Strona główna > Świat > Chazarowie trują wodę Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu

Chazarowie trują wodę Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu

Osadnicy izraelscy zatruli wodę pitną dla Palestyńczyków, którzy żyją na Zachodnim Brzegu w środę, informuje telewizja Al-Jazeera na swojej stronie internetowej.

a

„Podążając za religijnym dekretem izraelskiego rabina Shlomo Melmeda, przewodniczącego rady rabinów osadników izraelskich, Izraelczycy zatruli wodę pitną ludzi z Susya na południu okupowanego Zachodniego Brzegu”, donosi źródło, cytując słowa Yehuda Shaula, lidera izraelskiego [stowarzyszenia] pozarządowego „Przełamując milczenie” [„Breaking The Silence”]. Celem takich działań, jak ogłoszono, było zmuszenie Palestyńczyków do opuszczenia swoich domów blisko mieszkań Izraelczyków.

Shaul w swoim wywodzie wspomina również o tym, że Izraelczycy zniszczyli dziesiątki drzew oliwnych na polach rolniczych, które są położone na terytorium Zachodniego Wybrzeża.

Ataki na pola uprawne, które są przeprowadzane kilka razy w miesiącu, mają na celu przekonanie Palestyńczyków, że nie mogą już tam dłużej pracować, a w konsekwencji muszą opuścić te tereny, zostawiając miejsce dla Izraela.

Podczas gdy nielegalni, izraelscy osiedleńcy mają dostęp do 300 litrów wody dziennie, w środę reżim Netanjahu odciął dopływ wody do kilku miejsc w północnym, okupowanym Zachodnim Wybrzeżu, i to w środku miesiąca, w którym przypada Ramadan.

Od czasu okupacji Zachodniego Wybrzeża w 1967 r., władze izraelskie nakładały ostre ograniczenia na dopływ wody i elektryczności do palestyńskich wiosek.

Źródło: http://www.hispantv.com/noticias/palestina/268890/colonos-israelies-rabino-envenenar-agua-palestinos-cisjordania

[j. hiszp.]

Tłum. mkmb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *