Strona główna > Felietony > Chaos w Iraku podkreśla „idiotyzm” Stanów Zjednoczonych

Chaos w Iraku podkreśla „idiotyzm” Stanów Zjednoczonych

Iraku - chaos to iditotyzm Stanów Zjednoczonych

Po 9/11, USA wypowiedziały wojnę Al-Kaidzie. Potem wypowiedziały wojnę Saddamowi Husajnowi.

Iraku - chaos to iditotyzm Stanów Zjednoczonych

Nie przedstawiono żadnego dowodu łączącego Al-Kaidę z 9/11, ani żaden znaczący dowód nie został przedstawiony, że Saddam Husajn posiadał broń masowego rażenia. Ale Amerykańscy obywatele oczywiście czuli się terroryzowani.

1 maja 2003 r., George W. Bush, dezerter z wojska, ubrany w mundur w Iraku oświadczył „Misja wykonana”. Później w dniu 2 maja 2011 roku, Obama ogłosił, że Osama bin Laden został zabity, a następnie wrzucony do oceanu „zgodnie z islamskim zwyczajem.”

Misja zakończona? Saddam powieszony? Bin Laden rzucony do morza jako karma dla ryb? Irak i Afganistan, szczęśliwe, spokojne, dobrze prosperujące demokracje?

Raczej nie.

Afganistan stał się placem zabaw narko-terrorystów i upadłym państwem. US potyka się o własne nogi i bombarduje własnych żołnierzy próbując znaleźć wyjście z „cmentarza imperiów.”

I teraz „zbyt ekstremalne dla Al-Kaidy” wydzielone Islamskie Pańswo Iraku i Levant¹ (ISIL) przejęło drugie co do wielkości miasto Iraku Mosul i wiele prowincji Nineveh. Zagraża miastu Tikrit i planuje marsz, aż do samego Bagdadu. Ta banda fanatycznych terrorystów jest wspierana przez resztki dawnych zwolenników Saddama. Jest również wspierana przez amerykańskiego, rzekomego bliskowschodniego sojusznika Arabię Saudyjską. Wielu zastanawia się, czy same Stany Zjednoczone i jego partner w zbrodniczej przestępczości Izrael również potajemnie wspiera Isil.

Amerykanie mają dobry powód, by zastanawiać się, co się dzieje.

Dlaczego Stany Zjednoczone pozwoliły swojemu sojusznikowi (niektórzy powiedzieliby marionetce) Arabii Saudyjskiej przywrócić ISIL, grupę terrorystyczną tak ekstremalną, że przeraża nawet samą al-Kaidę? Dlaczego USA milcząco akceptuje Saudyjskie sianie spustoszenia w Syrii i Iraku poprzez uzbrajanie terrorystów, przy których Osama bin Laden wygląda jak niewinna panienka? I dlaczego Stany Zjednoczone przymykały oczy, gdy lojaliści Saddama i ultra terroryści wtargnęli do Iraku grożąc zniszczeniem jego spójności i jednolitości państwowej?

Niewinne wyjaśnienie: Stany Zjednoczone rządzone są przez niekompetentnych idiotów.

To wyjaśnienie wydaje się bardzo prawdopodobne. Oficjele i liderzy wojny w Iraku twierdzili, że będzie to bułka z masłem. Mówili, że cała iracka ludność powita armię amerykańską cukierkami i kwiatkami (!?). Saddam po prostu przestanie istnieć, a Irak w magiczny sposób przekształci się w pro-izraelską demokrację z hamburgerowymi sieciami McDonalds i sklepami Wal-Mart rozsianymi na pustynnymi krajobrazie. Niektórzy nawet sugerowali, że w Irakijczykach na nowo narodziłoby się chrześcijaństwo.

Czy ktoś naprawdę w to uwierzył? Jeśli tak, to naprawdę są niekompetentnymi idiotami.

Ale nasuwa się również o wiele mroczniejsze wyjaśnienie.

Wielu analityków podejrzewa, że prawdziwym celem wojny było zniszczenie Iraku, nie ocalenie. Twierdzą, że syjonistyczni neokonserwatyści z Projektu dla Nowego Amerykańskiego Wieku byli prawdziwymi autorami 9/11 i zainicjowaniu wojny. To agenci Izraela swoimi sztuczkami oszukali amerykańskich przywódców w inwazji na Irak. Przekonali idiotów jak Bush, Cheney i Rumsfeld, że wojna będzie niczym innym, jak bułką z masłem. Ale ich prawdziwym planem była „bałkanizacja” Iraku rozbijająca go na trzy miniaturowe państwa: szyickie południe, Kurdów i sunnicką północ. To zawsze było izraelskim planem „Oded Yinon”, rozerwania Bliskiego Wschodu na drobne, bezsilne państewka, które mogą być łatwo zdominowane przez syjonistów.

„Teoria Oded Yinon” wyjaśnia, dlaczego amerykańskie i brytyjskie siły specjalne, oraz ich izraelscy trenerzy wywoływały sekciarskie konflikty poprzez przeprowadzanie fałszywych zamachów (false flag) w meczetach i na targowiskach w całym Iraku. Na przykład, dwóch członków brytyjskich sił specjalnych zostało aresztowanych przez władze w Basrze 19 września 2005, podczas próby przeprowadzenia zamachu bombowego pod znakiem fałszywej flagi. Brytyjska armia z pomocą czołgów rozbiła mury więzienia uwalniając „swoich” dwóch terrorystów false flag.

Niezliczone raporty krążyły z „samobójczych” zamachów samochodów-pułapek, które faktycznie były bombowymi zabójstwami kierowanymi przez siły okupacyjne. Rolą okupanta było zatrudnienie kierowcy do transportu ładunku w określone miejsce na targowisko. Kiedy kierowca przybywał do miejsca przeznaczenia jego „ładunek” (on, i jego pojazd i wszyscy w okolicy) zostawał zdetonowany i wysadzony w powietrze za pomocą zdalnego odpalenia ładunków wybuchowych. Jeśli było to targowisko szyickie winą obarczano „fanatycznego zamachowca-samobójcę sunnitów”. Jeśli było to targowisko sunnickie, to odwrotnie. W wielu przypadkach te bomby zostały zdetonowane z pokładów śmigłowców, które często transportowały „pojazdy dostawcze”. Wielu Irakijczyków uszło z życiem przez zastanowienie się nad tym co się dzieje i porzuceniem zaminowanych pojazdów zanim eksplodowały.

Celem okupacyjnego terroru spod znaku fałszywej flagi w Iraku było rozpocząć sunnicko-szyicką wojnę domową. Dziś, doprowadzanie do niepokojących zamachów w Iraku przez głodnych krwi terrorystów z ISIL jest swojego rodzaju postacią decymacji (łac. dziesiątkowanie) Iraku.

Więc być może kierowany przez syjonistów Zachód jest w pełni szczęśliwy, mogąc usiąść teraz i oglądać rozdzierany i destabilizowany przez ISIL Irak. Niektórzy nawet twierdzą (i bardzo słusznie – ls), że ISIL jak i Al-Kaida zostały stworzone przez Zachód do tego samego celu.

A jak ma się sprawa Abu Ghraib²? Przerażająca, inspirowana izraelskimi naleciałościami polityka USA dotycząca seksualnych tortur, w tym gwałtach dzieci na oczach rodziców, jak Seymour Hersh poinformował, naprawdę tylko przez „niekompetencje?”.

Abu Ghraib to tylko jeden z przykładów polityki amerykańskiej systematycznie wdrażanej brutalności wobec Irakijczyków. Takie zachowania nie mogły jednak złamać serc i umysłów. Ale to pomogło w szalony sposób zrujnować upadłe już państwo. To, co syjoniści chcieli osiągnąć cały czas.

A co z wymordowaniem przez izraelskich, zawodowych zabójców setek najlepszych naukowców Iraku? To ludobójstwo intelektualnej części było również fragmentem planu. Izrael pragnie słabego, bezradnego Iraku, a Irak stale podzielony na drobne kawałki nie może się nawet bronić, lub Palestyny podobnie, od syjonistycznych grabieży.

A co z zatruciem Iraku zubożonym uranem? To też było częścią planu. Przyszłe pokolenia Irakijczyków będą się rodziły z wadami genetycznymi. Osłabione, chore społeczeństwo Iraku będzie łatwo zdominowane przez Izrael.

W Takfiri terroryści boleśnie dotykają Iraku – niczym amerykańscy najeźdźcy – to wszystkie narzędzia syjonistów. To jest właściwy czas dla społeczeństw w Iraku i na Bliskim Wschodzie, aby obudzić się i zauważyć to co zostało przeciw nim zorganizowane …a potem powstać i pozbyć się terrorystów z Takfiri, syjonistów i okupantów z regionu.

KB / HJL

tł. ls

http://www.presstv.ir/detail/2014/06/13/366719/iraq-chaos-highlights-us-idiocy/

¹ – Levant; dosł. tłum. nie płacące długów
² – Abu Ghraib (arab. سجن أبو غريب) – więzienie w Abu Ghraib w środkowym Iraku, położone blisko Bagdadu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *