Strona główna > Świat > Ukraina > Polski Caritas pomaga tylko przeciwnikom Donieckiej Republiki Ludowej

Polski Caritas pomaga tylko przeciwnikom Donieckiej Republiki Ludowej

„Katolicka” (Czytaj: judeochrześcijańsko-soborowa) Fundacja „Caritas” pomaga tylko uchodźcom uważanym za przeciwników Donieckiej Republiki Ludowej.

Pomoc humanitarna "katolickiej" organizacji "Caritas" dla Ukrainy
Pomoc humanitarna polskiej, „katolickiej” organizacji „Caritas” dla Ukrainy

Katolicka fundacja charytatywna „Caritas” świadczy wszelką możliwą pomoc mieszkańcom regionu ługańskiego i regionu donieckiego, którzy przenieśli się do zachodnich regionów Ukrainy z powodu działań bojowych w Donbassie. Według słów przedstawicieli organizacji „Caritas”, pod jej opieką znajduje się 750 uchodźców. Pomoc dla nich jest świadczona wspólnie z fundacją „Caritas Ukraina” Ukraińskiej Greko-Katolickiej Cerkwi, donosi agencja „NewsBalt”.

„Caritas Ukraina” dysponuje przedstawicielstwami w 6 miastach, we Lwowie, Sokalu, Drohobyczu, Nowowołyńsku, Czerniowcach i Kołomyi. Redakcja agencji „NewsBalt” zwraca uwagę czytelników na to, że polskie fundacje charytatywne nie świadczą żadnej bezpośredniej pomocy dla ludności Donbassu, która najbardziej jej potrzebuje.

Na tle wielokrotnych oświadczeń zachodnich polityków, w tym i polskich, o ich trosce wobec losu ludności cywilnej Ukrainy, Donbass tak i nie ujrzał konwojów humanitarnych z krajów zachodnich. Wyjątkiem była jednorazowa pomoc humanitarna okazana przez Niemcy. W najlepszym wypadku zachodnie fundacje charytatywne gotowe są do okazania pomocy uchodźcom przebywającym w zachodnich regionach Ukrainy.

Automatycznie przyjmuje się, że pozostawili oni swoje domy z powodu odrzucenia przez nich Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. W rzeczywistości wśród takich uchodźców jest wielu takich, którzy nie mają dokąd uciekać i gotowi są mieszkać w każdym regionie Ukrainy, gdzie nie ma wojny.

Źródło: http://www.newsbalt.ru/detail/?ID=44929

Za: http://3rm.info/52616-katolicheskiy-fond-caritas-pomogaet-tolko-tem-bezhencam-kotoryh-schitaet-protivnikami-dnr.html

Data publikacji: 13.11.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *