Strona główna > Zdrowie > Choroba Alzheimera i aluminium. Prof. Maria Dorota Majewska

Choroba Alzheimera i aluminium. Prof. Maria Dorota Majewska

Wcześniej pisałam o masywnym zatruwaniu organizmów niemowląt, zwłaszcza ich mózgów, toksycznymi szczepionkami (czytaj: Dramatyczne konsekwencje masowych, toksycznych szczepień dla ludzkiego gatunku, o których milczą media i politycy). Oprócz rtęci i wielu innych metalicznych zanieczyszczeń, w szczepionkach znajdują się duże dawki związków aluminium, które są dodawane jako adiuwanty w celu wzmocnienia odpowiedzi immunologicznej. Dawki AL kilkadziesiąt razy przekraczają te uznane za bezpieczne dla dorosłego człowieka przez FDA.

a

Setki badań naukowych wskazują na neurotoksyczne działanie AL, które jest synergicznie wzmacniane przez rtęć.   To działanie przyczynia się do rozwoju u dzieci encefalopatii poszczepiennej, zwanej popularnie autyzmem; choć neurotoksycznych czynników w szczepionkach jest znacznie więcej.

Już w latach 1980 pojawiła się hipoteza, że Al jest ważnym czynnikiem patogennym w chorobie Alzheimera, gdyż znaleziono duże złogi tego metalu w mózgach chorych osób.  Al wywołuje chroniczny stan zapalny mózgu, będący oznaką choroby Alzheimera.   Przez ponad 30 lat zakumulowało się  wiele dowodów potwierdzających tę tezę.   Dziś została ona wielokrotnie potwierdzona.

 Podsumowująca publikacja z czerwca 2017 na ten temat podkreśla dominującą rolę AL w etiologii choroby Alzheimera (http://content.iospress.com/articles/journal-of-alzheimers-disease-reports/adr170010).  Autor postuluje, że unikanie i eliminacja AL z organizmu mogłyby zapobiec większości przypadków tej choroby.

Na pewno trzeba unikać naczyń aluminiowych, produktów spożywczych i kosmetycznych zawierających Al (znajduje się  w niektórych kremach, w antyperspirantach , lekach etc.).  Trzeba też unikać wszelkich szczepionek  z tym metalem (czyli większości). Od dawna uważa się, że częste szczepienia przyczyniają się do powstania choroby Alzheimera.

Można w sposób naturalny usuwać  AL z wody i organizmu np. przy użyciu wody krzemionkowej (przepis  poniżej),  czy ziół bogatych w krzemionkę (skrzyp, pokrzywa, podbiał).  http://sekrety-zdrowia.org/woda-krzemionkowa-czyli-jak-uzupelnic-niedobor-krzemu/.   Woda Slotwinka (z Krynicy) też jest wodą krzemionkową.

Choroba Alzheimera w wielu aspektach, także w etiologii i mechanizmach powstawania, przypomina autyzm dziecięcy.  W obu przypadkach toksyczne szczepienia są jednym z głównych czynników patogennych.

Prof. Maria Dorota Majewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *