Strona główna > Świat > Chińczycy cieszą się ze zwycięstwa Putina

Chińczycy cieszą się ze zwycięstwa Putina

Źródło: http://3rm.info/22137-kitajcy-raduyutsya-pobede-putina.html

Data publikacji: 10.03.2012

Tłum. RX

We wtorek wieczorem władze leżącego przy granicy rosyjskiej miasta chińskiego Hei-he postanowiły uszczęśliwić siebie czyniąc przyjemność swoim bliskim sąsiadom, mieszkańcom rosyjskiego miasta Błagowieszczeńsk. Te dwa miasta rozdzielone są jedynie 800 metrami ciemnych wód rzeki Amur i leżą w strefie przygranicznego ruchu bezwizowego. „Przyjazne” stosunki powstały już od dawna zarówno na poziomie oficjalnym jak i prywatnym. Rosjanie jeżdżą do Hei-he na wakacje i na zakupy a Chińczycy jeżdżą do Błagowieszczeńska handlować na rynkach i pracować na budowach. We wtorek wieczorem „przyjaciele” z Państwa Środka postanowili podzielić się z amurczanami swoją starożytną sztuką w której nie mają sobie równych. Na cześć zwycięstwa Władimira Putina w wyścigu prezydenckim hei-heczycy zorganizowali dla błagowieszczeńców wspaniały, wielki pokaz ogni sztucznych.

„W ten sposób Chińska Republika Ludowa chce wyrazić swoją solidarność z Rosjanami, którzy głosowali na Władimira Putina”- pisze się w liście przysłanym z prawego brzegu Amuru. To właśnie z tamtej strony w niebo wzlatywały setki przeróżnych rakiet i ogni sztucznych i deszczem iskier były rozsiewane nad błagowieszczeńskim Placem Lenina.

Chińczycy mają za co dziękować „rossijańskiemu przywódcy narodowemu” bo to właśnie Putin w 2005 roku oddał Chinom część rosyjskich ziem czym jeszcze bardziej rozpalił apetyty „przyjaznych” sąsiadów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *