Strona główna > Bez kategorii > Chiny szykują się do wojny, tylko, z kim?

Chiny szykują się do wojny, tylko, z kim?

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/chiny-szykuja-sie-wojny-tylko-kim

Data publikacji: 13.01.2013

Chińczycy już nie potrzebują dział.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x1Nu6jbqzUY]

Dla analityków sytuacji międzynarodowej stało się jasne, że obecny jednobiegunowy świat z hegemonem USA i nikim więcej zdolnym mu się przeciwstawić odchodzi do lamusa. Ameryka zaczyna wprowadzać u siebie socjalizm, więc czeka ją nieuchronny upadek. Na globalne mocarstwo wyrastają za to Chiny, które już teraz produkują większość produktów naszego codziennego użytku. Inwazja Chin już się rozpoczęła a cywilizacja białego człowieka zaczyna ustępować pola Azjatom. Do tej pory Chiny dominowały głównie gospodarczo, ale to też forma podboju, teraz coraz częściej słychać głosy wskazujące na to, że czeka nas era chińskiego militaryzmu.

Do tej pory zwykło się uważać, że chińska technika wojskowa to tylko słabsza kopia rosyjskiej. Rzeczywiście Chińczycy kradną patenty i kopiują rozwiązania. Mają bardzo dobry wywiad gospodarczy i z niego korzystają. Jeśli jesteś wynalazcą to nie trzymaj wszystkiego w Internecie, gdziekolwiek, tylko na niepodłączanych do sieci stacjach roboczych. Jeśli nie uważasz Chińczycy skopiują sobie to, co wynajdziesz a potem zbudują to i sprzedadzą taniej. Chińczycy mają w tej chwili samoloty myśliwskie nowej generacji, które są podobno niewykrywalne dla radarów. Mają potencjał broni jądrowej oraz środki do jej przenoszenia. Nadal jednak budżet obronny Chin jest pięć razy niższy niż budżet amerykański. Chińczycy jednak często ukrywają wydatki, więc być może wydają więcej niż oficjalne 115 miliardów dolarów rocznie.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0lU7BfS76NE]

Zastanawiające jest to, że Chińczycy zaczęli ostatnio skupywać ryż. Nie stwierdzono, aby Chiny w obecnej sytuacji cierpiały na jakieś braki żywności jest to, zatem gromadzenie zapasów ryżu. W ubiegłym roku, kraj ten importował cztery razy więcej ryżu niż w 2011 roku. Chiny zaimportowały w 2012 roku 2,6 miliona ton ryżu to więcej niż czterokrotny wzrost w stosunku do 575 000 ton, importowanych w 2011. Nie ma wyraźnego powodu do znacznie zwiększonego przywozu, tego ziarna, ponieważ nie brakuje ryżu w Chinach. Spekuluje się, że chińscy importerzy korzystają z niskich cen międzynarodowych, ale wszystko to oznacza to, że własne ogromne chińskie zapasy ryżu uprawianego na rynku krajowym są składowane.

 

Dlaczego Chiny nagle zaczęły gromadzić miliony ton ryżu bez wyraźnego powodu? Być może jest to związane z agresywnym programem wojskowym Chin i przygotowaniami wojennych na Pacyfiku oraz w Azji Centralnej. Oprócz tego Chiny gromadzą towary w magazynach w całym kraju. W pobliżu największych chińskich terminali wyładunkowych widywano hałdy rud żelaza i innych. Przykład Niemiec i USA pokazuje, że wysoka industrializacja może powodować powstawanie militarystycznych zapędów.

 

Chińczycy skupują nie tylko ryż i rudy żelaza, kupują metale szlachetne, windują cenę złota i realnie wpływają na kształt światowej gospodarki. Chiny rozpoczną wkrótce ekspansję. Na kolonizacje czeka cała Syberia i prędzej czy później Rosjan czeka decyzja, walka z silnym przeciwnikiem o kupę drzew i jezior, głównie zamarzniętych, czy może odpuścić i dać się odkroić Chińskiemu Smokowi. Zanim jednak przyjdzie czas na Rosję Chińczycy mogą planowac rozprawienie się z Japonią.

 

Amerykanie już dawno zapowiedzieli, że wzmacniają swoją obecność na Pacyfiku a to może być wskazanie miejsca gdzie dojdzie do przyszłej konfrontacji.  Kluczem do wojny może być na przykład te kilka znacjonalizowanych przez Japonię wysp zwanych Senkaku. Japonia traktuje sprawę bardzo poważnie i planuje podwyższenie swojego budżetu na obronność. Chińczycy odmawiają uznania japońskiej jurysdykcji na spornych wysepkach i grożą akcją militarną, więcej nie trzeba. Japonia ma zresztą podobne konflikty graniczne z Rosja i Koreą Południowa, więc to dla nich swego rodzaju tradycja. Ewentualne rozpoczęcie wojny chińsko-japońskiej może być początkiem nowego dużego konfliktu zbrojnego.

 

 

Źródła:

http://joemiller.us/2013/01/china-quadruples-rice-imports-for-no-apparent-reason/

http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/asia-pacific/china/130111/china-japan-war-senkaku-fighter-planes

http://www.wsws.org/en/articles/2012/01/pers-j12.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chi%C5%84ska_Armia_Ludowo-Wyzwole%C5%84cza

http://www.pb.pl/2955183,49326,zloto-zdrozalo-przez-tydzien

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.