Strona główna > Świat > Chiny przystąpiły do opracowywania technologii 6G

Chiny przystąpiły do opracowywania technologii 6G

Chiny oficjalnie przystąpiły do badań w dziedzinie technologii telekomunikacyjnych szóstej generacji (6G), poinformowały w czwartek media państwowe.

Jak pisze „Science and Technology Daily”, gazeta Ministerstwa Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej, w tym tygodniu ministerstwa i instytuty badawcze odbyły spotkanie w celu utworzenia krajowej grupy badawczo-rozwojowej w zakresie technologii 6G.

Stało się to kilka dni po tym, jak trzej najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w kraju – China Mobile, China Unicom i China Telecom – uruchomili usługi mobilne 5G w całym kraju.

Wcześniej Pekin planował uruchomić usługi 5G z obsługą nowych funkcji na początku przyszłego roku, ale potem zdecydował się przyspieszyć realizację planów w związku z rosnącym napięciem w stosunkach handlowych z Waszyngtonem.

Technologie 5G, zapewniające szybkość przesyłania danych co najmniej 20 razy wyższą niż sieci 4G, stały się kluczowym aspektem konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w ostatnich miesiącach. Konfrontacja między dwoma krajami negatywnie wpłynęła na działalność Huawei Technologies, największego na świecie dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, który aktywnie uczestniczy we wdrażaniu sieci 5G w wielu regionach świata.

Źródło:

Китай приступил к разработке технологии 6G

https://3dnews.ru/997135

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

14.12.2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.