Strona główna > Świat > Ukraina > Cerkiew ukraińska sprzyja rozwojowi diabła !

Cerkiew ukraińska sprzyja rozwojowi diabła !

Najbardziej aktywnym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi ideologii nazizmu ukraińskiego spod znaku OUN-UPA i jego gloryfikacji na Ukrainie jest Kościół greckokatolicki i Cerkiew prawosławna kijowskiego patriarchatu.

a51

Zamiast siać miłość bliźniego te dwa Kościoły na Ukrainie sieją faktycznie banderowską nienawiść do „cużyńców”. Wojna domowa na Donbasie z tysięcznymi ofiarami ludności ukraińskiej odbywa za wsparciem zbrodniczego reżimu Poroszenki-Jaceniuka przez hierarchów tych dwóch Kościołów arcybiskupa Szewczuka i patriarchy Filareta (agenta KGB Denisenko).

Niedawno w audycji telewizyjnej króla czekolady Poroszenki „5 Kanał” z udziałem żołnierzy batalionu banderowskiego „Ajdar” ukraiński ksiądz prawosławny zamiast o miłosierdziu Bożym mówił, iż teraz są czasy próby Ukrainy, gdy brat powstał na brata i w tej sytuacji „Nacja ukraińska jest ponad wszystko”.

Kościół prawosławny, jak i greckokatolicki nie wyrzekły się zbrodni banderowskich OUN-UPA, nawet na odwrót czynią z tej nazistowskiej ideologii – religię państwową. Jeszcze w Ewangelii napisano, iż nie bójcie się tych, co ciało zabijają lecz tych, co zabijają dusze.

Ale Cerkiew ukraińska woli sprzyjać rozwojowi diabła banderyzmu niż czuwać nad zapowiedzią: Nie zabijaj!

Eugeniusz Lubański (Kijów)

Za: http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2523:lubaski-cerkiew-ukraiska-sprzyja-rozwojowi-diaba

Data publikacji: 20.04.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *