Strona główna > Bez kategorii > Celem wizyty Clinton na Bliskim Wschodzie był zamach terrorystyczny na ministra obrony Syrii

Celem wizyty Clinton na Bliskim Wschodzie był zamach terrorystyczny na ministra obrony Syrii

Źrodło: http://www.syrianews.ru/node/1544

Data publikacji: 21.07.2012

Tłum. RX

Dobrze poinformowane źródła ujawniły, że sekretarz stanu USA podczas swojej ostatniej wizyty w regionie, odbytej na kilka dni przed eksplozją w Damaszku, była poinformowana o szczegółach zamachu terrorystycznego, który był dokonany za jej zgodą.

„Czasu na pokojowe uregulowanie sytuacji w Syrii już nie ma. Rosja i Chiny zapłacą za to, że powstrzymują postęp demokracji”

Jak donosi strona internetowa „IslamTimes”, eksplozja, która miała miejsce 3 dni temu w Damaszku, była w rzeczywistości „międzynarodowym spiskiem przeciwko narodowi syryjskiemu”. Ta strona dodaje, że wrogowie Syrii dążą do poderwania morale narodu, armii i sił bezpieczeństwa, które bohatersko walczą przeciwko zbrojnym terrorystom wspieranym przez państwa obszaru Zatoki Perskiej. Według doniesienia IslamTimes opartego na ostatniej informacji miarodajnych źródeł, sekretarz stanu USA, Hillary Clinton, na początku minionego tygodnia przybyła do regionu. Chociaż stworzono pozory, że jest to zwykła podróż do Egiptu i Izraela to w rzeczywistości sekretarz stanu USA przeprowadzała tajną misję w koordynacji z państwami wrogimi wobec Syrii. Misja polegała na organizacji zamachu terrorystycznego przeciwko ministrowi obrony i innym osobistościom resortu bezpieczeństwa Syrii. Według tych źródeł, sekretarz stanu USA była informowana o rozmowach szefów organów bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej, Kataru, Turcji i reżimu syjonistycznego.

Tymczasem władze Izraela kategorycznie oświadczyły w czasie wizyty Clinton, że reżim Baszara Assada znajduje się na krawędzi upadku. Zauważmy, że w czasie eksplozji w Damaszku zabito ministra obrony generała Dawoud’a Rajih’a i kilku innych dowódców wojskowych i szefów organów bezpieczeństwa Syrii. Został także zabity Assef Shawkat, szwagier prezydenta Baszara Assada i wiceprezydent Syrii Hasan Turkmani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.