Strona główna > NWO > Chińscy żołnierze w USraelskiej bazie

Chińscy żołnierze w USraelskiej bazie

r101Chińscy żołnierze po raz pierwszy ćwiczą w amerykańskiej bazie. 

Po raz pierwszy w historii amerykańska armia gościła w swojej bazie wojskowej na Hawajach żołnierzy chińskiej marynarki wojennej. 12 listopada rozpoczęły się trzydniowe szkolenia GridEx-2. Żołnierze amerykańscy wraz z chińskimi testowali sposoby reakcji w razie przerwania na dłuższy czas dostaw prądu. Wcześniej, o mającym się odbyć szkoleniu, poinformowały główne media amerykańskie. Rzadko kto jednak wspomniał, że będą w nich uczestniczyć żołnierze chińskiej marynarki.

Według licznych doniesień, GridEx – 2 to program wspólnych ćwiczeń dla żołnierzy amerykańskich, kanadyjskich i meksykańskich. Jego celem jest przygotowanie wojska do odpowiednich działań w razie kilkudniowej przerwy w dostawie prądu na kontynent. Krótko mówiąc, żołnierze mają być przygotowani na wypadek fatalnych następstw cyberataków ze strony wrogich państw, grup terrorystycznych itp.

Chociaż „The New York Times” i inne media opublikowały krótkie materiały na temat ćwiczeń GridEx -2 rzadko kto wspomniał, że wezmą w nich również udział chińscy żołnierze. Poinformowała o tym chińska agencja prasowa Xinhua.

Dowódca amerykańskiej armii na Pacyfiku, Samuel Locklear tuż przed ćwiczeniami wyjaśnił, że żołnierze będą ćwiczyć zasady udzielania pomocy humanitarnej w razie klęsk żywiołowych, dotykających państwa trzecie. Dodał, że celem wspólnej akcji z Chińczykami jest poprawienie stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i przyczynienie się do ulepszenia programu bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego.

Amerykańscy komentatorzy przy okazji ćwiczeń z Chińczykami przywołują pierwsze wspólne manewry amerykańsko-rosyjskie w Kolorado i zastanawiają się, jaki może być prawdziwy cel wspólnych manewrów żołnierzy amerykańskich z komunistami.

Ekspert Timothy Whiteman dodał, że, jak napisał na swojej stronie internetowej Departament Obrony, chińscy żołnierze będą brać udział także w przyszłorocznych wielonarodowych manewrach marynarki wojennej. Z kolei Sekretarz Obrony Chuck Hagel i jego chiński odpowiednik, gen. Chang Wanquan ogłosili, iż zamierzają rozszerzyć obecny system wymiany informacji i wspólnych ćwiczeń w dziedzinie obrony.

Źródło: beltwayexaminer.com, nerc.com, AS.

Za: http://www.pch24.pl/chinscy-zolnierze-po-raz-pierwszy-cwicza-w-amerykanskiej-bazie,19167,i.html

Data publikacji: 15.11.2013

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.