Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Chabad-Lubawicz i „Dzień edukacji” w USA

Chabad-Lubawicz i „Dzień edukacji” w USA

W dniu 27 marca uroczyście, jak zwykle już od 40 lat, obchodzono w USA „Dzień edukacji i dzielenia się”.

Wikipedia: „To dzień ustanowiony przez Kongres Stanów Zjednoczonych na cześć Rebe [święty przywódca], rabina Menachema Mendla Schneersona, w którym wzywa się do większego skupienia się na edukacji i uznaje się wysiłki Rebe w dziedzinie edukacji i dzielenia się ze wszystkimi ludźmi[sic!]. Od 1978 roku, w dniu jego urodzin (11 Nissan), który zwykle wypada w kwietniu, prezydent USA wygłasza okolicznościową mowę.”

W tym roku prezydent Trump powiedział:

„Przez całe swoje długie i wybitne życie, rabin Schneerson inspirował miliony ludzi, przez wiele pokoleń, poprzez swój przykład współczucia, mądrości i odwagi w obliczu ucisku. Uznawał, że dostęp do edukacji, w połączeniu z rozwojem moralnym i duchowym, może odmienić świat na lepsze, a on poświęcił swoje życie tym zasadom”.

Tak więc można powiedzieć, że żydzi mają swoje święto, ale dlaczego USA honoruje rasistowskiego rabina?

Chabad otwarcie naucza, że „dusza Żyda jest inna niż dusza nie-Żyda”

Cyt://The soul of the Jew is different than the soul of the non-Jew.//
https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/148995/jewish/On-Intermarriage.htm

Inne jego „słynne” komentarze zamieściłem na końcu notki w języku angielskim, bo nawet nie widzę sensu ich dalszego tłumaczenia.

Jak duża jest to społeczność?

Żydowska demografia zawsze będzie niepełna i wątpliwa, bo jest strategicznie żywotna dla „wybranych”. W Wikipedii można przeczytać: „Obecnie jest najszybciej rozwijającą się grupą chasydzką – liczącą ok. 200 tysięcy wyznawców na całym świecie.” Osobiście uważam, że ta liczba to czysta kpina. Musi być ich o wiele więcej. Rodziny chasydów Lubavitch często mają od 8 do 10 dzieci.

„Nie ma dzielnicy w USA ani kampusu uniwersyteckiego gdzie nie działałoby centrum Chabadu.”

Takie stwierdzenie, „wytłuszczone”, przeczytałem ostatnio w żydowskim artykule poświęconym badaniom demograficznym ludności żydowskiej w USA*. Nie do końca w to wierząc, postanowiłem zrobić małą kwerendę i oczy przetarłem ze zdumienia – żydzi mówią prawdę.

Jak wygląda takie centrum?

Przykład pierwszy z brzegu.

 

http://www.chabadconejo.com/

Centra Chabadu na świecie.

Ile ich jest?

Dziesiątki tysięcy, setki tysięcy?

Uwaga: Tylko w jednym stanie Kalifornia [patrz link], który liczy 39 mln mieszkańców i jest trochę większy od Polski, jest ich 3 976 i są zlokalizowane w 123 miejscowościach (co ciekawe nigdy Tu nie przekraczają liczby 90 w jednej miejscowości). Tak dla porównania, w kościele rzymskokatolickim na terenie naszego kraju istnieje ok. 10 000 parafii.

https://www.geni.com/projects/Chabad-Worldwide/760

Chabad posiada sieć tysięcy szkół na całym świecie. Szkoły te zapewniają bezpłatną naukę większości jej uczniów. Na przykład Chabad ma ponad 100 szkół na samej tylko Florydzie, gdzie 90% studentów uczy się za darmo. Średnio szkoła liczy około 400 studentów, a regularna nauka w prywatnej żydowskiej szkole na Florydzie kosztuje około 10 000 $ rocznie. Skąd Chabad otrzymuje 360 ​​milionów dolarów rocznie, aby móc prowadzić te szkoły? W niektórych miejscach, takich jak Rosja i Ukraina, wszyscy uczniowie w szkołach Chabadu uczą się za darmo, a ponadto otrzymują jedzenie i zakwaterowanie ze szkoły.

Oprócz swoich darmowych szkół Chabad ma dziesiątki tysięcy domów (centra) na całym świecie. Co ciekawe, niektóre z tych domów znajdują się w odległych miejscach, gdzie nie ma żydów, takich jak wiejskie części Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Południowej. Według Chabadu, celem tych domów jest zapewnienie koszernej żywności i darmowych mieszkań dla żydowskich podróżników, jeśli udadzą się do tych miejsc. Ale po raz kolejny można zapytać, skąd mają pieniądze na te wszystkie domy? I dlaczego ktokolwiek chciałby budować koszerną restaurację, która zapewnia bezpłatne zakwaterowanie przypadkowym żydowskiemu podróżnikowi, w odległym miejscu, gdzie nie ma żydów?

Cóż, przykładów kryminalnej działalności tych „pobożnych” chasydów jest tak dużo, że nie będę ich tutaj wyszczególniał, wystarczy pobieżna analiza internetu, żeby podać przykłady przemytu na dużą skalę kokainy, opium, „prania pieniędzy”, wyłudzeń i wiele innych. Warto jednak kilka słów poświęcić sprawie chasyda z Chabadu Sholoma Rubashkina (na zdjęciu), któremu Trump ostatnio darował odbywanie reszty kary i przy okazji zacytować fragment listu, jaki w tej sprawie wystosowało do Prezydenta tzw. lobby:

„Drogi Panie Prezydencie:

Występujemy tu w liczbie ponad stu i jesteśmy: byłymi prokuratorami generalnymi, zastępcami prokuratorów generalnych, dyrektorami FBI, wiceministrami sprawiedliwości, sędziami federalnymi, adwokatami, adwokatami państwowymi i profesorami prawa. Piszemy, aby skłonić Cię, żebyś użył prawa łaski i darował bez wątpienia niesprawiedliwą i drakońską karę nałożoną na Rubashkina, skazanego po raz pierwszy [syn był poprzednio karany], za niebrutalny czyn. Sprawca jest ojcem dziesięciorga dzieci w tym jednego autystycznego.”

https://www.whitehouse.gov/wp-content/uploads/2017/12/Rubashkin-Combined-letters.pdf

„Władze federalne zarzuciły mu m.in. że w jego firmie, w największej w kraju koszernej rzeźni, działało laboratorium metaamfetaminy, a pracownicy przenosili broń do pracy. Te zarzuty były jednymi z najbardziej „wybuchowych” szczegółów, które pojawiły się po masowym nalocie w poniedziałek na firmę Agriprocessor w Postville w stanie Iowa. W 60-stronicowym wniosku o nakaz przeszukania agenci federalni ujawnili szczegóły swojego sześciomiesięcznego śledztwa w firmie Agriprocessor. W dochodzenie było zaangażowanych 12 agencji federalnych, w tym Agencja ds. narkotyków (DEA), FBI oraz departamenty pracy i rolnictwa. Zgodnie ze zgłoszeniem były kierownik zakładu powiedział śledczym, że około 80 procent siły roboczej pracowało tu nielegalne. Wśród nich byli rabini odpowiedzialni za nadzór koszerności, którzy według źródła przybyli do Stanów Zjednoczonych z Kanady bez odpowiednich dokumentów imigracyjnych.”

https://web.archive.org/web/20080725055750/http://jta.org/cgi-bin/iowa/breaking/108541.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chabad-Lubawicz
[*] https://www.jweekly.com/2018/02/27/federation-studies-skew-results-marginalize-chabad/

Some of Schneerson’s rarely reported teachings:

“The difference between a Jewish and a non-Jewish person stems from the common expression: “Let us differentiate.” Thus, we do not have a case of profound change in which a person is merely on a superior level. Rather, we have a case of “let us differentiate” between totally different species.”

“This is what needs to be said about the body: the body of a Jewish person is of a totally different quality from the body of [members] of all nations of the world … The difference in the inner quality between Jews and non-Jews is “so great that the bodies should be considered as completely different species.”

“An even greater difference exists in regard to the soul. Two contrary types of soul exist, a non-Jewish soul comes from three satanic spheres, while the Jewish soul stems from holiness.”

“As has been explained, an embryo is called a human being, because it has both body and soul. Thus, the difference between a Jewish and a non-Jewish embryo can be understood.”

“…the general difference between Jews and non-Jews: A Jew was not created as a means for some [other] purpose; he himself is the purpose, since the substance of all [divine] emanations was created only to serve the Jews.” “The important things are the Jews, because they do not exist for any [other] aim; they themselves are [the divine] aim.” “The entire creation [of a non-Jew] exists only for the sake of the Jews.”

Za: http://arjanek.neon24.pl/post/143311,chabad-lubawicz-i-dzien-edukacji-w-usa

Data publikacji: 17.04.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.