potroi się w ciągu najbliższych dziesięciu lat – donosi Quds.

Przyrost chorób psychicznych w izraelskiej armii

Podczas rozprawy, która odbyła się w parlamencie izraelskim w ubiegłą środę płk Karen Giant powiedział, że tysiące żołnierzy w izraelskiej armii jest leczony, ujawniając przy tym, że są to również piloci izraelskiego lotnictwa biorący leki przeciwdepresyjne.

Giant ostrzega przed zezwalaniem żołnierzom na opuszczanie swoich baz wraz z bronią, ponieważ stanowią oni zagrożenie dla społeczeństwa. Dodał, że wysocy przedstawiciele wojskowi od dawna przed tym ostrzegali, jednak postanowili umożliwić żołnierzom na swobodne dysponowanie bronią w zakresie jej posiadania poza terenami swoich baz.

Giant dodał również, że młodzi żołnierze często unikają uzyskania pomocy w odniesieniu do ich chorób psychicznych co jest przyczyną kryzysu dla wojska i wpływa na morale. To sprawia, że choroby psychiczne i problemy psychologiczne oraz ich zaburzenia u żołnierzy są coraz trudniejsze do zidentyfikowania.

Zwrócono także uwagę na niedawne samobójstwa czterech izraelskich żołnierzy cierpiących na poważne choroby psychiczne których nie ujawniano dotąd. Izraelska gazeta Haaretz ujawniła niedawno, że izraelska armia zatrudniła dużą ilość psychologów do pracy w szeregach armii w odpowiedzi na rosnące zjawiska chorób psychicznych i samobójstw izraelskich żołnierzy.

https://www.middleeastmonitor.com/news/middle-east/24681-mental-illness-on-the-rise-in-israeli-army

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.