Strona główna > Świat > Chiny Wysyłają Myśliwych w Pogoni za Złodziejami!

Chiny Wysyłają Myśliwych w Pogoni za Złodziejami!

 

Co piszą „inni”: Onegdaj, na przykładzie pułkownika D. Zacharczenki, zasygnalizowałem i zilustrowałem problem korupcji we współczesnej Rosji. Dzisiaj, pragnę przedstawić, jak z podobnymi problemami, radykalnie radzą sobie w Chinach.

Nie jest tajemnicą, że nasi wysoko postawieni złodzieje uciekają z całym splądrowanym dobrem „za Don” (zza Donu nie ma ekstradycji!), do Londynu lub na Florydę. Stamtąd podobnie – nikogo nie wydadzą. Oni tam przecież przynoszą pieniądze.


Chiński  „biurżuj” za drogi zegarek zarobił 14 lat odsiadki. Dostrzeż różnicę!

I siedzą na kanapach tacy nie-towarzysze, jak generał-major Anatolij Pietuchow, z setką milionów $ w kieszeni, „uczciwie” zarobionych w służbie ojczyzny. Tknąć go nie mogą. On wiecie, biznesmen, który uczciwie kupił wizę ekonomiczną!

.

A chińczycy z takimi załatwiają się prościej – „wsadzają do wora, i moczą”! Mają  do tego specjalnie przygotowane kadry!

Oni wracają!
W latach 2014-2016, w ramach kampanii „Niebieska sieć” do Chin powróciło 2566 nieuczciwych urzędników, ukrywających się w ponad 90 krajach, poinformowała agencja Xinhua. Połowa z nich, sama powróciła, i napisała akty winy i skruchy. Zostały przez nich zwrócone wywiezione wcześniej kapitały — 8,6 mld juanów (1,25 mld usd). Przy tym przedstawiciele władz mówią, że z powodu „Niebieskiej sieci” „znacznie zmniejszyła się liczba urzędników, którzy starają się uciec wraz z kapitałem za granicę”, bo zdają sobie sprawę, że ich znajdą”.

Dla tych, którzy nie zrozumieli:

Spec-służby CHRLD pomyślnie zwracają do kraju z USA, skorumpowanych uciekinierów.

Biały Dom już płacze:

Biały Dom wezwał Pekin aby zakończył działalność tajnych agentów, którzy próbują zmuszać chińskich uchodźców, znajdujących się na terenie USA, do powrotu do Chin. Według gazety New York Times, pracownicy służb specjalnych, najprawdopodobniej, wnikają do USA pod pozorem turystów lub na podstawie wiz służbowych.

Jednak Pekin nie pozostawia nadziei na spełnienie oczekiwań ido USA stale wysyłani są „łowcy głów”, których zadaniem jest, wykrycie uciekinierów i  wpół legalny sposób wrócić ich do Chin, aby oddać pod sąd.Rezultatem, jako normą, staje się rozstrzelanie. 

Chińczycy działają z pełnym powodzeniem,jedynie w roku rok 2014, Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego CHRL, udało się zwrócić ponad 930 osób, które opuściły kraj.
Ta kampania otrzymała nawet oficjalną nazwę „Polowanie na lisa”.
Jednak Stany, skrajnie negatywnie odnoszą się do tej praktyki i wszystkimi siłami starają się ukrócić działalność chińskich agentów na ich terenie. Waszyngton domaga się od Pekinu zaprzestania poszukiwań skorumpowanych urzędników, którzy uciekli z Chin do USA….

Ale Chinom się to spodobało – Xi Jinping i Wang Qishan rozpoczęli operację „Niebieska sieć 2017”.

Podczas sesji ВСНП*1.  i НПКСК*2. administracja  XI Jinpinga zdecydowała się wcześniej uruchomić procedurę „Niebieska sieć 2017”, aby wyeliminować zagraniczne firmy i szary system bankowy, za pomocą których ludzie Jiang Zemina transferowali sprzeniewierzone pieniądze za granicę.

Były wice-przewodniczący CHRL Zeng Qinghong, były Przewodniczący Wszech-Chińskiegol Komitetu Ludowej Politycznej Rady Doradczej Chin, Jia Tsinlin, wicepremier Rady Państwa CHRL, Zhang Gaoli  i członek Biura Politycznego Komitetu Centralnego, Liu Yunshan i inni zwolennicy Jiang Zemina mają zagraniczne firmy w rajach podatkowych. Sam Jiang Zemin trzyma pieniądze w Szwajcarii. /epochtimes.ru/

Według oficjalnej strony internetowej Centralnej Komisji Kontroli Dyscypliny, 7 marca administracja XI Jinpinga odbyła posiedzenie w sprawie międzynarodowego śledzenia zbiegłych skorumpowanych urzędników i zwrotu skradzionych przez nich kapitałów. Podjęto decyzję  uruchomienia operacji „Niebieska sieć 2017”.

W ramach tej kampanii Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego przeprowadzi operację „Polowanie na lisa” w celu poszukiwania skorumpowanych urzędników, którzy uciekli za granicę. Likwidacją  firm  „off shore” i  szarej strefy bankowej zajmuje się bank Nudowy Chin oraz Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, a za aresztowania skorumpowanych urzędników i zwrot kapitału odpowiada Najwyższa Prokuratura Ludowa CHRLD.

W komunikacie podkreśla się, że poszukiwania zbiegłych skorumpowanych urzędników i zwrot skradzionych kapitału są ważnym elementem  walki antykorupcyjnej XI Jinpinga.

W zeszłym roku zwrócono 1 032 urzędników, w tym 134 urzędników i jeszcze 19 osób, umieszczonych na „czerwonej liście” zbiegłych chińskich skorumpowanych urzędników. Przy tym odzyskano 2,4 mld juanów.

Chiński komentator polityczny Shi Shi powiedział, że Xi Jinping i Wang Qishan w trakcie sesji ВСНП и НПКСК  zdecydowali pilne uruchomienie procedury „Niebieska sieć”, co, niewątpliwie, zaskoczyło wszystkich skorumpowanych urzędników partyjnych, zwłaszcza ludzi Jiang Zemina.

Według agencji „France Press”, komunikat Ludowego Banku Chin w 2011 roku ukazał, że wielu wysokich rangą urzędników przenosi za granicę swoje nielegalne fundusze – na kwotę ponad $120 mld

Także i Wietnam idzie tą samą drogą – MSZ RFN ogłosił za persona non grata, przedstawiciela wywiadu w ambasadzie Wietnamu w Berlinie po uprowadzenia z niemieckiej stolicy – wietnamskiego byznesmena.

——————————
Przypisy:

ВСНП*1  -Всекитайское собрание народных представителей.
Wszech-Chińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych

НПКСК*2 -Народный политический консультативный совет Китая
Ludowa Polityczna Konsultacyjna Rada Chin.

———————————————-

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=uW10LAkqTAw

https://www.youtube.com/watch?v=scWAr5drilE

https://www.youtube.com/watch?v=UbOh9inkAFI

——————————————

źródło:

http://narzur.ru/article/24776
„Нам пишут”
13.11.2017
„Что делает Китай с ворами, бежавшими на Запад?
Отправляет охотников по следу!”

—————————–

Tłumaczenie i opracowanie: (1a)bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych artykułów dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.