Strona główna > Polska > Chojecki potępia „antysemityzm”, a Marian Kowalski mu przytakuje

Chojecki potępia „antysemityzm”, a Marian Kowalski mu przytakuje


Zajadli wrogowie katolicyzmu okazują się być też wrogami „antysemityzmu”. Na facebookowym profilu antykatolickiego pisma i antykatolickiej internetowej telewizji „Idź pod prąd” można obejrzeć filmik w którym pozbawiony akademickiego wykształcenia teologicznego pastor Paweł Chojecki chwali Izrael i potępia „antysemityzm” – w czym przytakuje mu Marian Kowalski.

a

Pastor Chojecki docenił Izrael za to, że jest jego zdaniem strategicznym sojusznikiem USA i Polski, wojuje z lewactwem i potępia Sorosa. Zdaniem Pawła Chojeckiego „normalni ludzie już coraz lepiej widzą, że antyżydowska jazda jest ordynarnym kłamstwem”.

Zdaniem pastora Chojeckiego gdy od lat „antysemitami” są Tomasz Sommer, Janusz Korwin-Mikke, to nowym „antysemitą” został Marcin Rola, który skrytykował wypłacanie przez Polskę emerytur Żydom w Izraelu.

Do antyżydowskiej agentury pastor Chojecki zaliczył prócz Janusza Korwina-Mikke, Tomasza Sommera (którego nazwał „przydupasem Korwina”), Roli, także Palikota (?), Jacka Międlara, Piotra Rybaka – wszyscy oni razem atakują Izrael i Żydów. Ta antyżydowska agentura, według pastora Chojeckiego, ma szerzyć nienawiść do Żydów by Polacy byli dalej podporządkowani Rosji, i by przeszkadzać w budowie wspólnej obronie przez USA i Izrael zachodniej cywilizacji.

O braku kontaktu pastora Chojeckiego z rzeczywistością świadczy nie tylko przypisywanie nieobecnemu w polityce od lat Januszowi Palikotowi absolutnie sprzecznej z jego poglądami niechęci do Żydów, ale także głoszenie, że Izrael jest przeciwnikiem Rosji.

Teza pastora Chojeckiego o wrogości Izraela i Rosji jest identyczna z tezą jaką głoszą środowiska pro rosyjskie w Polsce. Co może świadczyć, że rolą pastora Chojeckiego jest zniechęcanie Polaków katolików do USA. Skuteczniej będzie Polaków katolików do USA zniechęcał szkalujący katolicyzm protestant rzekomo proamerykański niż jawnie pro rosyjskie środowiska, nawet gdy pajacują pod fałszywą narodową banderą. Taką metodę podszywania się pod opozycje stosowała nie tylko sowiecka bezpieka ale i carska Ochrana.

Teza pastora Chojeckiego o wrogości Izraela i Rosji jest nieprawdziwa. Izrael jest sojusznikiem Rosji. Władze Izraela wspierają politykę historyczną Rosji oficjalnie broniąc dobrego imienia Armii Czerwonej. Władze Izraela wsparły rosyjska agresje na Gruzję przekazując Rosji kody do gruzińskich dronów. W resortach siłowych Izraela pracuje kilkadziesiąt tysięcy byłych pracowników rosyjskich resortów siłowych. Społeczność rosyjskich imigrantów w Izraelu deklaruje ogromne uwielbienie dla Putina i Rosji. W Rosji judaizm jest jedną z sześciu oficjalnych religii, takiego statusu nie ma np. Kościół katolicki. Nie wspominając o tym, że społeczność żydowska w Polsce i na świecie wspierała sowiecką agresje na Polskę w 1920 i 1939, i że Żydzi tworzyli dla komunistów Rosyjskich w czasie wojny po niej na ziemiach polskich komunistyczny aparat terroru.

Jan Bodakowski

Za: http://wolnosc24.pl/2017/07/21/pastor-chojecki-potepia-antysemityzm-a-marian-kowalski-mu-przytakuje/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *