Strona główna > Rosja > Chasydzkie tradycje i rosyjskojęzyczni żydzi

Chasydzkie tradycje i rosyjskojęzyczni żydzi

Chasydzkie tradycje. Żydowscy biznesmeni z Rosji na cześć święta Pesah odbędą pielgrzymkę na pustynię.

Chazarskie kabarety w chazarskim pseudo-Izraelu.
Gang rabusiów czyli chazarski kabaret w chazarskim pseudo-Izraelu.

Wielcy, rosyjskojęzyczni żydowscy biznesmeni, „dobroczyńcy” i „mecenasi”, stowarzyszeni w Żydowskim Kongresie Rosji, wyjadą w najbliższy wtorek na czterodniową pieszą pielgrzymkę przez izraelską pustynię Arawa w oczekiwaniu na bluźniercze i bezbożne święto Pesah.

Podobne akcje, odtwarzające historię wyjścia ludu żydowskiego z Egiptu, są regularnie przeprowadzane od 2012 roku. W tym roku w podróż wyruszy ponad 20 biznesmenów. W składzie grupy są przedsiębiorcy, którzy nie mają doświadczenia „wyjścia z pustyni”. Inicjatorem pielgrzymki jest prezes Żydowskiego Kongresu Rosji Jurij Kanner, członkowie prezydium organizacji Michaił Friedman, Andriej Rappoport, Boris Minc i ci, którzy zdecydowali się na tę podróż po raz pierwszy czyli biznesmen Lieonid Miełamied, lekarz Grigorij Reutberg i znany prezenter telewizyjny Lieonid Jakubowicz.

„Kwiecień na izraelskiej pustyni charakteryzuje się ostrymi różnicami temperatur i silnymi wiatrami, mieszczan przywykłych do wygodnego życia czeka nie tylko głód informacyjny, brak łączności komórkowej i innych udogodnień cywilizacyjnych ale i realne fizyczne wyczerpanie. Ale wszystko będzie prawdziwe, białe, lniane tuniki i sandały, jak u starożytnych żydów, proste jedzenie, wielbłądy i dziewicza, nietknięta cywilizacją przyroda” – mówi się w informacji.

Przez 4 dni grupa będzie musiała pokonać kilkadziesiąt kilometrów i w wigilię Pesah wejść do Jerozolimy gdzie uczestnicy wezmą udział w wypieku koszernej macy a później i w pesahowym sederze w jerozolimskiej sali bankietowej „Svirel David”.

Można tylko życzyć tym nielicznym przedstawicielom religii nienawidzącej Chrystusa ażeby już do naszego prawosławnego kraju nie wracali.

Za: http://3rm.info/main/56008-hasidskie-tradicii-evrei-biznesmeny-iz-rossii-v-chest-pesaha-sovershat-palomnichestvo-v-pustynyu.html

Data publikacji: 31.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *