Strona główna > Zdrowie > CDC cytuje własne zmanipulowane badania, aby „udowodnić”, że tiomersal jest bezpieczny i nieszkodliwy dla dzieci

CDC cytuje własne zmanipulowane badania, aby „udowodnić”, że tiomersal jest bezpieczny i nieszkodliwy dla dzieci

Ośrodki Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dumnie ogłosiły, że „dowody są jasne: tiomersal w szcze­pionkach nie jest toksyną, lecz zwykłym konserwantem stosowanym od dziesię­cioleci”. Ten wniosek wyciągnięto na podstawie badań „przeprowadzonych przez CDC lub z ich udziałem”.

Innymi słowy, CDC zadecydowały, nie na podstawie niezależnych recenzo­wanych badań, ale w oparciu o własne stronnicze ustalenia, że tiomersal – za­wierający rtęć organiczny związek doda­wany do szczepionek jako konserwant – jest całkowicie bezpieczny. Jedynym przytaczanym na to „dowodem” jest ich opinia.

Ich konkluzja stoi jednak w sprzecz­ności z badaniami szanowanych na­ukowców. W rzeczywistości istnieje tak wiele dowodów na poważne zagrożenia dla zdrowia ze strony tiomersalu zawar­tego w szczepionkach, że coraz więcej państw zakazuje jego używania.

Rosja zakazała stosowania tego tok­sycznego składnika ponad dwadzieścia lat temu. W kolejnych latach w ślad za
nią poszły Austria, Wielka Brytania, Japonia i wszystkie kraje skandynawskie.

Co ciekawe, mimo twierdzenia, że tiomersal „nie jest toksyną”, bliższe spoj­rzenie na zapisane drobnym drukiem podsumowanie potwierdza, że naukow­cy z CDC ustalili znaczący związek mię­dzy tiomersalem i problemami neuro-rozwojowymi.

Źródło: https://www.naturalnews.com/2019-02-27-cdc-cites-its-own-studies-to-prove-thimerosal-is-safe-and-not-harmful-to-kids.html

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.