Strona główna > Bez kategorii > Chiny wezwały do zmiany rządu w Syrii

Chiny wezwały do zmiany rządu w Syrii

Źródło: http://3rm.info/28172-kitay-vystupil-za-smenu-vlasti-v-sirii.html

Data publikacji: 6.09.2012

Tłum. RX

Chiny oficjalnie wypowiedziały się za poparciem idei zmiany władzy politycznej w Syrii ale przeciwko zagranicznej interwencji, donosi Reuters. Po rozmowach z Sekretarzem Stanu USA, Hillary Clinton w Pekinie , minister spraw zagranicznych ChRL, Yang Jiechi powiedział zwłaszcza, że: „my, tak jak i wiele innych krajów, w pełni popieramy ideę pokojowego przekazania władzy w Syrii”. Jednocześnie Yang podkreślił stanowisko swego kraju: „Każde rozwiązanie powinno być wyrazem woli narodu syryjskiego i powinno odzwierciedlać jego słuszne oczekiwania. Nie powinno się wywierać żadnego zewnętrznego nacisku”. Oświadczenie o konieczności przekazania władzy w Syrii, Chiny wyraziły na tle eskalacji przemocy w tym kraju, donosi www.lenta.ru

Syryjscy rebelianci otrzymawszy z zagranicy ręczne rakiety przeciwlotnicze dostali tym samym możliwość walki z rządowym lotnictwem co znacznie skomplikowało Armii Syryjskiej rozwiązywanie zadań bojowych. Władze chińskie jeszcze 30 czerwca oświadczyły, że jednym z możliwych rozwiązań kryzysu syryjskiego mogłoby być sformowanie rządu tymczasowego składającego się z przeciwników i zwolenników rządzących władz.

Taki rząd powinien przygotować przeprowadzenie wolnych wyborów. W tym samym czasie Pekin, tak jak i teraz, wystąpił przeciwko powtórzeniu libijskiego scenariusza kiedy rebelianci z pomocą sił zewnętrznych osiągnęły obalenie rządzącego reżimu i dyktatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.